Ssl x desk kilka pytań

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Mawers
Posty: 2
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 19:10

Ssl x desk kilka pytań

Post autor: Mawers » czwartek 18 sty 2018, 23:19

Witam,

Mam okazję kupić z ebay używany mikser ssl x desk za bardzo fajne pieniądze. Może najpierw opiszę mój setup a potem przystąpię do moich wątpliwości. Zajmuję się bitami hiphopowymi. Klasyczne, samplowane bity bez żadnych fajerwerków. Kręci mnie nowojorskie brzmienie z połowy lat 90 i do tego dążę w moich produkcjach. Sample perkusyjne trafiają z analogów do 12
bitowego akai s950 a potem już w formie cyfrowej do mpc akai 2000 zł. Sample „instrumentalne” bezpośrednio do mpc. W akaice powstaje podkład a potem przez osiem wyjść ślady trafiają przez interface 800 rme (swieży zakup, również z ebay, polecam śledzić tamtejsze aukcje, można kupić używki za bardzo małe pieniądze jednak trzeba być na bieżąco) do daw gdzie sobie miksuje. Koncepcja jest taka żeby kanały z daw przypisać do wyjść w interface i wejść w ssl. No i teraz niech mi ktoś wytłumaczy jak mam wejść w te wejścia D SUB i czy są one stereofoniczne. Proszę łopatologicznie. Wiem, że są tutaj forumowicze którzy uznają taki rodzaj sumowania za bezsens jednak nie chce się tu rozstrząsać nad wyższością rozwiązań. Wiem, że w dzisiejszych czasach cyfra przy odpowiednim traktowaniu jest bardzo efektywna, tym bardziej, że ślady i tak wyjdą z cyfry jednak obcowanie z hardwarem jest dla mnie inspirujące i dużo przyjemniejsze. Kocham wszystkie niedogodności mpc2000 xl i chciałbym rozszerzać mój park maszynowy bazując na używkach. Wiem, że te wszystkie bzdury o legendarności przetworników akaiek które wykreują za nas brzmienie czy sumowaniu analogowym który wyciągnie moje miksy na nie wiadomo jaki poziom to bajki. Wiem plus minus co chce i do czego dążę więc proszę o poważne potraktowanie mojego pytania i ewentualną dyskusje nad takim rozszerzeniem mojego hehe „studia” ;)

Pozdrawiam

Mawersowski

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ssl x desk kilka pytań

Post autor: Zbynia » czwartek 25 sty 2018, 20:04

Wybrałbym coś wysokiej klasy z większą ilością kanałów.
Cały sprzęt bym wpiął a sample wywoływał przez midi. Zgrywka z miksera.
Przetworniki "brzmią" i tego nikt nie neguje - szczególnie starsze

Pamięć scen by się przydała chyba że lubisz rysować

http://sslweb.solidstatelogic.com.s3.am ... _Sheet.pdf

:-)

Jeśli chodzi o połączenie to do miksera powinny być kable bo w razie czego może być problem z rozpiską połączeń

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Ssl x desk kilka pytań

Post autor: Marc.The.Drummer » piątek 26 sty 2018, 13:45

Mawers pisze:
czwartek 18 sty 2018, 23:19
Wiem, że w dzisiejszych czasach cyfra przy odpowiednim traktowaniu jest bardzo efektywna, tym bardziej, że ślady i tak wyjdą z cyfry jednak obcowanie z hardwarem jest dla mnie inspirujące i dużo przyjemniejsze.
Tylko że cały twój sprzęt nie ma nic wspólnego z analogiem :) Akai MPC i s950 to komputery z własnym bardzo ubogim systemem. Nie masz tam żadnych analogowych filtrów, sprężynowych pogłosów, chamber echo itp itd... Jeśli chcesz wejść w analog to powinienes zacząć od początku a nie od dupy strony czyli od sumowania. Zapis na taśmę, miks na analogowym mikserze z uzyciem sprzetowych efektów [tych cyfrowych jak i analogowych] to są rzeczy od których powinienes zaczac budując swoją "bazę". Warto się również zastanowić nad faktem czy twoje umiejętności będą mieć przelożenie na sprzęt którego chcesz używać. Jako osoba wywodząca się ze środowiska hip hopowego sprawdziłbym na twoim miejscu na czym operowali wielcy realizatorzy jak np. Bob Power który miksowal A Tribe Called Quest

PS. Co do łączenie SSL to wszystko masz zawarte w intrukcji obslugi ktora mozesz sciagnac za darmo ze strony soild state logic
http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

ODPOWIEDZ