Zaawansowany interfejs do domowego studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
remedy8
Posty: 3
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 01:43

Zaawansowany interfejs do domowego studia

Post autor: remedy8 » środa 14 sie 2019, 02:54

Szanowni forumowicze,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zaawansowanego interfejsu audio do domowego studia. Co do moich wymagań, to nie potrzebuję dużej ilości wejść ze względu na to, że lwią część mojej pracy stanowią instrumenty wirtualne oraz sample instrumentalne. Mój budżet to maksymalnie 1500/1600 pln.

Moje typy to:
-Audient iD14
-Audient iD22 (pomiędzy tymi dwoma zastanawia mnie, czy warto dopłacać do droższego brata)
-Focusrite Clarett 2Pre

Nie ograniczam się do nich, jednak są to moi dotychczasowi faworyci.

Jestem ciekaw Waszych opinii :)

kkokosz
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2018, 09:25

Re: Zaawansowany interfejs do domowego studia

Post autor: kkokosz » poniedziałek 19 sie 2019, 09:20

Posiadam Claretta 2Pre, podłączonego do Windows 10. Bardzo fajny interfejs, chociaż z perspektywy czasu widzę dwie wady (dla mnie): brak drugiego wyjścia słuchawkowego (z różnych względów bardzo by mi się przydało) oraz mały "zapas mocy" przedwzmacniaczy mikrofonowych (musiałem zainwestować w osobny przedwzmacniacz). Jeśli jednak nie potrzebujesz drugiej pary słuchawek oraz nie masz bardzo "cichego" mikrofonu, to będziesz zadowolony.

Lotucus
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2019, 16:56

Re: Zaawansowany interfejs do domowego studia

Post autor: Lotucus » wtorek 20 sie 2019, 14:57

remedy8 pisze:
środa 14 sie 2019, 02:54
Szanowni forumowicze,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zaawansowanego interfejsu audio do domowego studia. Co do moich wymagań, to nie potrzebuję dużej ilości wejść ze względu na to, że lwią część mojej pracy stanowią instrumenty wirtualne oraz sample instrumentalne. Mój budżet to maksymalnie 1500/1600 pln.

Moje typy to:
-Audient iD14
-Audient iD22 (pomiędzy tymi dwoma zastanawia mnie, czy warto dopłacać do droższego brata)
-Focusrite Clarett 2Pre

Nie ograniczam się do nich, jednak są to moi dotychczasowi faworyci.

Jestem ciekaw Waszych opinii :)
Witam
Moim zdaniem powinieneś wybrać taki interfejs jaki pasuje Ci do zabawy z dźwiękiem
Weź pod uwagę liczbę wejść, wyjść, jeśli ich nie potrzebujesz jak piszesz, weź pod uwagę jakość dźwięku jakie te interfejsy mogą zapewnić, stosunek sygnału do szumu jest ważny, im jest większy tym jakość będzie lepsza.
W tym przedziale cenowym oczywiście rewelacji nie będzie, ale mimo to jest to ważne. No chyba że Cię stać na Pure2 :), z tym interfejsem różnica jest już kosmiczna.
Osobiście z uwagi na historię Focusrite, osobiście zdecydowałbym się na tą Firmę.
Sam kiedyś posiadałem interfejs z tej firmy, jakość dźwięku była dobra.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Zaawansowany interfejs do domowego studia

Post autor: Caroozo » wtorek 20 sie 2019, 15:32

Najlepiej jakbyś podał potrzebną ilość I/O oraz czy potrzebujesz wyjścia symtetryczne/niesymetryczne oraz jakiej latencji oczekujesz. Budżet jest dość spory jeśli interesują Cię "małe" rozwiązania - jeśli w grę wchodziłaby używka, bezkonkurencyjny będzie tutaj RME Babyface, "złoty" standard na lata. UA będzie za drogi. Dobrą alternatywą jest Zoom UAC2 - sam takowy posiadam - genialna latencja, bardzo wysoki poziom dB na wyjściu, przyzwoite THD, do tego możliwość pracy pod MacOS, a w trybie Class Compilant - również na iPhone/iPad. Nowy - 800-900 PLN.

Z podanych przez Ciebie urządzeń warto dopłacić do iD22 - lepsze przetworniki, PODOBNO lepsze sterowniki (to dotyczyło starszych wersji, podobno poprawili to w nowszych). Clarett miał bardzo dobre opinie na forum KVRaudio w testach RTL Latency i to również dość dobra półka. Pamiętaj, że podstawą w tego typu urządzeniach są dobre sterowniki - 90% firm dodaje rebrandowane driver'y firm trzecich (tak tak), a tylko nieliczni robią swoje rozwiązania (RME, Lynx, Zoom, M-Audio/AVID w pewnej części, oczywiście UA i parę innych).

ODPOWIEDZ