Instrumenty VST

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
proadr
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 00:00

Instrumenty VST

Post autor: proadr » piątek 20 maja 2016, 15:16

Witam jestem klawiszowcem i mam takie pytanie otóż interesuje mnie granie z instrumentów vst tylko nigdy tego nie stosowałem.wcześniej grałem na korgu tritonie extreme 76. Chciałem się dowiedzieć co jest potrzebne do korzystania VST gdzie takie instrumenty można nabyć w sieci jaką klawiaturę najlepiej i jaki jest koszt takiego zestawu jeżeli coś pominołem proszę o napisanie z góry dziękuje
kLAWISZOWIEC

Awatar użytkownika
paio.pl
Posty: 7
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 00:00

Re: Instrumenty VST

Post autor: paio.pl » wtorek 24 maja 2016, 18:30

...Witam jestem klawiszowcem i mam takie pytanie otóż interesuje mnie granie z instrumentów vst tylko nigdy tego nie stosowałem.wcześniej grałem na korgu tritonie extreme 76. Chciałem się dowiedzieć co jest potrzebne do korzystania VST gdzie takie instrumenty można nabyć w sieci jaką klawiaturę najlepiej i jaki jest koszt takiego zestawu jeżeli coś pominołem proszę o napisanie z góry dziękuje... 




Potrzebny:


Mocny komputer z duzym i szybki dyskiem


najlepiej zewnętrzna karta dźwiękowa np cos z RME http://www.rme-audio.de/en/index.php


program  sekwencerowy DAW np Cubase, Ableton, Fruityloops itp


kalwiatura midi


no i wtyczki z brzmieniami vst np z http://www.bestservice.de/en


To takie podstawy a koszty są w sieci




Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Instrumenty VST

Post autor: PWA » wtorek 24 maja 2016, 19:22

Małe sprostowanie do porad kolegi... DAW nie jest konieczny, o ile nie planujesz nagrywania muzyki. Wtedy wystarczy tzw.VST host, który umożliwia korzystanie z wtyczek bez DAW. W sieci dostępne są darmowe hosty. Dodam, że wiele instrumentów, zwłaszcza płatnych jest dostarczana wraz z wersją standalone, czyli zwyczajnym plikiem .exe i wtedy nie ma potrzeby używania również VST hosta.Z darmowych polecam stare analogi z Elektrostudio.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Instrumenty VST

Post autor: PWA » wtorek 24 maja 2016, 19:27

... i jeszcze coś.. jeżeli masz jakiś instrument (syntezator, keyboard, piano), to możesz go z reguły użyć jako klawiatury sterującej... więc na początek zakup klawiatury też nie jest krytyczny. Co do mocy komputera, to też zachowaj rozsądek...i5 spoko wystarcza, o ile nie korzystasz z jakichś "mocożernych" wtyczek i DAW. Jeżeli nie nagrywasz, to dysk też nie ma większego znaczenia, o ile nie korzystasz z instrumentów działających na samplach... wtedy warto mieć szybszy dysk.

ODPOWIEDZ