Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: raflezjak » sobota 10 gru 2016, 04:40

obczajcie sobie ten kanał. myślę, że koleżka całkowicie wyczerpuje temat: https://www.youtube.com/user/Jexus
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 19 gru 2016, 22:40

...obczajcie sobie ten kanał. myślę, że koleżka całkowicie wyczerpuje temat: https://www.youtube.com/user/Jexus... 


Jak dla mnie gość robi podobne brzmienia na każdym sprzęcie. Czyli bez względu na sprzęt wykreuje co chce. Tu się pojawia pytanie w kontekście tematu: na ile wierne mają być te brzmienia? Czy codzi o ich dokładne podrobienie czy tylko ich odtworzenie. Większość współczesnych syntezatorów - nawet tych tanich - ma tor syntezy znacznie bardziej rozbudowany niż flagowce z lat 80. Brzmienia można więc odtworzyć i spokojnie robić numery w stylistyce sprzed lat. Oczywiście różnica w samym brzmieniu będzie, ale nie wiem czy koniecznie na gorsze. W końcu te stare zespoły wciąż koncertują często bez sprzętu jaki posiadali 30 lat temu i źle nie jest.


Pozdrawiam


Janusz


Awatar użytkownika
infinity
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2016, 00:00

Re: Jakie syntezatory do starej muzyki elektronicznej?

Post autor: infinity » wtorek 20 gru 2016, 18:39

Na pewno można znaleźć odpowiedni sprzęt. Bardzo często wystarczy po prostu poszukać głębiej. 


[addsig]
Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotyka, jak i wtedy, kiedy cię omija.

ODPOWIEDZ