E-MU 1212 M

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

E-MU 1212 M

Post autor: Akton » środa 05 lut 2020, 08:26

Witam kolegów. Mam dosyć już leciwą kartę (jak w tytule) i dotychczas nie było z nią problemów, ale ostatnio chyba się na mnie pogniewała, gdyż przy uruchamianiu pokazuje się poniższy komunikat:

You don’t appear to have sufficient E-MU hardware to load the session In your system.
This May be because the session expects more E-MU hardware than what you have installed on your system.
You May continua limited editing of this PatchMix DSP Session but you May not hear audio as expected.

Tłumaczenie Google:

Wygląda na to, że nie masz wystarczającego sprzętu E-MU, aby załadować sesję do swojego systemu.
Może to być spowodowane tym, że sesja oczekuje więcej sprzętu E-MU niż zainstalowanego w systemie.
Możesz kontynuować ograniczoną edycję tej sesji PatchMix DSP, ale możesz nie słyszeć dźwięku zgodnie z oczekiwaniami.

Mam w miarę nowy komputer. Na starym wszystko było OK, a teraz ciągle jakieś problemy. Dotychczas z instalowaniem VSTi, teraz doszła ta nieszczęsna E-MU. Resetowałem, odinstalowywałem - zero efektów :(

Co można jeszcze zrobić (oczywiście poza zakupem nowej)?
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: E-MU 1212 M

Post autor: Akton » środa 19 lut 2020, 08:56

No cóż, jako że nie doczekałem się podpowiedzi, po prostu kupiłem nową kartę (Steinberg) :) E-MU 1212M mi została. Czy ktoś miałby na nią ochotę? Mogę odstąpić - być może jeszcze pohula :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: E-MU 1212 M

Post autor: Caroozo » piątek 21 lut 2020, 14:00

Ja dość rzadko tu zaglądam, mam sporo na głowie, ale cóż - pewnie wraz z nowym komputerem przyszedł nowy OS, a ten niespecjalnie się lubi ze starszym sprzęciorem. Jest sporo problemów w zmuszeniu starego-ale-jarego hardware'u do pracy z nowym systemem. BA - to, co działało elegancko na tym samym oprogramowaniu, na innej platformie robi problemy. Sam ostatnio zmieniłem tymczasowo laptopa na nowszego i interfejs robił problemy na najnowszej wersji driverów. Zainstalowałem starszą wersję - jak ręką odjął... Także karta na pewno jest dobra, problem był w kwestii oprogramowania, ale skoro kupiłeś nowy sprzęt, to też jest pewien znak czasów - na pewno Win10 długo z nami zostanie, a skoro Steinberg którego nabyłeś zrobi robotę, można pożegnać starego przyjaciela i go wystawić :). Niemniej myślę, że kupi go tylko ktoś, kto albo wie jak go ogarnąć, albo kto z premedytacją siedzi na starszym sprzęcie. Takie to uroki, że "lepsze jest wrogiem dobrego"...

Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: E-MU 1212 M

Post autor: VanChesco » poniedziałek 02 mar 2020, 18:30

Wystarczy zmienić częstotliwość taktowania zegara na inna i wroslcic do standardowo używanej. Załapuje i potem działa bez zastrzeżeń.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-MU 1212 M

Post autor: Zbynia » sobota 11 kwie 2020, 11:50

Akton a nie masz przypadkiem Windows 10 i nie zaktualizowałeś do wersji 1903? Opisywałem ten problem z EMU jakiś czas temu wraz z instrukcją z jakiegoś dobrego forum. Microsoft coś namieszał i Creative musiał do paru kart wydać nowe sterowniki.
Karta śmiga jak złoto, niestety jest na PCI a więc bez szans na użycie z nowym sprzętem komputerowym (nikt już w zasadzie nie robi płyt z PCI). Może trafię używkę 1616m z kartą PCIe bo niestety wymiana karty nie jest taka prosta - zwyczajnie na rynku brak tak rozbudowanych modeli w dodatku z preampem gramofonowym...

VanChesco - a jak masz profil który dla przykładu włącza kartę SYNC? też dostaniesz taki sam komunikat mimo zmiany częstotliwości. Jeśli ktoś profili sesji nie ruszał to takiego komunikatu nie dostanie także zmiana częstotliwości nic nie da

ODPOWIEDZ