Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
stb44
Posty: 1
Rejestracja: piątek 25 lis 2016, 00:00

Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: stb44 » piątek 25 lis 2016, 16:01

Witam Szanownych ForumowiczówSmile


jak w temacie kompletuję sprzęt do tworzenia Muzyki EL chodzi mi o dawne brzmienia


Chciałbym aby sytezator miał także arpeggiator i sequencer ale wiem że nie wszystkie mają


Myślę o:


Roland SH-201, Korg T3, Roland D50, Roland XP-60 albo 80, Korg X50, Yamaha MO6, Roland Fantom Xa


Naprawdę nie wiem co wybraćCry


Mam już Arturia Beat Step Pro, Cubase 8 LE, Reason 9


Proszę o poradę co wybrać. Serdecznie pozdrawiam


Serdecznie dziękuję


Interesuję się muzyką Eletroniczną i Syntezotorami

Awatar użytkownika
estradowiec76
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: estradowiec76 » wtorek 29 lis 2016, 14:25

...Witam Szanownych Forumowiczów
jak w temacie kompletuję sprzęt do tworzenia Muzyki EL chodzi mi o dawne brzmienia
Chciałbym aby sytezator miał także arpeggiator i sequencer ale wiem że nie wszystkie mają
Myślę o:
Roland SH-201, Korg T3, Roland D50, Roland XP-60 albo 80, Korg X50, Yamaha MO6, Roland Fantom Xa
Naprawdę nie wiem co wybrać
Mam już Arturia Beat Step Pro, Cubase 8 LE, Reason 9
Proszę o poradę co wybrać. Serdecznie pozdrawiam
Serdecznie dziękuję
...

Podpinam się do pytania :)
:)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: AkselPL » czwartek 01 gru 2016, 00:36

Mi się wydaje że podstawowe pozycje to min. Jupiter, JP8080 natomiast jeśli chodzi o nowsze urządzenia ale nadal przyzwoite cenowo to Radias, M3, Fantom, Virus, Blofeld w zasadzie to kupa tego.


Tak czy owak odradzam zakup sprzętu do nagrywania domowego bo to wyrzucanie kasy w błoto. Obecnie soft oferuje takie brzmienia że klękajcie narody, zresztą w instrumentach cyfrowych też jest soft. Lepiej zainwestować w dobry interfejs.


Graty są dobre jak sie gra na żywo bo można manipulować parametrami od ręki, oraz mamy niską latencję.


_________________
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: ceres1x » piątek 02 gru 2016, 01:59

Jeli ktoś lubi hardware to polecam sprzetowe emulacje analogów np.takie jak Nord lead,JP 8000,An1x,Waldorfy stare i nowe,Alesis Ion/Micron(Akai Miniak), Virusy itp.itd.
Ja nie lubie softu, wole czuc sprzet pod palcami, w sumie moze ktos powiedziec ,ze klawiatura sterujaca i vsti rozwiaze sprawe, i tez bedzie mial racje.


Kazdy musi to dotosowac pod siebie, soft faktycznie robi robote, choc ostatnio dorwalem dodatkowo stary JD-800 i zaraz porobilem iscie Schulze'owe aksamitne pady

Tak czy siak liczy sie inspiracja i efekt koncowy i o tym trzeba pamietac
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
basset
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: basset » piątek 02 gru 2016, 10:03

...Jeli ktoś lubi hardware to polecam sprzetowe emulacje analogów np.takie jak Nord lead,JP 8000,An1x,Waldorfy stare i nowe,Alesis Ion/Micron(Akai Miniak), Virusy itp.itd.
Ja nie lubie softu, wole czuc sprzet pod palcami, w sumie moze ktos powiedziec ,ze klawiatura sterujaca i vsti rozwiaze sprawe, i tez bedzie mial racje.


Kazdy musi to dotosowac pod siebie, soft faktycznie robi robote, choc ostatnio dorwalem dodatkowo stary JD-800 i zaraz porobilem iscie Schulze'owe aksamitne pady

Tak czy siak liczy sie inspiracja i efekt koncowy i o tym trzeba pamietac
...

ja też wlasnie chcialem zaczac troche poeksperymentowac z elektroniczna ale nie wiem co jest takim minimum zeby sie dobrze pracowalo, piszesz ze nawet wtyczki i klawiatura starczy na poczatek? np taki maluch AKAI LPD8?
Witam :D

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: PWA » piątek 02 gru 2016, 14:29

ja też wlasnie chcialem zaczac troche poeksperymentowac z elektroniczna ale nie wiem co jest takim minimum zeby sie dobrze pracowalo, piszesz ze nawet wtyczki i klawiatura starczy na poczatek? np taki maluch AKAI LPD8?...

LPD8 to nie klawiatura, tylko pad controler

Awatar użytkownika
basset
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: basset » wtorek 06 gru 2016, 19:04

...ja też wlasnie chcialem zaczac troche poeksperymentowac z elektroniczna ale nie wiem co jest takim minimum zeby sie dobrze pracowalo, piszesz ze nawet wtyczki i klawiatura starczy na poczatek? np taki maluch AKAI LPD8?...

LPD8 to nie klawiatura, tylko pad controler ...

no racja sory pomyliłem, wiem że to kontroler, widać :D teraz sie zastanawiam nad AKAI MPK Mini to dwa w jednym.
to co, ktos mi odpowie na pytanie? :/
Witam :D

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: PWA » wtorek 06 gru 2016, 23:36

no racja sory pomyliłem, wiem że to kontroler, widać :D teraz sie zastanawiam nad AKAI MPK Mini to dwa w jednym.
to co, ktos mi odpowie na pytanie? :/...

Tak, na początek klawiatura i wtyczki wystarczą. Polecam darmowe wtyczki bardzo dobrej jakości z Elektrostudio... stare syntezatory z lat 70tych.

KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: KFT » środa 07 gru 2016, 10:01

......ja też wlasnie chcialem zaczac troche poeksperymentowac z elektroniczna ale nie wiem co jest takim minimum zeby sie dobrze pracowalo, piszesz ze nawet wtyczki i klawiatura starczy na poczatek? np taki maluch AKAI LPD8?...

LPD8 to nie klawiatura, tylko pad controler ...

no racja sory pomyliłem, wiem że to kontroler, widać :D teraz sie zastanawiam nad AKAI MPK Mini to dwa w jednym.
to co, ktos mi odpowie na pytanie? :/...
_

Może kontroler Arturia z AnalogLab w zestawie

Awatar użytkownika
basset
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: basset » czwartek 08 gru 2016, 23:49

...no racja sory pomyliłem, wiem że to kontroler, widać :D teraz sie zastanawiam nad AKAI MPK Mini to dwa w jednym.
to co, ktos mi odpowie na pytanie? :/...

Tak, na początek klawiatura i wtyczki wystarczą. Polecam darmowe wtyczki bardzo dobrej jakości z Elektrostudio... stare syntezatory z lat 70tych....



super dzięki :D chętnie zobacze bo też lubię własnie starą elektroniczną, syntezatory i te sprawy ;) boje sie tylko ze wydam kase a potem nie bede używać tego :(
Witam :D

ODPOWIEDZ