8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
zagloba2009
Posty: 21
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 00:00

8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: zagloba2009 » sobota 09 paź 2010, 20:09

Witam,

przymierzam się do zakupu przyzwoitego preampa. Ma spełniać następujące założenia:

- bardzo dobra jakość - będzie służył do nagrań klasyki
- 8 kanałów
- wyjście ADAT
- cena: najchętniej do 6.000 zł, ale akceptuję także cenę w okolicach 10.000 zł

Wpadły mi w oko następujące urządzonka:

- RME OctaMic II
- Focusrite OctoPre MKII Dnamic
- Focusrite ISA828
- RME Micstasy (ten jest sporo droższy)
- Millenia HV-3D 8 Kanal

Co polecacie?

Pozdr. Zagłoba

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: Velu » sobota 09 paź 2010, 20:33

Pytanie czy chcesz mieć preamp z charakterem, czy transparentny? Każdy oczekuje czegoś innego od preampu i najlepiej samemu obadać... Krótko powiem o moich spostrzeżeniach.

- RME OctaMic II - brzmienie na poziomie przedwzmacniaczy w interfejsach tej firmy - poprawnie ale nic nadzwyczajnego.

- Focusrite ISA828 - Nie zbyt transparentne ale niektórzy lubią brzmienie Focusrite - mi jakoś nie do końca pasuje.

- RME Micstasy - nie miałem okazji ale słyszałem, że naprawdę dobra sprawa.



Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: matiz » sobota 09 paź 2010, 20:44

http://www.audient.com/audient/product/asp008


Nie mam, ale wyglada sensowni...


zagloba2009
Posty: 21
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 00:00

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: zagloba2009 » niedziela 10 paź 2010, 10:05

...Pytanie czy chcesz mieć preamp z charakterem, czy transparentny? Każdy oczekuje czegoś innego od preampu i najlepiej samemu obadać...
_________________

Jak pisałem wcześniej - będę używał go wyłącznie do klasyki, a w tej dziedzinie produkcji muzycznej - jak wiadomo, dąży się do uzyskania jak najbardziej naturalnego brzmienia. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że sprawdzenie różnych modeli we własnym zakresie byłoby idealne, ale niestety jest to raczej niewykonalne w naszych, polskich warunkach. Raczej niemożliwym będzie ściągnięcie do testów wszystkich wymienionych modeli na jedną sesję nagraniową - bo porównywanie ich w tych samych warunkach i przy tym samym nagraniu ma chyba jedynie sens.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: grembo » niedziela 10 paź 2010, 11:44

Obejrzyj jeszcze preampy DAV BG - nazywane preampami Decca...
beztrafowe - wersje z 66db gain



Mam w wersji dwukanalowej i absolutnie kocham ten preamp
...

audiopeter
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 13 maja 2003, 00:00

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: audiopeter » niedziela 10 paź 2010, 16:48

...Obejrzyj jeszcze preampy DAV BG - nazywane preampami Decca...
beztrafowe - wersje z 66db gain



Mam w wersji dwukanalowej i absolutnie kocham ten preamp
......
A SSL ?
Może to nie jest w pełni preampem a przetwornikiem ale brzmi świetnie i pracuje się bezstresowo :
http://www.solid-state-logic.com/music/Xlogic%20Alpha-Link/index.asp

Mam używam i jestem zadowolony

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: Soundscape » poniedziałek 11 paź 2010, 16:29

Jak pisałem wcześniej - będę używał go wyłącznie do klasyki, a w tej dziedzinie produkcji muzycznej - jak wiadomo, dąży się do uzyskania jak najbardziej naturalnego brzmienia. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że sprawdzenie różnych modeli we własnym zakresie byłoby idealne, ale niestety jest to raczej niewykonalne w naszych, polskich warunkach. Raczej niemożliwym będzie ściągnięcie do testów wszystkich wymienionych modeli na jedną sesję nagraniową - bo porównywanie ich w tych samych warunkach i przy tym samym nagraniu ma chyba jedynie sens.
...
 


Testowałem niegdyś Audient`a Mico. W ASP008 siedzą te same preampy. Gra poprawnie, nie dodaje od siebie nic (jeśli oczywiście nie korzysta się z funkcji HMX).


Jeśli masz możliwość przetestuj preampy urządzenia Apogee Ensemble. Tyle że to tylko 4 preampy. Za to mega przezroczyste i poprawne.


HV-3D wydaje się być też sensownym rozwiązaniem, ale mimo iż to tranzystor, to swój charakter jednak ma.


Co do sprawdzania, to podzwoń po różnych dystrybutorach. Coraz łatwiej uzyskać sprzęt na wypożyczenie, i to bez żadnych kaucji.


 


Pozdrawiam!




Awatar użytkownika
WhiteFrog
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2010, 00:00

Re: 8-kanałowy preamp z ADAT-em do klasyki

Post autor: WhiteFrog » poniedziałek 11 paź 2010, 16:50

...Jak pisałem wcześniej - będę używał go wyłącznie do klasyki, a w tej dziedzinie produkcji muzycznej - jak wiadomo, dąży się do uzyskania jak najbardziej naturalnego brzmienia. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że sprawdzenie różnych modeli we własnym zakresie byłoby idealne, ale niestety jest to raczej niewykonalne w naszych, polskich warunkach. Raczej niemożliwym będzie ściągnięcie do testów wszystkich wymienionych modeli na jedną sesję nagraniową - bo porównywanie ich w tych samych warunkach i przy tym samym nagraniu ma chyba jedynie sens. ... 
Testowałem niegdyś Audient`a Mico. W ASP008 siedzą te same preampy. Gra poprawnie, nie dodaje od siebie nic (jeśli oczywiście nie korzysta się z funkcji HMX).
Jeśli masz możliwość przetestuj preampy urządzenia Apogee Ensemble. Tyle że to tylko 4 preampy. Za to mega przezroczyste i poprawne.
HV-3D wydaje się być też sensownym rozwiązaniem, ale mimo iż to tranzystor, to swój charakter jednak ma.
Co do sprawdzania, to podzwoń po różnych dystrybutorach. Coraz łatwiej uzyskać sprzęt na wypożyczenie, i to bez żadnych kaucji.
 
Pozdrawiam!
...

Popieram kolege, aczkolwiek nigdy nie testowalem ASP008.
Sam korzystalem wielokrotnie z Mico, fajne male cacko.

ODPOWIEDZ