Dobry chór - Soundirion, 8DIO, a może coś innego?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Dobry chór - Soundirion, 8DIO, a może coś innego?

Post autor: stage » wtorek 09 sty 2018, 16:10

Jakieś porady w powyższym temacie?


Sprawa o tyle pilna, że się skumulowało kilka promocji.


Z jednej strony w super nieskiej cenie jest Mars od Soundirion (audio plugin deal). Ale tutaj, do kompletu musiałbym sobie w przyszłości dokupić Wenus. No i swoją drogą, te chóry Soundiriona mają swoje lata. Z drugiej strony, tak jak czytam, to opinie nadal bardzo pozytywne. Warto w to zainwetować?


Przez kilka dni są też promocje w 8DIO. Na wszystkie chórki, co mają w sprzedaży - min. Lacrimosa, Requiem, Insolidus. Z tym, że tutaj opinie są różnorakie, na pewnie nie spotkałem się z takim entuzjazmem, jak pod kątem brzmień od Soundirion. 


Chodzi mi o względnie uniwersalne brzmienie - dobre na początek. W przyszłości byc może pójdę w bardziej wyspecjalizowane biblioteki chóralne. Muzyka filmowa, trailery, trochę Preisnera ;)


A może odpuściś sobie obie promocję i nakierować się na jakieś inne firmy?


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Dobry chór - Soundirion, 8DIO, a może coś innego?

Post autor: Akton » poniedziałek 22 sty 2018, 13:49

Podłączam się :) Kiedyś zadałem bardzo podobne pytanie, ale również nie było żadnej odpowiedzi :( Czy koledzy tak bardzo nie lubią chórów VSTi? :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Dobry chór - Soundirion, 8DIO, a może coś innego?

Post autor: Soundscape » środa 24 sty 2018, 09:50

Niestety Ci, którzy siedzą w tych tematach pewnie rzadko na jakimkolwiek forum siedzą. Z drugiej strony faktycznie trudny temat.

Kiedyś bardzo podobało mi się Symphonic Choirs od EW, ale jest dosyć trudne w programowaniu (jeżeli chcemy bay chór śpiewał konkretne treści). Bardziej przyjazny był Requiem Pro od 8dio. Generalnie produkcje 8dio są jakościowe i pomimo upływu lat trzymają swój poziom.

Z nowych całkiem fajny jest Dominus Choir firmy Fluffy Audio (niby śmieszna nazwa, ale fajnie ich rzeczy „gadają”).

Przesłuchał bym na Waszym miejscu (o ile jeszcze się to nie stało) zawartość Choral Bundle firmy VirHarmonic (co prawda nie pod Kontakta tylko UVI).

I również dołączam się domtematu gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie ;)

ODPOWIEDZ