18 Hz

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: JacekH » środa 19 lis 2014, 23:55

......Pomijając treść, czy o kropkach, przecinkach i dużych literach w szkole nie uczyli? Przecież tego czytać się nie da...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
------------------------------------------------------------------------------------
co ty stary chyba pomyliłeś forum w epoce netu liczy się szybki przekaz a nie jakieś bzdety o przecinakach i kropkach i innych ortograficznych regułkach. ciekawe czy wiesz ile C dur ma krzyżyków ...
 




Twoją wypowiedź czytam tak:


"chyba pomyliłeś forum w epoce netu"


Nie, w epoce netu nie pomyliłem forum. Od wielu lat jestem tu z pełną świadomością.


"bzdety o przecinakach i kropkach i innych ortograficznych regułkach"


To nie jest ortografia. Magiczne hasełko to "interpunkcja".


"ciekawe czy wiesz ile C dur ma krzyżyków"


Stwierdzasz, czy pytasz? Bo znowu interpunkcji brak. Jeśli stwierdzasz, to niestety, głęboko kulą w płot... Jeśli pytasz - tak, na studiach uczyli, co to C-Dur, w końcu tu studia muzyczne. No i po blisko czterdziestu latach czynnego uprawiania muzyki - grania, aranżowania etc. douczyłem się w końcu, czym jest krzyżyk.


Niemniej, widocznie miałem bardziej pod górkę do szkoły niż Ty, bo "bzdetów o przecinakach" mnie nie uczyli. Pozostaje doczytać, żeby lepiej rozumieć dzieci neostrady.


 


Miłego wieczoru,


Jacek


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: Janusz_M » czwartek 20 lis 2014, 00:20

"ciekawe czy wiesz ile C dur ma krzyżyków"

Stwierdzasz, czy pytasz? Bo znowu interpunkcji brak. Jeśli stwierdzasz, to niestety, głęboko kulą w płot... Jeśli pytasz - tak, na studiach uczyli, co to C-Dur, w końcu tu studia muzyczne. No i po blisko czterdziestu latach czynnego uprawiania muzyki - grania, aranżowania etc. douczyłem się w końcu, czym jest krzyżyk.

Mozna by rzec ze to bez znaczenia - przeciez liczy sie szybki przekaz


Pozdrawiam
Janusz 


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 00:38

O ile pamięć mnie nie myli to było 20-50k też mnie to zdziwiło ta 20 z przodu.Może się pomyliłem sprawdzę jutro jeszcze ale mnie raczej pamięć nie zawodzi.
Ten Amplifier to jest Pioneer SA 550 takich już nie produkują są jeszcze używane w necie ale parametrów raczej tam nie znajdziesz .Do monitorów raczej takich wzmacniaczy się nie wykorzystuję
Są jeszcze gorszę ibiza sound i podobne w dziale tzw sprzęcie dla dj tam gdzie wzmacniacze mają pasmo 20-20 i thd 0,1% albo 0,5% o RMS to nawet nie ma mowy w niektórych modelach. Coś takiego potrzebuję na scenę ale o większej mocy jakieś 2x300W bo sala ma jakieś 30/10/4m żeby chociaż RMS podali
bo na ostatniej imprezie goście ustawili mi tego pioneera na pełną moc! głośno może było ale muzycznie raczej nie.A to co ja czułem na tej scenie to było straszne bo wystarczy krzyknąć głośniej i Ja już mam clip na słuchu...
I najlepiej bym tą zwrotnice pasywną zamienił na aktywną

Co do 18hz to temat nie był dla mnie najważniejszy bo nic pożytecznego nie wnosi po prostu znalazłem i wrzuciłem jak zobaczyłem te skaczące papierki.Jasne że słyszałem wibre i przerwę ale szczerzę to nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem 18hz. Podbite na full 20hz zachowuję się podobnie i głowa boli jak się dłużej słucha.
A interfejs mam z 48khz i nie znam się na mp3'kach to dobrze że mówisz bo może kiedyś będę musiał to analizować.Ale generatorem jaki by nie był musiałem przetestować słuchawki i głośniki
porządny generator jest jeszcze droższy niż oscyloskop

