Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
DanielB
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 lis 2018, 23:36

Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Post autor: DanielB » środa 21 sie 2019, 19:57

Witam, zastanawiam się nad kupnem pianina cyfrowego. Będzie to mój pierwszy taki sprzęt, nigdy wcześniej nie grałem. Mam do wyboru kupno:
-YAMAHY P 45 B ze statywem krzyżowym, zasilaczem, pedałami. Pianino kupione w tym roku, jeszcze na gwarancji, wszystko sprawne technicznie. 1300 zł
-ROLANDA F-20 same pianino więc muszę dokupić statyw, nie mam w planach kupna pedałów. Pianino 3 letnie więc brak gwarancji, podobno żadnych problemów technicznych 1300 zł

Wydaję mi się, że Yamaha powinna wystarczyć na początek, ale słyszałem, że Roland sporo lepszy. Nie wiem też jak bardzo takie pianina cyfrowe się zużywają.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Post autor: PWA » środa 21 sie 2019, 20:28

Zdecydowanie Roland. Przede wszystkim zaopatrzony jest w manuał Ivory Touch z mechanicznym wymykiem. Yamaha to typowy entry level z mechaniką GHS, czyli podstawowym manuałem Yamahy, który od biedy można określić, jako "ważony".
F-20 ma również nieporównywalnie lepsze brzmienia, niż ta Yamaha.
Co do zużycia, to jak w każdym tego typu instrumencie, mechanika się zużywa. Nie sądzę jednak, aby przez 3 lata ktoś ją zajechał :) . Jeżeli masz obawy, to przed zakupem można by oddać go do jakiegoś serwisu, żeby ocenił stan klawiatury.
Statyw to naprawdę groszowy wydatek i nie ma co robić z niego kryterium wyboru. Ważny jest instrument i o ile jest w dobrym stanie, to nie ma się co zastanawiać.
Moim zdaniem, na każdym etapie nauki warto zaopatrzyć się w najlepszy instrument, na jaki kogoś stać. Dobra jakość jeszcze nikomu nie zaszkodziła w przecieraniu swoich muzycznych szlaków, a wręcz odwrotnie :)

DanielB
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 lis 2018, 23:36

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Post autor: DanielB » środa 21 sie 2019, 23:40


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Post autor: Caroozo » czwartek 22 sie 2019, 07:30

Nie warto przepłacać jeśli chodzi o pojedynczy statyw - szczególnie jeśli liczysz się z kosztami. Istotny jest udźwig i stabilność, najlepiej kupić używany lepszej firmy (np. Athletic) niż nowy no-name. Ja polecam produkty Stand4Me, tanio i dobrze, np. ten:
https://www.musicexpress.pl/pl/product/ ... klawiszowy
Sam kupiłem z 2-3 lata temu Tytana mkII od tej firmy (dużo grywam na żywo) i jestem zadowolony bo spełnia swoje zadanie tak samo jak dużo droższe Ultimate czy Spider'y.

DanielB
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 lis 2018, 23:36

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

Post autor: DanielB » czwartek 22 sie 2019, 20:30

Dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