Karta do PC'ta

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
lnxsnf1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 08 paź 2019, 20:06

Karta do PC'ta

Post autor: lnxsnf1 » wtorek 08 paź 2019, 21:30

Witam serdecznie!,
Zastanawiałem się w którym dziale forum zostawić tego posta i padło na ten :-)
Mam dwa pytania do Was:
1. Co polecilibyście jako karte muzyczną na dzisiejsze czasy. Mogę wydać do 3000PLN i raczej będę chciał celować w coś na PCI-E lub jakimkolwiek złączu żeby to wrzucić do środka PCeta :)

2. Jeśli kiedyś bawiłem się w zasadzie: Cubase, wtyczki VST i zgrywanie to do wave'a i później zabawa w Wavelabie to rozumiem że żeby mieć lepszą jakość, dynamike, zakres moich waveów muszę patrzeć na jakość A/C C/A tak?

Proszę w (1) przypadku wziąć pod uwagę jak muzę chcę robić (dalej jak (2))

Z góry przepraszam za mój brak wiedzy i proszę o odpowiedź

Pozdrawiam :)
Michał

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Karta do PC'ta

Post autor: PWA » środa 09 paź 2019, 07:13

lnxsnf1 pisze:
wtorek 08 paź 2019, 21:30
1. Co polecilibyście jako karte muzyczną na dzisiejsze czasy. Mogę wydać do 3000PLN i raczej będę chciał celować w coś na PCI-E lub jakimkolwiek złączu żeby to wrzucić do środka PCeta :)
Jeżeli chodzi o interfejsy audio na PCI, to w w tej chwili wybór ogranicza się w zasadzie do 3 firm: Lynx, RME i Marian. Ja osobiście celował bym pewnie w któryś interfejs RME
lnxsnf1 pisze:
wtorek 08 paź 2019, 21:30
2. Jeśli kiedyś bawiłem się w zasadzie: Cubase, wtyczki VST i zgrywanie to do wave'a i później zabawa w Wavelabie to rozumiem że żeby mieć lepszą jakość, dynamike, zakres moich waveów muszę patrzeć na jakość A/C C/A tak?
Tak, natomiast nie wiem, co rozumiesz przez zakres waveów.

lnxsnf1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 08 paź 2019, 20:06

Re: Karta do PC'ta

Post autor: lnxsnf1 » środa 09 paź 2019, 08:14

PWA pisze:
środa 09 paź 2019, 07:13
lnxsnf1 pisze:
wtorek 08 paź 2019, 21:30
1. Co polecilibyście jako karte muzyczną na dzisiejsze czasy. Mogę wydać do 3000PLN i raczej będę chciał celować w coś na PCI-E lub jakimkolwiek złączu żeby to wrzucić do środka PCeta :)
Jeżeli chodzi o interfejsy audio na PCI, to w w tej chwili wybór ogranicza się w zasadzie do 3 firm: Lynx, RME i Marian. Ja osobiście celował bym pewnie w któryś interfejs RME
Dziękuję za odpowiedź!
Czyli RME rządzi, tak jak dawniej... Czy polecałby Pan jakąś konkretną wersję?
PWA pisze:
środa 09 paź 2019, 07:13
lnxsnf1 pisze:
wtorek 08 paź 2019, 21:30
2. Jeśli kiedyś bawiłem się w zasadzie: Cubase, wtyczki VST i zgrywanie to do wave'a i później zabawa w Wavelabie to rozumiem że żeby mieć lepszą jakość, dynamike, zakres moich waveów muszę patrzeć na jakość A/C C/A tak?
Tak, natomiast nie wiem, co rozumiesz przez zakres waveów.
Właściwie to sam nie wiem o co mi chodziło, może rozpiętość basy<-->tony wysokie.

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Karta do PC'ta

Post autor: PWA » środa 09 paź 2019, 20:46

lnxsnf1 pisze:
środa 09 paź 2019, 08:14
Czyli RME rządzi, tak jak dawniej... Czy polecałby Pan jakąś konkretną wersję?
Daj sobie spokój z panem :-)
Jeżeli chodzi o rynek pro, to RME w zakresie interfejsów na PCI nie ma większej konkurencji. Co innego z interfejsami zewnętrznymi... tutaj już tak nie rządzą, jak kiedyś, no ale cały czas są mocni :-). Jest Antelope, UAD, Apogee czy MOTU. Całkiem niezłe recenzje zbierają ostatnio nowe interfejsy Steinberga i Arturii, zaś na rynku domowym (semipro) rządzi Focusrite, którego podgryza Presonus i inne firmy z podobnej pólłki.
Wszystko zależy od tego, ile wej/wyj jest Ci potrzebne i w jakim standardzie. Karty RME pracują z różnymi standardami przesyłu danych.. ADAT, AES/EBU, MADI.
Pamiętaj, że przy większej ilości potrzebnych wej/wyj taką kartę trzeba rozbudować o same premapy podłączane do niej. Z reguły karty te mają 1-2 wej/wyj analogowe, do których podłączasz się przez przejściówki. Najprostszy HDSP 9632 ma tylko 1 analogowe I/O stereo. Jeżeli chcesz podpiąć więcej wej/wyj, musisz podłączyć jakiś zestaw preampów np. przez ADAT lub, jak w tym konkretnym przypadku, dokupić AI4S-192 AIO lub AO4S-192 AIO, z 4 wej/wyj analogowymi. Jeżeli będziesz się obracał tylko w środowisku komputera, czyli DAW + VST, to w zasadzie nie potrzebujesz nie wiadomo ilu wej/wyj i pewnie sama taka kart Ci wystarczy bez rozbudowy o preampy.
Proponuję wejść na stronę i popatrzeć, czego potrzebujesz.
https://www.rme-audio.com/internal-cards.html

lnxsnf1
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 08 paź 2019, 20:06

Re: Karta do PC'ta

Post autor: lnxsnf1 » sobota 12 paź 2019, 21:21

Czesc :)

Myślę, że zdecyduję sie na RME HDSPe AIO

Dziękuje bardzo za pomoc :)

pozdrawiam,
Michał

ODPOWIEDZ