Bome Midi Translator Pro - kółko myszki - encoder w Behringer BCR2000 - reguły outgoing.

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
maro33
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 20 mar 2017, 00:00

Bome Midi Translator Pro - kółko myszki - encoder w Behringer BCR2000 - reguły outgoing.

Post autor: maro33 » poniedziałek 20 mar 2017, 19:06

Witam. Przy pomocy kontrolera midi Behringer BCR2000 i Bome Midi Translator Pro obsługuję program do edycji Video - Davinci Resolve 12.5.5 ale mam problem z przypisaniem odpowiednich zasad do enkoderów. Bez problemu zmapowałem wszystkie przyciski bo to jak wiadomo jest tylko kwestia zpozycjonowania kursora na odpowiedniej funkcji w programie - na ekranie - ale nie za bardzo ogarniam zasdy "outgoing rules", tzn na tyle dobrze znam angielski że ogólnie wiem o co chodzi ale mam problem ze zmiennymi. Obejrzałem już połowę youtuba w poszukiwaniu tutoriala na temat mapowania myszki i nie ma kompletnie nic. W instrukcji Bome Midi Translator jest sporo i dlatego jestem juz chyba blisko zrealizowania celu ale nie rozumię kompletnie co oznaczają te dwuliterowe wartości np. ga < 5 itp ale chodzi mi konkretnie o te litery bo ogólnie tworzenie zasad rozumię ale nic nie mogę znaleźć na temat tych dwóch liter których jest całe mnóstwo w rozwijalnych opcjach. Podsumowując chodzi mi o to że przekręcając enkoder o jedną wartość przy ogólnej skali 0 - 127 , chcę zmieniając wartość z 0 na 1 uzyskać to samo co przekręcając kółko myszki o jeden click, czyli po prostu chcę żeby enkodery działały jak kółko myszki. Od razu zaznaczam że temat midi ogarniam dopiero od około 2 tygodni i jest co raz lepiej ale jednak te 2 litery nie daja mi spokoju ;) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