Interfejs audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 19:08

przejrzałem na szybko też strony ze sprzętem i za taką cenę nie dostaniesz niż dużo lepszego (nawet za cenę 1200zł)


pamiętaj, że przyda Ci się dokupić stojak na mikrofon i zapewnić jako takie warunki nagrywania bo to mikrofon pojemnościowy, więc Ci zbierzę wszystko.. od odgłosu zmywanych naczyń w kuchni po lipną akustykę pomieszczenia..


jedyne co to taki plastikowy ten mikrofon.. (ale ja mam zboczenie jakieś, jeśli chodzi o mikrofony) ale w testach nagrywa w miarę okej jak za taką cenke..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: perfektsound » piątek 09 sty 2015, 19:08

...niestety monitorów nie monitorów w najbliższym czasie nie dam rady kupić jednakże będą one w następnej kolejności, powiedz mi tylko czy słuchawki z zestawu focusrita połączone w interfejs poprawią mi nieco jakość która jest teraz zwykłe głośniki creative i normalna karta zintegrowana. z tym midi to chodziło mi raczej o to że na przykład mpc ma wyjście midi ja w focusrite 2i2 nie mam wejścia i wyjścia midi więc podłączam przejściówkę midi na usb i wtedy komputer i czy wtedy nie tracę na jakości bo mimo wszystko wydaję mi się ze trace ewentualnie przejściówka midi na wejście takie intstrumentalne jak w interfejsie mam te dwa. jak wypowiesz się w tej kwestii bo chyba masz pojęcie o tym ... 

Tutaj masz np. taki zestaw za ok. 1400zł:karta Focusrite Saffire 6, monitory ESI 05, mikrofon, kabel, oprogramowanie Toontrack i Magix Samplitude 11:

http://www.thomann.de/pl/focusrite_saffire_6_usb_recording_bundle.htm

A za niecałe 1600 zł: karta Presonus Audiobox, słuchawki, mikrofon, monitory ESI 05, kable, statywy...
http://www.thomann.de/pl/presonus_audiobox_usb_recording_bundle.htm

Karty w obu zestawach mają midi.

Natomiast, jeśli kupisz interface i midi osobno to nie - nie masz się co obawiać o jakąś stratę jakości. Interfejsy midi-usb są od lat sprawdzonym rozwiązaniem, ja używam przejściówki midi uno sport od lat.
W ciągu ostatnich lat tylko raz spotkałem się z różnicą między gniazdem midi a sygnałem midi po usb: moduł do perkusji Alesis IO ma wyraźnie mniejszą latencję kiedy jest podłączony przez zwykłe pięciopinowe midi. I tylko tyle.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 19:14

Tutaj masz np. taki zestaw za ok. 1400zł:karta Focusrite Saffire 6, monitory ESI 05, mikrofon, kabel, oprogramowanie Toontrack i Magix Samplitude 11:

http://www.thomann.de/pl/focusrite_saffire_6_usb_recording_bundle.htm

A za niecałe 1600 zł: karta Presonus Audiobox, słuchawki, mikrofon, monitory ESI 05, kable, statywy...
http://www.thomann.de/pl/presonus_audiobox_usb_recording_bundle.htm


Kolega fajne zestawy znalazł ;) pomyśl, czy nie poczekać troszkę czasu i dozbierać kaski do któregoś z nich ;)


ten focusrite 6 widać na grafikach, że ma lepszą kontrole direct monitoringu


edit: przepraszam, za wcześniejsze podwójne posty, myślałem, że nie ma fukcji edit! (a bynajmniej kiedyś nie było)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 19:48

dziękuję za te wszystkie rady nie spodziewałbym się tak dużej aktywności.

Panowie faktycznie te zestawy są niezłe jednakże chyba zostanę przy tym focusrite przynajmniej nie będę miał problemów z ewentualna gwarancją.( wnioskuję że tamte zestawy idą z niemiec i gwarancja też w niemczech)

ale skoro uważacie że jeśli jakiekolwiek urządzenie czy to syntezatory czy jakieś inne tego typu instrumenty które umożliwią mi zgranie z nich dźwięku przez midi. ( a ja wyjścia ani wejścia midi w focusrite 2i2 nie będę mieć) ale zastosuję tą przejściówkę ze złącza midi do złącza usb i to wszystko zadziała bez latencji to superowo ! :)

myślę że mi wystarczy ten interfejs. planuję taki setup w dalszej kolejności mając już

