Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: Soundscape » czwartek 15 wrz 2016, 07:29


Jestem więc po wstępnych testach Fluid Audio FX8, miałem się odezwać w temacie. Powiem, że mile zaskakują. Porównywałem je do sporo (trzykrotnie) droższych monitorów i oczywiście różnice są, jednak wstydu nie ma. Jeszcze ta kosntrukcja współosiowa... W tej kategorii cenowej wymiatają ;)


Lasio
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2016, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: Lasio » czwartek 29 wrz 2016, 23:51

"(...) a po wymianie Tapco S8 właśnie na A7X jednak słyszę zdecydowanie więcej :) ..."

Ja mam Adam A7X od kilku lat. Uważam, że są drogie jak na dźwięk, który oferują. Mają nieprzyjemnie podbity zakres ok. 2-3 kHz i w tym zakresie zwyczajnie przekłamują. Dużo bardziej szczegółowo grają monitory Dynaudio bm 5 mk II, nie mają "przebitej" niskiej góry (jak A7X) i w dodatku są dużo tańsze od "Adasiów". Co prawda korekcja barwy z tyłu dynaudio nie powala - trzy skokowe suwaczki opisane jako LF, MF i HF z możliwą korekcją od -1 do +1 oraz skokowy suwaczek głośności z opcjami +4, 0, -10, ale i tak od pewnego czasu używam tylko dynaudio, zaś A7X stoją i się kurzą. Całość napędzam kartą MOTU 896 mkIII. Dopóki nie trafię na lepsze monitory, to na razie będę polecal właśnie Dynaudio bm5 mkII.

ODPOWIEDZ