Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
antekk
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2007, 00:00

Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Post autor: antekk » piątek 20 sie 2010, 10:31

Witam,

chcialbym przetworzyc nagrania wypowiedzi ludzkich tak jakby mowily w wolnej przestrzeni, np. na polu. Problemem jest to, ze nie kleja sie dobrze w miksie (nie brzmia wiarygodnie), gdyz lektorzy mowili bardzo blisko mikrofonu.

Stad moje pytanie: jakim rodzajom procesow mozna poddac takie nagrania, zeby zlikwidowac z nich efekt zblizeniowy?

Z moich prob wynika, ze niezle wyniki daje znaczne obnizenie poziomu najnizszych i najwyzszych czestotliwosci equalizerem. Ale ciagle mnie to nie zadowala. Z reverbem nie wskoralem wiele poki co, gdyz powstajacy poglos jeszcze bardziej unienaturalnia nagranie.

Z gory dzieki za podpowiedzi:)


Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Post autor: grembo » piątek 20 sie 2010, 12:42

sproboj obnizyc jeszcze 3-5 khz mocno

poglos jakis insertowo

ja kiedys w filmie zastosowalem w podobnej sytuacji trick z automatyka na srodku (wlasnie te 3-5 khz) - tu male, a na wyzszych (od 8khz filtr polkowy) - wieksze. Mialo to imitowac "plywanie" barwy przez wiejacy wiatr - cudow nie bylo, ale lepiej bylo.

Aha, jak cholera staralem sie unikac kompresora na tyn sladzie!

Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Post autor: estbeatz » piątek 20 sie 2010, 12:45

Jeśli masz możliwość to zmiksuj ten wokal z "ciszą" nagraną na dworze.


PATATAJEC
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 paź 2010, 00:00

Re: Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Post autor: PATATAJEC » wtorek 30 lis 2010, 17:08

...Witam,chcialbym przetworzyc nagrania wypowiedzi ludzkich tak jakby mowily w wolnej przestrzeni, np. na polu. Problemem jest to, ze nie kleja sie dobrze w miksie (nie brzmia wiarygodnie), gdyz lektorzy mowili bardzo blisko mikrofonu.Stad moje pytanie: jakim rodzajom procesow mozna poddac takie nagrania, zeby zlikwidowac z nich efekt zblizeniowy?Z moich prob wynika, ze niezle wyniki daje znaczne obnizenie poziomu najnizszych i najwyzszych czestotliwosci equalizerem. Ale ciagle mnie to nie zadowala. Z reverbem nie wskoralem wiele poki co, gdyz powstajacy poglos jeszcze bardziej unienaturalnia nagranie.Z gory dzieki za podpowiedzi:)...

A może są jakieś odpowiedzi impulsowe takich środowisk?

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Usuwanie efektu zbliżeniowego z nagrania

Post autor: MB » wtorek 30 lis 2010, 17:22

A może są jakieś odpowiedzi impulsowe takich środowisk?...
*******************
Odpowiedź impulsowa otwartej przestrzeni? Niezłe...

ODPOWIEDZ