- m audio axiom 49 pro 2
-majk interface i słuchawki od focus rite


dalej będzie kolejno monitory i Maschine mk2

uważam że tak będzie najlepiej i że nie ma sensu robić tak żeby teraz zamiast tego zestawu kupować maschine jaką kolwiek, omijając tym samym monitory interfejs i nawet te słuchawki

ostatnio w projekcie w fl studio nie dałem rady pracować gdyż dodając kick razem z pyrex bassem. nie mówiąc gdy do tego doszły instrumenty. projekt zaczął jakoś kurczę warczeć z kolei instrumenty brzmią tak jak by sztucznie


dlatego jedyne co mnie zastanawia to jak wydobyć bardzo dobrą jakość dźwięku samego projektu. skoro ten interface poprawia tylko latencje i ewentualne szumy a może nie mam racji może interface i te słuchawki pomogą mi w tym żeby wreszcie ta jakość stała na wysokim poziomie.

(ps teraz dopiero dostrzegam że nauka dawu to pikuś do tego co jeszcze jest do odkrycia ;D)


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 20:01

ale skoro uważacie że jeśli jakiekolwiek urządzenie czy to syntezatory czy jakieś inne tego typu instrumenty które umożliwią mi zgranie z nich dźwięku przez midi. ( a ja wyjścia ani wejścia midi w focusrite 2i2 nie będę mieć) ale zastosuję tą przejściówkę ze złącza midi do złącza usb i to wszystko zadziała bez latencji to superowo ! :)



myślę że mi wystarczy ten interfejs. planuję taki setup w dalszej kolejności mając już

- m audio axiom 49 pro 2
-majk interface i słuchawki od focus rite


dalej będzie kolejno monitory i Maschine mk2


Tak naprawdę to nie potrzebujesz midi bo tego Axiom'a jak i Maschine podłączysz pod USB


ostatnio w projekcie w fl studio nie dałem rady pracować gdyż dodając kick razem z pyrex bassem. nie mówiąc gdy do tego doszły instrumenty. projekt zaczął jakoś kurczę warczeć z kolei instrumenty brzmią tak jak by sztucznie


Tutaj ważna jest nie tylko karta, ale też procesor w komputerze ;) (tak na przyszłość, abyś się nie rozczarował)


Poczytaj też o ustawieniu bufora w interfejsach audio

dlatego jedyne co mnie zastanawia to jak wydobyć bardzo dobrą jakość dźwięku samego projektu. skoro ten interface poprawia tylko latencje i ewentualne szumy a może nie mam racji może interface i te słuchawki pomogą mi w tym żeby wreszcie ta jakość stała na wysokim poziomie.


słuchawki 'wychodzą', one same nie zmienią jakości nagrania.. pozwolą tylko na jako taką ocenę już tejże jakości.. poczytaj o wejściach i wyjściach bo to podstawa.. samo posiadanie interfejsu audio poprawi jakość niebagatelnie, jeśli coś będziesz przez niego zgrywał z zewnątrz..



Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: perfektsound » piątek 09 sty 2015, 20:26



ale skoro uważacie że jeśli jakiekolwiek urządzenie czy to syntezatory czy jakieś inne tego typu instrumenty które umożliwią mi zgranie z nich dźwięku przez midi. ( a ja wyjścia ani wejścia midi w focusrite 2i2 nie będę mieć) ale zastosuję tą przejściówkę ze złącza midi do złącza usb i to wszystko zadziała bez latencji to superowo ! :)


Przez midi nie zgrasz dźwięku, tylko sygnały midi (nuty, komunikaty CC itd). To tak gwoli ścisłości ;)
Alternatywna muzyka elektorniczna.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 20:35

okej okej mam póki co i5 4570 więc jest to najmocniejsza i5 na rynku bez mnożnika

co do wyjść i wejść to wiedza typowa poprostu gdzie co wsadzić?( nie miałeś na myśli lepszych kabli do wejść czy co kolwiek innego?)

i tutaj racja w ustawienia bufora na pewno się zagłębie. mógłbyś mnie tylko naprowadzić lekko, jeśli masz czas i siłę oczywiście.

a oprócz tego jak już będę miał interface w ustawieniach fl studio już nie interesuje mnie sterownik asio4all tylko zawsze zaznaczam interface i z głowy ?

niektórzy mówili że czy mieli interface czy nie to jakość była taka sama jak na karcie zintegrowanej więc w istocie nie wiem czemu ludzie mówią że interfejs jest tak niezbędny? :) (chodzi mi o jakość projektu bez używania urządzeń zewnętrznych)

Naprawdę doceniam cierpliwość do mojej osoby laika w temacie jednak dużo już się dowiedziałem i pewnie zaraz zgłębię całą wiedzę jakiej oczekiwałem.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Arkana_Flow » piątek 09 sty 2015, 20:54

