Interfejs do gramofonu

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
KarolAzi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 lis 2015, 00:00

Interfejs do gramofonu

Post autor: KarolAzi » czwartek 26 lis 2015, 09:27

Witam Wszystkich. Mam gramofon polaczony z przedwzmacniaczem z ktorego wychodzi kabel 2xRCA. Potrzebuje Interfejsu ktory bede mogl polaczyc z tym przedwzmacniaczem, slyszalem wiele dobrego o Scarlett ale w jaki sposob to ze soba polaczyc? Jakimi kablami? Tam chyba nie ma takiego wejscia..(2xRCA). Poza gramofonem nie potrzebuje innych wejsc. Zadnego mikrofonu czy innych rzeczy. Wiadomo, jedynie monitory do odsluchu i tyle ale to juz kwestia wyjscia. Jaki interfejs nadaje sie do podlaczenia gramofonu? Potrzebuje dwoch opcji, najtanszej i w granicach 800zl. Prosze o pomoc i z gory dzieki. Piona!


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: DZ1 » czwartek 26 lis 2015, 18:25

Potrzebujesz wejścia liniowego w karcie dźwiekowej a w zasadzie dwóch wejsć dla kanału
lewego i prawego z przedwzmacniacza gramofonowego.
Najtańszą opcjcą moze być nawet Sound Blaster Live albo Audigy, wtedy podpinasz
poprostu przedzmacniacz gramofonowy kabelkiem 2xRCA - Jack stereo do wejścia liniowego
w karcie dźwiekowej i po sprawie... w zasazie każda karta dźwiękowa posiadająca wejście
liniowe bedzie sie nadawała, na USB też cos znajdziesz. Koszt 10 - 50zł.
Troche drozsza i troche bardziej pro opcja to jest najtańszy i najprostszy znany mi
interfejs czyli Behringer uca202 lub odświerzona wersja uca222, to urządzenie mysle, że
spełni idalenie Twoje wymagania jesli nie potrzebujesz nic innego a tylko wejscia
liniowego dla Twojego przedwzmacniacza. Jak podłaczyć to chyba pisać niemusze :) Koszt
koło 100zł.
Wyżej cenowo bedzie sie nadawać wszystko, każdy interfejs audio, który posiada
conajmniej dwa wejscia liniowe na pokładzie, podłączenie również sprowadza sie do
podłaczenia lewego kanału przedwzmacniacza gramofonowego do pierwszego wejścia
liniowego w karczie dźwiekowej i prawego do drugiego wejscia. Kabel kupujesz taki, żeby
wtyczki pasowały do gniazd. Ceny od kilkuset złotych....
Osobiście będąc na Twoim miejscu wybrałbym uca222 jeśli byłbym na 100% pewny, że
żadnego innego sprzetu niż gramofon nie bede podłaczał do karty dźwiekowej.
Pozdro.

Edit:
Przypomniałem sobie jeszcze o M-Audio Audiophile USB - podobny do uca222 ale masz
jeszcze dodatkowo regulowane wyjście słuchawkowe na pokładzie.

Awatar użytkownika
KarolAzi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 lis 2015, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: KarolAzi » piątek 27 lis 2015, 12:19

A czy ktorys ze Skarlettow posiada wejscie liniowe?

Awatar użytkownika
KarolAzi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 lis 2015, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: KarolAzi » piątek 27 lis 2015, 12:34

Scarlett Solo ma wejscie Jack (tak mi sie wydaje, oznaczone symbolem gitary), czy mozna poprostu kupic kabel 2xRCA-Jack i tam go wpiac? Zadziala?

Scarlett 2i2 posiada dwa wejscia jak mikrofonowe z czym przy jednym jest opis wej liniowe. I to samo pytanie, kabel lub przejsciowka 2xRCA-"to duze gniazdo mikrofonowe"...? Zadziala?

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: DZ1 » piątek 27 lis 2015, 17:56

scarlet solo nie podepniesz tak poprostu przedwzm. garam.
w scarlet 2i2''to duże gniazdo'' to jest tzw gniazdo typu combo, czyli możesz tam wpiać
albo mikrofon przez XLR albo sygnał o poziomie liniowym przez Jack - ten scarlet 2i2
nada sie do podłaczenia przedwzmacniacza gramofonowego..
a powiedz mi jaki masz odsłuch, albo na czym zwykle słuchasz muzyki?

Awatar użytkownika
KarolAzi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 24 lis 2015, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: KarolAzi » poniedziałek 30 lis 2015, 13:26

...scarlet solo nie podepniesz tak poprostu przedwzm. garam.
w scarlet 2i2''to duże gniazdo'' to jest tzw gniazdo typu combo, czyli możesz tam wpiać
albo mikrofon przez XLR albo sygnał o poziomie liniowym przez Jack - ten scarlet 2i2
nada sie do podłaczenia przedwzmacniacza gramofonowego..
a powiedz mi jaki masz odsłuch, albo na czym zwykle słuchasz muzyki?...
 


Odsluch to Akai RPM3 male monitorki a slucham na czym sie tylko da Czyli moge zainwestowac w 2i2.. dzieki duzo mi to wyjasnilo. Piona!


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Interfejs do gramofonu

Post autor: DZ1 » poniedziałek 30 lis 2015, 18:32

''Odsluch to Akai RPM3 male monitorki a slucham na czym sie tylko da Czyli moge zainwestowac w 2i2.. dzieki duzo mi to wyjasnilo. Piona!...''

Czyli jesli ma być po kosztach to bierz tego uca222, jesli masz wiecej sianka to ten 2i2 też może być. Jakość dzwięku taka sama - nie odczujesz rożnicy. Na korzyść 2i2 przemawia wyjscie słuchawkowe i wiecej roznego typu wejść w razie potrzeby na przyszłość.
Pozdro.

ODPOWIEDZ