Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kirbag
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 kwie 2020, 13:24

Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: kirbag » środa 22 kwie 2020, 13:49

Witam,
Po długiej przerwie wracam do muzycznej zabawy.

Komp z Win10 64bit, cubase 9.5 AI.
Głównie instrumenty vst, klawiatura z midi
Może z czasem wokal. Nagrania demo.

Jaki interfejs polecacie? Mój emu 0404 pci nie mam jak do płyty wpiąć, a dwa ponoć pod win 10 problem że sterownikami.
Ma być budżetowo, może być używany.

Biorę pod uwagę:
Steinberg UR22 mkII
Zoom UR-24
M Audio M track 2*2 M
Presonus usb 96/ iTwo/24c

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: Caroozo » czwartek 23 kwie 2020, 08:35

Szkoda że nie podepniesz EMU, solidne karty, co do driver'ów to jest to do ogarnięcia pod Win10. Ja od lat pod DAW instaluję specjalny, osobny OS z ciężkimi modyfikacjami, wyłączonymi wszystkimi usługami, przebadany LatencyMon'em pod kątem wszystkich ewentualnych nieprawidłowości i nawet Win7 x64 daje radę - do tego niekoniecznie trzeba mieć najnowszą wersję Win10 :). Dodatkowo - o ile nie musisz - praca w trybie offline oszczędzi Ci mnóstwo kłopotów (update'y, często wymuszane, czy zwolnienia związane z pobieraniem danych w tle itd).

Ale wracając do interfejsu - ja osobiście korzystam z Zoom UAC2 - może być trudno namierzyć je używane, ale są rewelacyjne - jakość i dynamika na wyjściu i latencja może rywalizować ze sprzętem z dużo wyższej półki - Zoom pisze sam sterowniki, dzięki czemu potrafi z latencją zejść niżej niż np. RME Babyface (sic!). Preampy przyzwoite (choć mało korzystałem), ale do VSTi do tysiąca złotych trudno o coś lepszego. Ja grywam jednak sporo na żywo i dla mnie to było najistotniejsze - nawet na ciężkich wtykach pokroju Omnisphere/Keyscape wyniki są bardziej niż zadowalające, a nie musiałem ładować 3-4 tysięcy na UA albo RME.

Możesz rozważyć również Audient iD 14 - mają dobre preampy, niektórzy je bardziej preferują. Oczywiście Focursite'y 2 lub 3 generacji, dość solidna opcja. UR22 mkII jest ok, co do Zoom'a U-24 się nie wypowiem bo nie korzystałem ale po doświadczeniach z UAC2 myślę, że nie będzie najgorzej. Zoom jest o tyle fajny w tych nowych modelach, że może współpracować zarówno pod Windows, jak i MacOS, a nawet pod iPadem dzięki trybowi Class Compilant - fajna rzecz, bo nawet jak utną wsparcie sterowników to sprzęt będzie działać niemal pod każdym systemem, który w/w urządzenia rozpoznaje. Ja mam to w swoim UAC2 i już raz się przydało ;).

Możesz również wybrać się w podróż sentymentalną i namierzyć EMU 4040 w wersji USB - działa pod Win10 po odpowiednich zabiegach. Widywałem je nawet za 2 stówki, a to naprawdę solidne urządzenia i oferują dobrą jakość zarówno na wyjściu, jak i na wejściu. Przy odrobinie cierpliwości można je jeszcze dostać.

kirbag
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 kwie 2020, 13:24

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: kirbag » czwartek 23 kwie 2020, 11:22

Na zagranicznym forum znalazłem temat ze sterownikami dla 0404 ale u jednych dało efekt u innych nie i sporo grzebania w win.
Gniazdo pci e 16 zajął mi dysk m2.

Nabyłem w końcu te m audio, na początek wystarczy,a jak dobrze pójdzie , to z czasem się pomyśli o czymś innym.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: Zbynia » niedziela 10 maja 2020, 12:00

gdzieś pozostawiłem temat z instrukcją z forum kvraudio odnośnie sterów pod win10 1903 - w zasadzie nie ma kombinowania - proste i wygodne i działa.
Co do EMU - pozostaje ci specjalna obudowa na karty PCI podłączana przez USB do specjalnej karty PCIexpress. Sam się nad takim rozwiązaniem zastanawiałem ale moja 1820m wymaga dodatkowego zasilania karty PCI więc musiałbym ostro kombinować z taką obudową. A upolować 1616m z PCI express w fajnej cenie nie idzie....Najwygodniej upolować coś na usb a akurat zastąpić EMU0404 nie jest żadnym problemem.

