Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: KAFEL » piątek 06 mar 2015, 12:28

Czy wiecie może o jakimś patencie na rozwiązanie problemu zasilania/ładowania iPada (Air 2) w trakcie używania zewnętrznego interfejsu audio USB? Nie pytam o rozwiązania w postaci gotowych urządzeń, stacji dokujących z kartami audio na pokładzie np. iTrack Dock czy innych. Mój stary X-Station 25 świetnie działa z iPadem i nie chcę tego zmieniać, natomiast brakuje w tym duecie zasilania podawanego na iPada. Wszelkie przejściówki, patenty na przeróbki kabelków będą mile widziane.


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: lakiernik » poniedziałek 09 mar 2015, 09:39

...Czy wiecie może o jakimś patencie na rozwiązanie problemu zasilania/ładowania iPada (Air 2) w trakcie używania zewnętrznego interfejsu audio USB? Nie pytam o rozwiązania w postaci gotowych urządzeń, stacji dokujących z kartami audio na pokładzie np. iTrack Dock czy innych. Mój stary X-Station 25 świetnie działa z iPadem i nie chcę tego zmieniać, natomiast brakuje w tym duecie zasilania podawanego na iPada. Wszelkie przejściówki, patenty na przeróbki kabelków będą mile widziane....



Mam podobny problem. Podbijam wątek zatem.
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 09 mar 2015, 10:41

Używanie Apple CCK nie pozwala ładować iPada.
Te kabelki z ebay które pozwalają ładować i podłączać do komputera przez USB to nie jest CCK - nie podłączysz do iPada interfejsu audio w ten sposób.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: Zbynia » poniedziałek 09 mar 2015, 22:50

O ile mnie pamięć nie myli to w trybie hosta usb także sprzętu z androidem nie da się ładować

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: KAFEL » środa 11 mar 2015, 12:53

...O ile mnie pamięć nie myli to w trybie hosta usb także sprzętu z androidem nie da się ładować... 


No właśnie chodzi o to że iPad da się ładować w trybie hosta, ale tylko w przypadku podpięcia jednego z kilku dedykowanych urządzeń (certyfikowanych przez Apple). Jest jakiś mini chip (udostępniany producentom przez Apple?), który to umożliwia. Apple zapewne każe sobie za to słono płacić, dlatego też jest mało takich rozwiązań i są drogie.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zasilanie/ładowanie iPad Air 2 w trakcie używania USB audio

Post autor: Zbynia » czwartek 12 mar 2015, 01:50

wiesz - niekoniecznie to tryb hosta - może zupełnie inny jakiego camera kit nie obsługuje

ODPOWIEDZ