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 01:41

Co do ortografii i poprawnego układania zdań...to też ważne ale ludzie już przywykli do szybkiego pisania i używania skrótów i zanim byś ułożył takie zdanie z kropkami i przecinkami dziewczyna wyślę ci 3 smsy w tym dwa o treści "gdzie jesteś?" a jest coś takiego jak pamięć krótkotrwała gdzie komunikacja między neuronami trwa bardzo krótko.I jest jeszcze forma pamięci która pozwala nam po ciemku trafić do drzwi we własnym domu bez myślenia o tym.Albo np pisaniu maila po ciemku na czarnym laptopie bez patrzenia na klawiaturę.
A Ja jestem skoncentrowany na treści klawisze wciskam z automatu.To normalne że jak ktoś piszę np CV czy wpisuję numer konta bankowego to sprawdza trzy razy czy dobrze napisał.

I sory ale ja nikomu z was na tym forum nie daję więcej niż 15lat pracy z dźwiękiem. Powiedział bym że średnia to 5lat z czytaniem,tutorialami i komunikacją z innymi ludźmi w tym fachu lub studia które też trwają 5 lat

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: DJOZD » czwartek 20 lis 2014, 10:44

.....
I sory ale ja nikomu z was na tym forum nie daję więcej niż 15lat pracy z dźwiękiem. Powiedział bym że średnia to 5lat z czytaniem,tutorialami i komunikacją z innymi ludźmi w tym fachu lub studia które też trwają 5 lat
...

Statystycznie pewnie średnia taka jest. Ale zdzwiwilbys co do niektórych forumowiczów. Inną sprawą są osiągane rezultaty. Niektórym nawet 50 lat nie starczy. 15 lat to i tak szmat czasu pozwalające osiągnąć bardzo dobre czy nawet wybitne rezultaty swojej pracy. Także nie jest to żaden argument.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 12:20

........
I sory ale ja nikomu z was na tym forum nie daję więcej niż 15lat pracy z dźwiękiem. Powiedział bym że średnia to 5lat z czytaniem,tutorialami i komunikacją z innymi ludźmi w tym fachu lub studia które też trwają 5 lat
...

Statystycznie pewnie średnia taka jest. Ale zdzwiwilbys co do niektórych forumowiczów. Inną sprawą są osiągane rezultaty. Niektórym nawet 50 lat nie starczy. 15 lat to i tak szmat czasu pozwalające osiągnąć bardzo dobre czy nawet wybitne rezultaty swojej pracy. Także nie jest to żaden argument....

Tak 15 lat to bardzo dużo.Nawet 10 to nie jest mało a codziennie możesz się czegoś nowego nauczyć.
Ale w miarę dobry sprzęt odsłuchowy musisz posiadać.W miarę bo to czego już nie dosłyszysz musisz zrobić parametrycznie. Studia też wiele dają.Nie chodzi o sam papier ale o to że wiele cię nauczą i dobrym sprzętem można się chyba po bawić?.A nie musisz przeszukiwać neta by dowiedzieć się czy coś takiego istnieję czego nawet nazwać się nie potrafi.
A co do osiągnięć to się nie czepiam.Ale w miarę młodzieżowe słownictwo i gorączkowe podejście do głupich pytań oraz formy pisowni.Z tego wywnioskowałem że nie więcej niż 15 lat.
A programy software przynajmniej w Polsce pojawiły się dość nie dawno może 15lat temu.
Wtedy komputery PC to nie była normalka w każdym domu
Jak ktoś miał hardware to pewnie nie przerzucił by się na softy
Ale jak się mylę to Sorry

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: JacekH » czwartek 20 lis 2014, 12:32

...........
I sory ale ja nikomu z was na tym forum nie daję więcej niż 15lat pracy z dźwiękiem.


