EDM czy dalej disco polo?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
djfarad02
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: djfarad02 » poniedziałek 19 sty 2015, 13:11

...



Generalnie to jest muzyka na zwykłe prywatne imprezki typu 18stki gdzie są ludzie w różnym wieku
i każdy umie to tańczyć...bo przecież nie każdy będzie się potrafił bawić przy dubstepie
Jedne kawałki powstały po to by być optymistyczne i proste a inne po prostu do zabawy się średnio nadają
Ale nie każdy chce zrobić hit taki jak "Ona tańczy dla mnie" niektórzy po prostu chcą tworzyć muzykę taka jak im się podoba

......
 




Dokładnie, grunt to robić muzykę jaka się podoba. 


Znam osoby zajmujące się różną muzyką (death metal, hip hop, house, trap) i nikomu nie przychodzi do głowy czepiać się innej stylistki bo jest "jakaś tam". Wydaje mi się, że człowiek wrażliwy na muzykę nie gardzi harmonią w jakimkolwiek wydaniu a jeśli styl utworu mu nie odpowiada to po prostu go nie słucha.


Osobiście w utworach przemawia do mnie głównie warstwa muzyczna, głos ludzki traktuję jako instrument wiodący. Są oczywiście zwolennicy innego podejścia, dla których główną wartością jest tekst utworu. Szanuję to stanowisko.


Jeśli ktoś tworzy i jest szczęśliwy - bardzo dobrze. Jeśli do tego odniesie sukces - należą mu się gratulacje, bez względu na gatunek.


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » poniedziałek 19 sty 2015, 13:57


Dokładnie, grunt to robić muzykę jaka się podoba. 

Też tak uważam choć od jakiegoś czasu muzykę i styl odstawiam na dalszy plan i chciał bym zrobić cokolwiek
poprawnie od strony technicznej żeby sobie po prostu po słuchać i powiedzieć to jest to
Nie każdego dnia tworzę z uciechą


Nabu
Posty: 25
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Nabu » środa 21 sty 2015, 21:13

DP to muzyka dla prostaków (sory jak kogoś to obraziło) - tak było jest i tak pozostanie Przygadał kocioł garnkowi.


Prostaka można poznać nie tylko po tym jakiej słucha muzyki, ale po tym jak wyraża się o innych - przykład w cytacie :)


 


Nabu
Posty: 25
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Nabu » środa 21 sty 2015, 21:32

Prawda jest taka, że discopolo to państwo w państwie.

Nabu
Posty: 25
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Nabu » środa 21 sty 2015, 21:40

No własnie. Alchemist Project i ?

https://www.youtube.com/watch?v=j4WABNF6gl8

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: chantizstudio » środa 21 sty 2015, 23:11

...No własnie. Alchemist Project i ?

https://www.youtube.com/watch?v=j4WABNF6gl8...

Alchemist Project to był kiedyś fajny producencki team ale teraz to wiocha.


[addsig]
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Nabu
Posty: 25
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Nabu » środa 21 sty 2015, 23:46

......No własnie. Alchemist Project i ?

https://www.youtube.com/watch?v=j4WABNF6gl8...

Alchemist Project to był kiedyś fajny producencki team ale teraz to wiocha.

...

Dlatego dziwi mnie fakt, że są ludzie co jadą po tym kawałku z pierwszego posta, bo dla mnie jest on na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o pomysł, miks i master.

Nabu
Posty: 25
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Nabu » środa 21 sty 2015, 23:49

.........No własnie. Alchemist Project i ?

https://www.youtube.com/watch?v=j4WABNF6gl8...

Alchemist Project to był kiedyś fajny producencki team ale teraz to wiocha.

...

Dlatego dziwi mnie fakt, że są ludzie co jadą po tym kawałku z pierwszego posta, bo dla mnie jest on na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o pomysł, miks i master....

I nie jeden zachodni producent może cmoknąć Sidoruka w pompkę :) O polskich nie wspominając. No ale jak to w tym kraju bywa, jak się nie potrafi nic..., to najlepiej komuś świnie na forum anonimowo sprzedać.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » czwartek 22 sty 2015, 02:19

Ten kawałek to jest "wiocha"bo wiocha jest teraz w modzie i nie tylko w naszym kraju
Wiocha jest The Best!
Pomysł jest fajny choć sama piosenka mi się osobiście nie podoba już wolę tą którą wrzucił DJOZD

Jeden i drugi polski kawałek spełnia standardy poprawnego miksu ale niczym się nie wyróżnia jeśli mówimy o sprawach czysto technicznych
Zachodnie popowe produkcje te z najwyższej półki przewyższa wszystko inne wykonaniem.I nie ma co się temu dziwić.
Wokal w disco polo,czasem w muzyce klubowej,w rapie (jak ktoś np śpiewa refren a nie jest w tym najlepszy)
jest po prostu gorszy
Bo form wokalnych trzeba uczyć się w szkole czy operze albo przesłuchać wielu wybitnych cenionych w świecie muzyki wokalistów.No chyba że się ma do tego genialną wyobraźnie.
I nie chodzi o to że wokaliści disco polo nie potrafią śpiewać.Chodzi o formę wykonania wokalu
Ale nie jest to konieczność w biznesie muzycznym. Na DP jest dużo chętnych i jest miejsce nawet dla tych nie znanych zespołów .W innych stylach jest trochę trudniej.Przynajmniej na tym niższym szczeblu.



fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: fallworm » czwartek 22 sty 2015, 09:29

Wiecie co? To już jest denerwujące co poniektórzy napisali.

Disco Polo muzyką dla prostaków?

Nigdy nie miałem zdania na temat jaka muzyka dla jakich ludzi. Wg mnie muzyka to muzyka. Przejaw artyzmu. Jest to ustwór artystyczny. Jest to sztuka.

Grafikę też tak oceniacie? Logotypy dla prostaków?

To jest już chore.

Jak tak dalej pójdzie to może się to skończyć w sposób taki:

Disco Polo - dla prostaków
Techno i wszystkie gatunki towarzyszące (dnb, dubstep, minimal itd) - dla idiotów i narkomanów
Dance na styl lat 70-80 - dla młodych staruchów
Muzyka klasyczna - dla nieokreślonych płciowo.
Metal - dla brudasów
Rock - dla niedorozwiniętych umysłowo

itd.

I co? Dla kogo wg tych definicji tworzycie muzyke?


I teraz tak.
2 lata temu byłem na wesełu mojej siostry. Było 138 osób. Nie było dzieci. Na sali nie było osoby bez minimum jednego kierunku studiów skończonych. Większośc to przedstawiciele korporacji na wysokim szczeblu.
80 % czasu ludzie bawili się przy disco polo.

Gdzie ta wasza definicja? W pupie?

Więc powtórze jeszcze raz. Pytanie z początku wypowiedzi:

Disco Polo muzyką dla prostaków?

Osoby które tak Twierdzą niech podadzą DEFINICJE określenia "DISCO POLO" i "PROSTAK".

Nie chce nikogo/niczego bronić ale to jest denerwujące. Ja również nie preferuje pewnych gatunków muzyki, ale ją szanuje bo ktoś ją zrobił i ktoś ją lubi i cały gatunek osiąga sukces.

Jeszcze raz apeluje zeby się zastanowić nad tym co się pisze. Muzyka to utwór artystyczny. Tak samo jak obraz, rzeźba itd. Sztuka dla prostaków? Nie ma czegoś takiego, zapraszam do poczytania historii sztuki starożytnej. "Prostak", z definicji nie mógł zaczerpnąć sztuki.

ODPOWIEDZ