Statywy pod monitory

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Statywy pod monitory

Post autor: PieTras! » piątek 15 sie 2014, 11:46

Proste pytanie, polecacie jakieś statywy? Raczej tańsze niż droższe do domu pod Adamy a7x.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
play-ff>>
Posty: 18
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: play-ff>> » piątek 25 wrz 2015, 18:55

Witam serdecznie, chciałbym odświeżyć ten martwy temat i przyznaję, że liczę na zaangażowanie ponieważ każdego w jakiś sposób dotyczy, więc liczę na wasze doświadczenie.




To co było do przeczytania w wyszukiwarce przeczytałem. Sprawa byłaby o wiele prostsza gdybym miał w mieście jakiś duży sklep muzyczny, był wybór, pojechał sprawdził i kupił - jednak takiej możliwości nie mam. 


Standy mają dźwigać monitory z naszego rodzimego rynku (które tak na marginesie bardzo sobie cenię) APS Klasik 32x21x28 (cm) / 8,5kg, jak widać nie są to jakieś potężne gabarytowo paczki.


Jednym z parametrów który jest dla mnie bardzo istotny to regulowana wysokość i tutaj zderzam się we wszelkiego rodzaju serwisach aukcyjnych oraz sklepach internetowych z modelami z jednej parafii czyli czarnymi drążkami na trójkątnej podstawie. Firmy są przeróżne zaczynając od Adam Hall, Boston, Samson kończąc na Ultimate Support (JS-JM70). Przedział cenowy to zazwyczaj od 100-150 zl za sztukę do 250 za Ultimate. Skoro wszystkie są zbliżone gabarytowo, wagowo i estetycznie, a ceny się wahają pytanie brzmi: na które zdecydować się, żeby nie rozczarować się po otworzeniu paczki? Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z konkretnymi modelami i przedstawić wady i zalety takiej konstrukcji statywu? Obawiam się głównie braku stabilności, a przez to rezonowania czy pogłosu z rurki.


Szczególnie intryguje mnie model STIM KL-10 bo polski.




Za wszelką pomoc z góry dziękuję


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: PWA » sobota 26 wrz 2015, 00:25

Mam STIM KL-10...i chyba bym ich nie polecił. Po skręceniu i postawieniu monitorów całość się nieco chwieje, więc na pewno ma to wpływ na dźwięk. Dodatkowo trochę się rozczarowałem tym producentem... w jednym ze standów pogięta była płyta pod głośnik... oczywiście sklep mi to wymienił be siemrania... ale lekki niesmak pozostał.
W tej chwili raczej orientował bym się na podstawy, które mają przynajmniej 2 punkty wsparcia. Taka konstrukcja wydaje się znacznie stabilniejsza... np: Athletic BOX-208 lub podobna konstrukcja innej firmy. Dodatkowo te podstawki mają kolce, które stabilniej osadzają je na drewnianej podłodze. Godne zainteresowania wydają się też BOX-300 o 3 punktach wsparcia.
Wart upewnić się również, że jest dostęp do rur podpierających podstawę... można je wtedy wypełnić piaskiem lub drobnym śrutem. Podwyższy to ciężar standu i stabilnie osadzi go na podłożu.

Awatar użytkownika
play-ff>>
Posty: 18
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: play-ff>> » poniedziałek 28 wrz 2015, 07:04

...Mam STIM KL-10...i chyba bym ich nie polecił. Po skręceniu i postawieniu monitorów całość się nieco chwieje, więc na pewno ma to wpływ na dźwięk. Dodatkowo trochę się rozczarowałem tym producentem... w jednym ze standów pogięta była płyta pod głośnik... oczywiście sklep mi to wymienił be siemrania... ale lekki niesmak pozostał. 
W tej chwili raczej orientował bym się na podstawy, które mają przynajmniej 2 punkty wsparcia. Taka konstrukcja wydaje się znacznie stabilniejsza... np: Athletic BOX-208 lub podobna konstrukcja innej firmy. Dodatkowo te podstawki mają kolce, które stabilniej osadzają je na drewnianej podłodze. Godne zainteresowania wydają się też BOX-300 o 3 punktach wsparcia. 
Wart upewnić się również, że jest dostęp do rur podpierających podstawę... można je wtedy wypełnić piaskiem lub drobnym śrutem. Podwyższy to ciężar standu i stabilnie osadzi go na podłożu....
 


Informacje na wagę złota. Automatycznie odpadają wszystkie trójkąty. Jest szansa, że Ultimate Support podeszło do sprawy tak jak należy.


Widzę, że wszyscy trzymają monitory na konsolach i biurkach :P. Pewnie kupię Ultimate Support JS-MS70, chyba, że ktoś używa i może podzielić się wrażeniami. PWA dzięki za pomoc!


Fenixx
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: Fenixx » piątek 02 paź 2015, 13:37

@Play-ff: wiesz gdzie można dostać te Ultimate Support JS-MS70?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: PWA » piątek 02 paź 2015, 15:35

Wiem, że statywy tej firmy sprzedaje Lauda Audio, ale nie wiem czy mają ten model... napisz do nich.. jak nie mają, to może ściągną na zamówienie.

Awatar użytkownika
play-ff>>
Posty: 18
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: play-ff>> » sobota 03 paź 2015, 16:23

...@Play-ff: wiesz gdzie można dostać te Ultimate Support JS-MS70? ... 


Sprowadzam dla siebie z zagranicy. Sprawdź skrzynkę z wiadomościami.


Fenixx
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: Fenixx » środa 07 paź 2015, 20:44

......@Play-ff: nie wiem czy otrzymałeś moją wiadomość na PW. Daj znać.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Statywy pod monitory

Post autor: PWA » sobota 10 paź 2015, 09:29

Jeszcze a'propos standów... znalazłem takie, które wydają się solidne ale niestety cena też jest solidna ... od 1000,- do 2000,- PLN za sztukę:
http://www.zaorstudiofurniture.com/idesign/isostand/
http://www.zaorstudiofurniture.com/miza/miza-stands/
http://www.zaorstudiofurniture.com/classic/monitor-stand/

ODPOWIEDZ