...okej okej mam póki co i5 4570 więc jest to najmocniejsza i5 na rynku bez mnożnika


wystarczy :)




co do wyjść i wejść to wiedza typowa poprostu gdzie co wsadzić?( nie miałeś na myśli lepszych kabli do wejść czy co kolwiek innego?)


tak typowa wiedza, gdzie co wsadzić i co jest co ;) co to inserty, wejścia mikrofonowe, liniowe, co to są komunikaty midi etc... przyda Ci się bardzo ta wiedza, gdy przesiądziesz się na jakiś poważniejszy DAW niż FL

i tutaj racja w ustawienia bufora na pewno się zagłębie. mógłbyś mnie tylko naprowadzić lekko, jeśli masz czas i siłę oczywiście.


http://zakamarkiaudio.pl/2013/01/latencja-i-sposoby-jej-minimalizowania.html

a oprócz tego jak już będę miał interface w ustawieniach fl studio już nie interesuje mnie sterownik asio4all tylko zawsze zaznaczam interface i z głowy ?


zaznaczasz wtedy coś takiego jak Focusrite Asio driver czy coś takiego.. karty typu Focusrite mają swoję własne dedykowane sterowniki audio z których korzystasz. Sterownik Asio4All już Cie nie interesuję.

niektórzy mówili że czy mieli interface czy nie to jakość była taka sama jak na karcie zintegrowanej więc w istocie nie wiem czemu ludzie mówią że interfejs jest tak niezbędny? :) (chodzi mi o jakość projektu bez używania urządzeń zewnętrznych)


Chodzi o ten bufor między innymi ;) o podłączenie monitorów.. lepszą kontrolę nad monitoringiem.. nie będzie takich zniekształceń o których mówisz, że miałeś bo użyłeś o 1 instrument wirtualny za dużo hehehe ..do tego latencja.. mówisz, że chcesz używać midi, a korzystanie z midi na PC bez karty dźwiękowej jakiejś która pozwala na niską latencje jest do tyłka.. dźwięk wyzwala się nie w czasie ;) jeśli chodzi o jakość, to sama karta nie zrobi z twoich utworów super brzmiących nagrań ;) do tego jest potrzebna wiedza

Naprawdę doceniam cierpliwość do mojej osoby laika w temacie jednak dużo już się dowiedziałem i pewnie zaraz zgłębię całą wiedzę jakiej oczekiwałem. ...
T


Kto pyta nie błądzi.. ale przejrzyj ten cały blog, do którego dałem Ci linka o buforze..


pozdro, owocnych nagrań

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: miro5530 » piątek 09 sty 2015, 21:05

Na początek zadanie domowe - lektura w pigułce.



http://zakamarkiaudio.pl/2010/11/jaki-kupic-interfejs-audio.html
http://zakamarkiaudio.pl/2011/01/jak-dziala-midi-wprowadzenie.html
http://zakamarkiaudio.pl/2013/08/gotowe-zestawy-do-home-recordingu-cz-1.html
http://zakamarkiaudio.pl/2013/08/gotowe-zestawy-do-home-recordingu-cz-2.html

Jeśli chodzi o jakość Focusrita Steinberga Presonusa to można być spokojnym. Na pewno
będzie dużo, dużo lepsza od karty zintegrowanej i produktów creative.
Osobiście wiedząc że będę używał standartowego MIDI (DIN) wybrałbym interfejs z takimi gniazdami.
Nie wszystkie interfejsy MIDI USB działają poprawnie (zwłaszcza te najtańsze!).


 


niektórzy mówili że czy mieli interface czy nie to jakość była taka sama jak na karcie zintegrowanej


Jaka wiedza takie nagrania. To tak prosto z mostu. A interfejs przyzwoity jest po to żeby mieć
niskie szumy przy nagrywaniu z zewnętrznych źródeł, niską latencję przy współpracy z instrumentami VST,
i bezpośredni momitoring (tak z grubsza).


Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio

Post autor: Waspi » piątek 09 sty 2015, 21:06

@Przez midi nie zgrasz dźwięku, tylko sygnały midi (nuty, komunikaty CC itd). To tak gwoli ścisłości ;)

-super że o tym wspomniałeś!!

słuchajcie panowie czyli jednak będę ograniczony ponieważ nie będę miał jak odbierać dźwięku przez midi z jakiś zewnętrznych sprzętów ?

chyba że ja się mylę i generalnie nie stosuję się w instrumentach zewnętrznych wyjść midi na przykład w syntezatorach, tylko wszystko idzie przez te wejścia liniowe albo instrumentalne (chodzi mi o te co mam 2 z przodu interface.

ODPOWIEDZ