Gramofon do interfejsu audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
kambol
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 21 paź 2018, 04:35

Gramofon do interfejsu audio

Post autor: kambol » niedziela 21 paź 2018, 05:03

Z góry przepraszam jeśli taki temat pojawił się wcześniej, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Chciałbym podłączyć gramofon AT-LP120USB do interfejsu Scarlett 2i2 by móc zgrać moją kolekcję winyli na dysk. Zależy mi na ścieżce stereo i jak najlepszej jakości. Z tego co wiem gramofon ma wbudowany wzmacniacz z korekcją RIAA oraz wyjście phono, natomiast inferfejs posiada 2 wejścia mono (6.35/xlr). Czy podłączając wyjścia RCA z gramofonu (każde do jednego wejścia w interfejsie) przejściówką na 6.35 jack wszystko będzie działać czy jednak potrzebny będzie oddzielny wzmacniacz?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Gramofon do interfejsu audio

Post autor: PWA » niedziela 21 paź 2018, 10:43

Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacza gramofonowy, więc nie powinno być problemu przy takim podłączeniu, bo sygnał na wyjściach jest liniowy. Ma on też wbudowaną kartę 16bits/48kHZ, więc możesz go wpiąć bezpośrednio do komputera przez USB i np. za pomocą Audacity "zdygitalizować" winyle :-). Ja tak właśnie zrzucałem całą kolekcję dla brata :-)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Gramofon do interfejsu audio

Post autor: Zbynia » wtorek 27 lis 2018, 22:03

Da radę jak kolega napisał ale pominąłbym wbudowany interfejs
vinyle lepiej zgrywać 24 bit 96kHz bo naprawdę biją płyty CD pasmem przenoszenia

dobrze że gramofon ma napęd bezpośredni bo zapewnia to stabilność obrotów aczkolwiek parametr Wow and Flutter nie powala (nierówności obrotów) - od tego bardzo dużo zależy

Pamiętaj żeby wyczyścić płyty przed zgrywanie - "skwarki" są super ale....

ODPOWIEDZ