Pianino cyfrowe do 2000 zł

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
DanielB
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 lis 2018, 23:36

Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: DanielB » środa 28 lis 2018, 23:40

Witam, rozglądam się za pianinem koniecznie cyfrowym (abym mógł podłączyć do słuchawek i w nocy nie przeszkadzając nikomu grać) do około 2000 zł. Nigdy nie grałem na pianinie i nie chcę na początek nauki wydawać fortuny na pianino a za 2 tysiące chyba można już coś fajnego znaleźć. Na początku będę głównie grał jakąś muzykę z filmów czy gier, może czasem coś klasycznego np. Mozarta. Pytanie jeszcze czy koniecznie muszę dokupywać cały zestaw (?) czy wystarczy sama klawiatura. Przeszukując fora znalazłem kilka propozycji:
-Yamaha P-45 B
-Roland F-20
-Cdp-130
-Roland FP-30

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: tigergold » czwartek 29 lis 2018, 02:38

Do nauki każdy z nich się nada. Casio ma spore głośniki, to zawsze plus jeśli grasz bez słuchawek. Każdy z nich ma port midi "USB to host" czyli możesz podłączyć do komputera i grać na VSTi. Wziąłbym chyba taki, który ma też port USB dla PenDrive. Nie czytałem specyfikacji tych które podałeś, ale pewnie można odtwarzać MP3/nagrywać - może być pomocne, dla Ciebie do rozważenia. Co do stojaka, ja mam stojak estradowy, bo łatwiej przemieścić gdy potrzebuję. Jeśli będziesz brał estradowy (może wyjść taniej) to patrz żeby rozkładał się do wysokości dla pianina, bo niektórych nie obniżysz wystarczająco i będziesz grał na wysokości czoła ;)
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: PWA » czwartek 29 lis 2018, 07:46

DanielB pisze:
środa 28 lis 2018, 23:40
Witam, rozglądam się za pianinem koniecznie cyfrowym (abym mógł podłączyć do słuchawek i w nocy nie przeszkadzając nikomu grać) do około 2000 zł. Nigdy nie grałem na pianinie i nie chcę na początek nauki wydawać fortuny na pianino a za 2 tysiące chyba można już coś fajnego znaleźć. Na początku będę głównie grał jakąś muzykę z filmów czy gier, może czasem coś klasycznego np. Mozarta. Pytanie jeszcze czy koniecznie muszę dokupywać cały zestaw (?) czy wystarczy sama klawiatura. Przeszukując fora znalazłem kilka propozycji:
-Yamaha P-45 B
-Roland F-20
-Cdp-130
-Roland FP-30
Z tej listy najsensowniej prezentują się obydwa Rolandy... dobra klawiatura + brzmienia. Ja osobiście chyba bym wybrał F-20. Rzuć też okiem na KAWAI ES110. Firma w zasadzie specjalizuje się w fortepianach i pianinach zarówno klasycznych jak i elektronicznych i znana jest z wysokiej jakości instrumentów we w miarę rozsądnej cenie.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: Caroozo » czwartek 29 lis 2018, 10:18

Sięgnij głębiej do kieszeni i kup Korga D1 - bezkonkurencyjny w tej klasie cenowej, dobre brzmienie i najlepsza klawiatura. Na drugim miejscu Kawai ES110.

Od Rolanda, lepiej wziąć FP-30 - lepsza klawiatura, ciut więcej brzmień, mocniejsze głośniki, Bluetooth. Minus - brak wyjścia liniowego. Ale F-20 ma wyjście liniowe po jacku 3,5 mm, a FP-30 po słuchawkach - o ile kolega nie będzie na "poważnie" podłączał instrumentu do lepszego zestawu audio, można "wyjść" i słuchawkami. Ja bym brał FP-30 choćby dla Bluetootha bo to mega wygodne - i dość drogie do "dokupienia".

