Nagrywanie audio z MIDI

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
markiss111
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 00:00

Nagrywanie audio z MIDI

Post autor: markiss111 » sobota 02 sty 2016, 11:45

Witam,

Mam problem z nagraniem ścieżki AUDIO z sygnału MIDI w Cubase 5. Brzmienie jest generowane nie z wtyczki, a za pomocą klawisza Yamaha-sterowniki mam. Zainstalowałem asio4all do nagrania podłączyłem klawisz liniowo do laptopa (asus x54H) i jedynie co słyszę to rejestrowane szumy ( więcej ich jest jeśli dotykam obudowy- próbowałem z wyłączeniem mikrofonu- wtedy nic nie rejestruje). Jest to bez znaczenia czy pracuję na zintegrowanej karcie Realteka czy na Maya U5. Słyszałem, że Cubase ma problem z Realtekiem, ale Maya U5 też nie daje rady jakoś. Nagrywam tylko w warunkach domowych. Może jest jakiś błąd w ustawieniach? Proszę o pomoc wskazówki. Dziękuję

PS Przesyłam link ze zdjęciem jak to wygląda podczas nagrywania.
http://zapodaj.net/96cf28220ab56.jpg.html

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Nagrywanie audio z MIDI

Post autor: dr_After » niedziela 03 sty 2016, 13:04

...Witam,

Mam problem z nagraniem ścieżki AUDIO z sygnału MIDI w Cubase 5. Brzmienie jest generowane nie z wtyczki, a za pomocą klawisza Yamaha-sterowniki mam. Zainstalowałem asio4all do nagrania podłączyłem klawisz liniowo do laptopa (asus x54H) i jedynie co słyszę to rejestrowane szumy ( więcej ich jest jeśli dotykam obudowy- próbowałem z wyłączeniem mikrofonu- wtedy nic nie rejestruje). Jest to bez znaczenia czy pracuję na zintegrowanej karcie Realteka czy na Maya U5. Słyszałem, że Cubase ma problem z Realtekiem, ale Maya U5 też nie daje rady jakoś. Nagrywam tylko w warunkach domowych. Może jest jakiś błąd w ustawieniach? Proszę o pomoc wskazówki. Dziękuję

PS Przesyłam link ze zdjęciem jak to wygląda podczas nagrywania.
http://zapodaj.net/96cf28220ab56.jpg.html...
 


Na ściezce nagrywanej powinno rejestrować dzwiek z wejscia stero in, czyli wyjścia stereo yamahy powinny być podłączone do tego wejscia karty Maya. Nie wiem, jaki mikser ma Maya, ale warto w nim sprawdzic, czy te wejscie nie jest w nim wyciszone. Jeśli klawisz Yamaha wydaje dzwiek podczas nagrywania tej sciezki (czyli otrzymuje sygnał MIDI), to wszystko powinno rejestrować się poprawnie. Oczywiscie - warto zerknąć, czy zmiana sterowników na inne, nawet nie ASIO w panelu Cubase nie pomogłaby w tym przypadku.


Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Nagrywanie audio z MIDI

Post autor: miro5530 » niedziela 03 sty 2016, 23:00

Mam problem z nagraniem ścieżki AUDIO z sygnału MIDI w Cubase 5...


Jeśli chcesz rejestrować audio z Yamahy odtwarzając sekwencję MIDI to musi byc spełnionych kilka warunków


1 Yamaha (???) podłączona do PC przez MIDI. Maya 5 złącz MIDI nie posiada więc powinna być podłączona
przez USB jeśli to nowszy instrument lub za pomocą interfejsu MIDI na złączach DIN.
Instalacja poprawna sterowników (do MIDI) jest chyba rzeczą oczywistą.


2 Yamacha podłączona kablem audio do Maya 5 (line in).
Tu polecam użuwać w pierwszej kolejności sterowników dedykowanych do tej karty.


3 W Cubase odpowiednia konfiguracja audio i MIDI.
Ze zdjęcia widać, że sygnał MIDI aktywny jest tylko na śladzie 2 (MIDI 1) natomiast nie wychodzi na
zewnątrz programu co wskazuje na brak podłączenia interfejsu MIDI lub jego nieprawidłową konfigurację w Cubase.
Sygnał MIDI, a właściwie jego aktywność IN/OUT pokazuje panel transportu po prawej stronie,
to dwa cienkie wskaźniki między markerami a wskaźnikiami sygnału audio.


4 Kanały MIDI tak samo ustawione na śladzie i w instrumencie.


To te najważniejsze rzeczy tak zgrubsza


ODPOWIEDZ