Ale jak się mylę to Sorry ... 


Mylisz się;) Praca z dźwiękiem to nie tylko DAW. Studia nagraniowe istnieją już duuużo dłużej :) Przy czym Pro Toolsa w wersji 3 już dało się całkiem fajnie używać, a z 4.1 przez długi czas walczyłem, a było to ok. 1998 r., więc 16 lat temu :P




Jacek


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: DJOZD » czwartek 20 lis 2014, 12:38

...........

Ale jak się mylę to Sorry ...

Laser, przepraszam. Ale nagminne walenie byków, brak interpunkcji, brak składni czy wręcz oburzanie się na to że ktoś zwaraca uwagę jest właśnie, jak to nazwałeś - młodzieżowe. Nie odzrotnie. Nie wiem w wsadzie do czego zmierzasz, przeskakując w temacie do software'u. Na tym forum i wielu innych forach debaty nt. software vs hardware zwykle kończyły się tym że ci sami dyskutanci w ślepym teście nie byli wstanie wskazać co było na czym miksowane. Niektórzy wybierają software bo chcą, a nie tylko dlatego że nie mogą.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 14:20

.............. I sory ale ja nikomu z was na tym forum nie daję więcej niż 15lat pracy z dźwiękiem.
Ale jak się mylę to Sorry ... 
Mylisz się;) Praca z dźwiękiem to nie tylko DAW. Studia nagraniowe istnieją już duuużo dłużej :) Przy czym Pro Toolsa w wersji 3 już dało się całkiem fajnie używać, a z 4.1 przez długi czas walczyłem, a było to ok. 1998 r., więc 16 lat temu :P

Jacek...

Nie wiem Cubase albo Pro Tools to był pierwszy DAW i powstał w latach 90 jak się nie mylę?
Ja miałem pierwszy komputer z systemem windows tydzień przed rokiem 2000.
ale dopiero w 2002 komputer był w każdym domu gdzie cena kręciła się wokół sumy 2000-2500zł
Neostrada i internet radiowy dopiero co raczkował i żeby połączyć się z siecią trzeba było mieć modem podłączony do telefonu gdzie płaciło się bardzo dużo za godzinę,
Więc dla wielu osób tego typu programy nie były znane.
Wiem że nie tylko z DAW się pracuję można było też nagrywać na taśmę z resztą niektórzy nadal cenią sobie takie rozwiązanie.

Jak się myliłem to sorry

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 14:46

..............

Ale jak się mylę to Sorry ...

Laser, przepraszam. Ale nagminne walenie byków, brak interpunkcji, brak składni czy wręcz oburzanie się na to że ktoś zwaraca uwagę jest właśnie, jak to nazwałeś - młodzieżowe. Nie odzrotnie. Nie wiem w wsadzie do czego zmierzasz, przeskakując w temacie do software'u. Na tym forum i wielu innych forach debaty nt. software vs hardware zwykle kończyły się tym że ci sami dyskutanci w ślepym teście nie byli wstanie wskazać co było na czym miksowane. Niektórzy wybierają software bo chcą, a nie tylko dlatego że nie mogą. ...

Nie Ja się nie oburzam raczej się uśmiełem ( :
Uwierz naprawdę ciężko mnie wyprowadzić z równowagi a uwagi przyjmuję z pokorą.

Bo większość tych softów używa.Wiadomo DAW mają teraz wszyscy bez względu na to czy wolą syntezatory soft czy hardware. Więc 15 lat temu trzeba było mieć nie mały kapitał by zacząć coś takiego robić.
A część sprzętu używali by do dziś

Powiem ci że np w przypadku syntezatorów w miksie nie potrafił bym wskazać czy hardware czy soft
Ale hardware lub soft z sprzętowymi efektami eq czy kompresorem a softem z cyfrowym equalizerem lub kompresją już tak

ODPOWIEDZ