Generalnie rada jest jedna - pojechać do salonu i ograć. NAJWAŻNIEJSZA jest akcja klawiatury - posłuży kilka lat, więc musi "leżeć" pod palcami. Wystarczy zobaczyć jaki typ ma klawiatura naszego modelu i poszperać w sieci jakie jeszcze modele z niej korzystają - nie ma gwarancji że sklep w okolicy będzie miał dokładnie ten, którego szukamy, ale firmy mają kilka typów i piszą w specyfikacji, ze jest użyta ta czy inna. Być może salon muzyczny będzie miał model, w którym jest klawiatura nas interesująca :). Kupowanie instrumentu patrząc tylko jak on wygląda "na papierze" to pomyłka - może jak się zaczyna, to nie ma znaczenia, ale ja gram już od 25 lat i muszę ograć zanim coś kupię :-).

Ze swojej strony polecam Rolanda, bo jego klawiatury imitują kość słoniową, dobrze wchłaniają wilgoć i gra się na nich dobrze wiele, wiele godzin. Sam korzystam z RD-700GX i zawsze jak korzystam z innych "klap" i wracam do mojego, to mi osobiście najlepiej "leży" pod palcami. Lepiej grało mi się tylko na RD-2000 i Kawai VPC-1. Ale ja jestem rozrywkowcem/jazzowcem i pół życia grałem na syntezatorowych doważanych klawiaturkach więc Twoje oczekiwania mogą być inne - wszystko kwestia gustu :-).

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: PWA » czwartek 29 lis 2018, 13:51

Caroozo, jak ktoś nie gra i ma zamiar dopiero zacząć, to mu żadne ogrywanie nie pomoże :-). Zeby mieć porównanie, trzeba grać :-)
Co do F-20 i FP-30... FP-30 ma na pewno nowszy mechanizm... czy lepszy, to jak sam napisałeś kwestia gustu, ogrania i sprawdzenia, która jak "leży" :-).

Olga33
Posty: 3
Rejestracja: środa 19 gru 2018, 13:44

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: Olga33 » środa 19 gru 2018, 14:37

Pytanie w temacie, choć trochę inne.
Mam od lat klasyczne pianino, nie jest to instrument z wysokiej półki, a do tego wymaga solidnego nastrojenia. Zastanawiam się czy go nie sprzedać i nie kupić sobie pianina cyfrowego, które zajmie mi o wiele mniej miejsca. Jednak nie chce dokładać do tego interesu. Jest szansa, że ktoś kupi takie stare, nienastrojone pianino za tyle, żebym mogła za to kupić cyfrowe? Czy wystawianie mojego pianina na sprzedaż to tylko strata czasu?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: PWA » środa 19 gru 2018, 16:12

Nastrojenie pianina, to nie jest jakiś wielki koszt i może warto je przed sprzedażą nastroić. Co innego, jeżeli pianino wymaga jakichś prac remontowych. Wtedy faktycznie może się nie opłacać.
Cena używanego instrumentu zależy od jego stanu no i marki/modelu. Najlepiej sprawdzić w internecie jak dane pianino "chodzi" na rynku.
Stroiciel (pracuje dla Steinway'a), z którego usług korzysta mój nauczyciel, jest w stanie ściągnąć przyzwoite używane pianino z Niemiec w dobrym stanie w cenie 5k -8k PLN.

Olga33
Posty: 3
Rejestracja: środa 19 gru 2018, 13:44

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: Olga33 » sobota 22 gru 2018, 12:51

Dziękuję za odpowiedź.
Szczerze to nie wiem czy chodzi tu tylko o strojenie, czy również prace remontowe. Pianino jest już dosyć stare. Ale może rzeczywiście, lepiej będzie coś z nim zrobić jeszcze przed sprzedażą.

kozmate
Posty: 1
Rejestracja: środa 02 sty 2019, 14:48

Re: Pianino cyfrowe do 2000 zł

Post autor: kozmate » czwartek 03 sty 2019, 09:54

a ja własnie kupiłem yamahe, mam nadzieję, że źle nie wybrałem :C
www.radomskidzwig.pl - Dźwigi Radom

ODPOWIEDZ