Stopa, werbel

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Stopa, werbel

Post autor: Pompeczka » czwartek 26 wrz 2019, 21:56

Siemanko mzoe glupie pytanie, ale potrzebuje pomocy. Troche zaczalem pisac... do szuflady XD Mam problem czesto wypadam z bitu, zaczalem kroic zwrotki, lekko przerabiac, ale mam wrazenie, ze nei tu problem. Zaczalem wiec od podstaw calkowicie, ale z jednym mam problem, niby juz wiem jak brzmi stopa, werbel lecz nadal mam problem z wylapaniem tego. Macie patent moze jak mi to wyjasnic a co wazniejsze, zebym na sucho to wyczail>? BO niby wiem, ale nie wiem :?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Stopa, werbel

Post autor: Caroozo » piątek 27 wrz 2019, 13:11

Może to zabrzmi brutalnie, ale albo coś słyszysz albo nie - to tak jakbyś miał problem z odróżnieniem dźwięków poszczególnych instrumentów i mylił np. saksofon z trąbką. Akurat stopę i werbel łatwo odróżnić od siebie, warto tutaj zapoznać się z jakimiś tutorialami związanymi z perkusją albo z tzw. wbijaniem bitów, tudzież analiza gotowych rytmów żeby podpatrzeć co i jak. Generalnie najlepiej wbić jedną frazę i ją zapętlić - można też bazować na gotowcach, jeśli masz z tym problem.

Pompeczka
Posty: 10
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 19:29

Re: Stopa, werbel

Post autor: Pompeczka » niedziela 29 wrz 2019, 21:01

Dobra praktyka przynosi jakis progress

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Stopa, werbel

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 12:07

Dobra rada jest taka - jak nie czujesz rytmu (wypadasz z bitu) to sobie poszukaj innego zajęcia...rytmika to podstawa - to musisz czuć - tego się nie nauczysz

ODPOWIEDZ