MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
fresh96
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 20:40

MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: fresh96 » poniedziałek 19 lut 2018, 20:57

Witam . Posiadam mikser Behringer mx 8000. Chciałbym przez ten własnie mikser nagrywać i miksować utwory . W przyszłości chce dokupic kompresory , preampy ,efekty itp. Posiadam mały interface Focusrite 2i2 z którym łacze własnie mikser i nagrywam to przez laptopa i DAW. W jaki sposób połaczyć to wszystko abym mógł miksowac na tym stole i potem zapisać to wszystko na laptopie w DAW?Wiadomo ten interface jest za mały ja potrzebuje minimum 8 wyjsc i wejsc czy wystarczy dokupic np do tego ada 8000? , czy po prostu jakis większy interface ? pozdrawiam .

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: PWA » poniedziałek 19 lut 2018, 22:26

2i2 nie posiada wej/wyj ADAT, więc ada8000 nic Ci nie da. Trzeba zainwestować w kartę z większą ilością wejść. Jeżeli chcesz zostać przy Focusrite, to minimum 18i8, który ma 8 wejść (w tym 4 mikrofonowe) i wejście ADAT, więc zawsze możesz dodać kolejne 8 wejść kupując np. ada8000, czyli razem będziesz miał 16.
Ja osobiście bym się nie szczypał i kupił 18i20, który ma zarówno wejścia jak i wyjścia ADAT.

fresh96
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 20:40

Re: MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: fresh96 » poniedziałek 19 lut 2018, 23:47

Rozumiem . I wtedy bede miał mozliwośc kręcenia gałami w behringer mx 8000 nagranego juz materiału i potem zapisanie go ? Cos kiedys słyszałem o konwerterze analogowo cyfrowym że jest potrzebny do takiej operacji ? Jak wtedy podłaczyc ten mikser z żeby bym kontatybilny z interface ?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: PWA » wtorek 20 lut 2018, 14:40

Konwerter A/C/A znajduje się w interfejsie :-)
Tak szczerze mówiąc, jeżeli masz interfejs typu 18i20, to tak do końca nie wiem do czego chcesz używać tego miksera od Beha :-). Rozumiem, że może chcesz przepuścić sygnał przez strip analogowy, no ale ten mikser nie jest jakimś cudem brzmieniowym, więc nie wiem, czy jest sens.
Przecież z interfejsem jest dostarczany mikser softwarowy... masz go również w DAW.
Tak naprawdę jak masz interfejs, to potrzebujesz być może jeszcze kontrolera do miksera, żeby nie bawić się myszką....np. Presonus FaderPort 8 lub 16... lub jakiś inny... Beh X-touch lub ICon Qcon Pro
Wszystkie te urządzenia, które planujesz kupić, możesz równiez pożenić z DAW... to żaden problem :-)

fresh96
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 lut 2018, 20:40

Re: MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: fresh96 » wtorek 20 lut 2018, 15:25

Zgadza sie . Ale od zawsze chciałem kręcić gałami na stole, niż w DAW. Wiadomo ten bery to stary model i może rzeczywiście jakością nie zabija :) Kiedyś jakiś preamp , compressor , efekt. A co Pan myśli na temat Behringer Fca 1616 (przystępna cena , wejście na usb czyli to czego potrzebuje ) .

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: MIkser analogowy z DAW (nagrywanie)

Post autor: PWA » wtorek 20 lut 2018, 16:51

Nie znam tego interfejsu, więc nie wiem co jest wart. Podobno ma preampy MIDASa, więc teoretycznie nie powinien być zły.
Funkjonalnie jest ok... ma nawet wejścia insertowe.
Co do kręcenia gałami... dlatego napisałem o kontrolerze do DAW pod mikser. Presonus Faderport ma 8 zmotoryzowanych faderów. Manualną alternatywą jest np. Novation Zero MKII (który co prawda nie jest już produkowany, ale pewnie można go jeszcze gdzieś kupić np. używke jakąś) lub Nektar Panorama P1.

ODPOWIEDZ