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: Mu_ » środa 24 cze 2020, 07:09

Właściwie to mamy na to duży wpływ czy będzie dalsze wsparcie dla E-MU Patch Mix DSP, bo pod wpływem mojego suczenia Microsoftu zrobili nowe stery dla samej karty. I karta jako karta działa natywnie pod 1909. Problem jest wyłącznie z Patch Mixem, który stanowi dla mnie największą wartość. I tutaj może pomóc wyłącznie zbiorowe suczenie, poparte printscreenami za pomocą ogólnodostępnego centrum opinii. Trzeba tylko porobić trochę printscreenów i napisać parę słów z niewygodnymi pytaniami. I może być to wszystko po polsku, jeśli ktoś nie zna angielskiego. A przykładowe printscreeny mogą wygladać tak, zarówno dla nie działającego i działającego (po modyfikacjach zewnętrznych twórców) Patch Mixa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać nie ma z tym za wiele roboty a żeby kupić interface z takimi możliwościami to trzeba teraz wydać grube pieniądze, więc chyba znacznie prościej poboksować misiów - niech się pomęczą, skoro obiecali, że aplikacje działające w Windows 7 będą działać i pod 10.
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: Zbynia » środa 12 sie 2020, 16:19

Kolego na forum (jak i tu) jest instrukcja jak to ogarnąć. W zasadzie proste.
Wczoraj instalowałem kompilację 2004 - sterowniki do EMU wymagały przeinstalowania bo MS wie lepiej jakie powinny być drivery i je bezczelnie aktualizuje.
Żadnych zmian na minus odnośnie działania EMU 1820M (i całej rodziny PCI/PCIex) na Windows 10. Chodzi jak złoto

Kogo chcesz męczyć o sterowniki? EMU nigdy nie wydało oficjalnych sterowników do windows 7. Wyszły tylko bety i na nich wszyscy wciąż jadą.
ps. problem ze sterownikami nie tyczy EMU tylko Creative (układ EMU10K)

poldek34
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 lut 2023, 22:54

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: poldek34 » czwartek 23 lut 2023, 23:01

Posiadam dwa interfejsy E-mu:

1. E-mu 1616 na PCI
2. E-mu 0404 na USB - przenośny

Pierszy chodzi na win 10 a drugi na win 11.

Wszystko bez żadnych problemów. Patch Mix w pełni aktywny, co do drugiego na win11 nie mam okienka aplikacji na dolnym pasku ale wszystkie parametry i tak ustawiam w programie DAW - tam widzi wszystkie ustawienia karty.

Jestem zakochany w tym sprzęcie bo jakością dorównuje temu co jest na rynku a można je kupić za śmieszne pieniądze. Emu 0404 nie ustępuje w niczym najbardziej popularnemu obecnie Focusritowi, a ma coś więcej Np. przyciski które eliminują przydźwięki spowodowane nakładaniem się mas. Kupiłem go niedawno za 140 zł.

EMU daje radę. :-))))

seomaniak
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2023, 19:28

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: seomaniak » poniedziałek 27 mar 2023, 19:31

Sam mam EMU, ale wersję 0202. Trochę stary sprzęt, więc wymieniłem na scarlett 2i2 i jestem mega zadowolony!
Jak film to tylko Wyrwa film online lub wyrwa cda.
W wolnej chwili nudesy i papierosy

sarok
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 kwie 2023, 12:18

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: sarok » piątek 07 kwie 2023, 12:21

Jeśli szukasz interfejsu audio, który będzie działał bezproblemowo z systemem Windows 10 64-bit i programem Cubase 9.5 AI, to polecam Ci rozważyć zakup jednego z poniższych urządzeń:

Focusrite Scarlett 2i2 - to popularny i niezawodny interfejs, który oferuje dwa wejścia mikrofonowe / liniowe, dwa wyjścia liniowe, wejście instrumentowe Hi-Z i wyjście słuchawkowe.

PreSonus AudioBox USB 96 - to również popularny i ceniony interfejs, który oferuje dwa wejścia mikrofonowe / liniowe, dwa wyjścia liniowe, wejście instrumentowe i wyjście słuchawkowe.

Behringer U-Phoria UMC202HD - to interfejs o niskiej cenie, który oferuje dwa wejścia mikrofonowe / liniowe, dwa wyjścia liniowe, wejście instrumentowe i wyjście słuchawkowe.

Wszystkie te interfejsy powinny działać bezproblemowo z systemem Windows 10 64-bit i programem Cubase 9.5 AI, oraz umożliwić Ci nagrywanie instrumentów VST, klawiatury MIDI i wokalu.
Szukasz zestawu do laminacji? Zapraszam https://jjcosmetics.pl/produkt/zestaw-d ... acji-brwi/

Awatar użytkownika
Viver
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2023, 12:01

Re: Jaki interfejs zamiast Emu 0404

Post autor: Viver » poniedziałek 24 lip 2023, 12:04

EMU jest w porządku, ale szczerze wybrałbym coś innego. Kto co woli
vodsfera ulubiony zbiór filmów

ODPOWIEDZ