Nasza muzyka...

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: chantizstudio » środa 04 lis 2015, 12:48

gores, ja clapy biorę zazwyczaj z paczek vengeance. Myślę, że warto by było, byś
pomyślał nad zakupem Vengeance Electroshock vol.1- jest tam cała masa wysokiej jakości
oneshotów. Samych clapów jest tam około 250 sztuk. Te sample znajdą zastosowanie w
każdym gatunku muzyki tanecznej, no i jakość jest bardzo dobra.
Będzie Ciebie to kosztować kilka stówek, ale uwierz mi że warto. A jeśli chodzi o to
jaki by mi tu pasował, to taki bardziej krótki''hand clap''- właśnie w podanej przeze
mnie paczce coś takiego znajdziesz między innymi.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: chantizstudio » środa 04 lis 2015, 14:29

''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » środa 04 lis 2015, 15:24

Chantiz, dobry transik! Wkręca mocno, wporzo wszystko siedzi, fajnie poslugujesz sie uzytymi narzedziami i brzmieniami :) Modne ostatnio sa te crash'e z delayem, musze to kiedys gdzies zmieścić u siebie :) Masz cos jeszcze to podrzucaj!

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: chantizstudio » środa 04 lis 2015, 16:25

A dziękuje bardzo za dobre słowo ;) W przyszłości postaram się coś jeszcze zapodać.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: chantizstudio » środa 04 lis 2015, 16:38

@Sigma
Bardzo fajnie radzisz sobie w filmowych klimatach. Czy się nie mylę i słyszę tam
brzmienia East West?
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: ast » czwartek 05 lis 2015, 09:48

To i ja dorzucę swoje ostatnie dzieło.


https://soundcloud.com/adamstan/night-on-the-tracks


wersja z obrazkami:


https://www.youtube.com/watch?v=TaNsDHe8htg


Głównym instrumentem jest syntezator mojej konstrukcji, dodatkowo Korg Poly61 na basie, Yamaha Electone D85 wzbogaca pady, a bębny to Vermona DRM. Nagrane na zestawie niemal w całości analogowym - magnetofon Fostex 80, mikser Behringer MX9000, kompresor Behringer MDX4600, delay ADS500+, dodatkowo mikserki Spirit FX8 i Behringer UB1022FX pracują wpięte w auxy jako pogłosy. Ot, taki skansen - tak sprzętowo, jak i muzycznie

Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » piątek 06 lis 2015, 09:44

Hej ast! Sluchalem The Cure, wszystko git. Istotnie zaplecze sprzetowe nieszablonowe :) Jedno co bym mogl niesmialo zaproponowac to wystrojenie wokalu bo miejscami jest daleko od docelowych dźwięków ;) Naturalnie zalezy wszystko jaki ma byc cel, nie zawsze takie wypięknianie jest potrzebne! Gdybys chcial to podeślij ściezke wokalu, moge Ci to zrobic zupelnie po koleżeńsku ;) Pozdro!

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: ast » piątek 06 lis 2015, 10:00

...Hej ast! Sluchalem The Cure, wszystko git. Istotnie zaplecze sprzetowe nieszablonowe :) Jedno co bym mogl niesmialo zaproponowac to wystrojenie wokalu bo miejscami jest daleko od docelowych dźwięków ;) Naturalnie zalezy wszystko jaki ma byc cel, nie zawsze takie wypięknianie jest potrzebne! Gdybys chcial to podeślij ściezke wokalu, moge Ci to zrobic zupelnie po koleżeńsku ;) Pozdro!... 




O której piosence przeze mnie śpiewanej piszesz? Nie kojarzę, żebym coś The Cure nagrywał "Hymn" Ultravox to i owszem, jest na YT jako poprzednie nagranie. Ale on to akurat chyba nie najgorzej był zaśpiewany . Gdzieś tam wcześniej jest "Guardian Angel" Alphaville, i tam faktycznie są straszne boki, ale to był pierwszy eksperyment z analogowym nagrywaniem, jeszcze na kaseciaku, z mikrofonem dynamicznym trzymanym w łapie itp itd - pełna partyzantka .



A ogólnie to właśnie - strojenia nie ma ze względu na pracę w domenie analogowej. Do komputera był zgrywany tylko końcowy miks - tak poza tym cała praca odbywała się na magnetofonie i mikserze. Także tutaj jedyny sposób na nastrojenie, to zaśpiewać to dobrze. Niestety, jestem głównie klawiszowcem, ze śpiewem - jak słychać - różnie bywa.


Jak nagrywam na DAW, i coś śpiewam, to zwykle istotnie jakiś stroiciel jest w użyciu - ale też staram się unikać, bo nie lubię brzmienia autotune, także staram się go też raczej subtelnie używać.


Dzięki za uwagi, pozdro również

Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza muzyka...

Post autor: gores » piątek 06 lis 2015, 21:27

W takim razie... Co ja sucham? :) A juz wiem! Musialo mi sie kliknac na jeden z polecanych filmikow a nawet tego nie zauwazylem :) I sobie zaserwowalem goscia spiewajacego cover The Cure. Jak to trza uwazac ;) Sluchalem tego z obrazkami, pociagiem etc. Extra czujesz stylistyke muzyczna, ja tak czytelnie muzycznie sie wyslawiac dopiero sie ucze:) Ostro popaprany fragment z ok. 3:00 dla mnie rzadzi absolutnie, moj faworyt! Polecam posluchac! :) Aha,i Hymn raz przesluchalem, zawsze mi sie podobala ta fraza. Zajefajnie wygladasz za tym stolem :) Z tych dwoch przesuchanych nr.1 dla mnie to najnowsza propozycja. Pozdro!


EDIT: w tym przypadku wokalowo spoko, tamten gosc od The Cure zawodzil ponad przecietnie ;)


Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Nasza muzyka...

Post autor: ast » czwartek 12 lis 2015, 08:02

...
W takim razie... Co ja sucham? :) A juz wiem! Musialo mi sie kliknac na jeden z polecanych filmikow a nawet tego nie zauwazylem :) I sobie zaserwowalem goscia spiewajacego cover The Cure. Jak to trza uwazac ;) Sluchalem tego z obrazkami, pociagiem etc. Extra czujesz stylistyke muzyczna, ja tak czytelnie muzycznie sie wyslawiac dopiero sie ucze:) Ostro popaprany fragment z ok. 3:00 dla mnie rzadzi absolutnie, moj faworyt! Polecam posluchac! :) Aha,i Hymn raz przesluchalem, zawsze mi sie podobala ta fraza. Zajefajnie wygladasz za tym stolem :) Z tych dwoch przesuchanych nr.1 dla mnie to najnowsza propozycja. Pozdro!

EDIT: w tym przypadku wokalowo spoko, tamten gosc od The Cure zawodzil ponad przecietnie ;)...
 




Czyli nie jest z tym moim wyciem aż tak tragicznie, uff :D

Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

ODPOWIEDZ