Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
koxu357
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 maja 2020, 17:54

Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: koxu357 » niedziela 10 maja 2020, 17:56

Witam! :)
Chcę zaopatrzyć się w mikrofon pojemnościowy, aby nagrywać wokal. Ważnym elementem jest oczywiście jakość, ale także latencja. Zależy mi, by była ona jak najmniejsza (bo nie wiem, czy może być zerowa). I tutaj pojawia się moje pytanie: by uzyskać możliwe najniższą latencję lepiej wybrać mikrofon pojemnościowy USB z wejściem słuchawkowym czy może mikrofon z wejściem XLR i interfejsem audio?

Upatrzyłem sobie mikrofon USB: Audio-Technica AT2020USB+, a mikrofon XLR: Audio-Technica AT2020 + interfejs Behringer UMC202HD i to do nich odnoszę swoje pytania - może ktoś ma jakieś doświadczenia? A może zna się ktoś na tym i orientuje się, w którym przypadku latencja będzie możliwie najniższa?
Dodam, że do przeznaczenia na całość mam ok. 600 złotych. Proszę o jedno - nieproponowanie Blue Yeti. :)

Pozdrawiam, liczę na pomoc!

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: msankowski » środa 13 maja 2020, 22:33

Nikt nie odpowiedział to może ja spróbuję. UMC302HD to dobry interfejs do hobby. Posiada niezłe drivery ASIO producenta. Sądzę że mikrofon podłączony przez interfejs plus ASIO pozwoli uzyskać niską latencję.
Mikrofon USB też można obsłużyć driverem ASIO, chociaż w przypadku AT chyba nie ma firmowego. Jednak konwerter a/c i preamp w interfejsie audio powinny być sporo lepsze.

koxu357
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 maja 2020, 17:54

Re: Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: koxu357 » środa 13 maja 2020, 23:27

msankowski pisze:
środa 13 maja 2020, 22:33
Nikt nie odpowiedział to może ja spróbuję. UMC302HD to dobry interfejs do hobby. Posiada niezłe drivery ASIO producenta. Sądzę że mikrofon podłączony przez interfejs plus ASIO pozwoli uzyskać niską latencję.
Mikrofon USB też można obsłużyć driverem ASIO, chociaż w przypadku AT chyba nie ma firmowego. Jednak konwerter a/c i preamp w interfejsie audio powinny być sporo lepsze.
A Focusrite Scarlett Solo 3rd gen? ;) Lepszy?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: msankowski » czwartek 14 maja 2020, 06:06

koxu357 pisze:
msankowski pisze:
środa 13 maja 2020, 22:33
Nikt nie odpowiedział to może ja spróbuję. UMC302HD to dobry interfejs do hobby. Posiada niezłe drivery ASIO producenta. Sądzę że mikrofon podłączony przez interfejs plus ASIO pozwoli uzyskać niską latencję.
Mikrofon USB też można obsłużyć driverem ASIO, chociaż w przypadku AT chyba nie ma firmowego. Jednak konwerter a/c i preamp w interfejsie audio powinny być sporo lepsze.
A Focusrite Scarlett Solo 3rd gen? ;) Lepszy?
Preamp ma lepszy. Ale jest jednokanałowy, czyli nie nagrasz równocześnie np mikrofonu i gitary, wokalu w stereo. Tudzież nie da się nim zgrać cyfrowo sygnału z płyty lub taśmy.
Jeśli to nie stanowi problemu to Solo pewnie lepszy.

koxu357
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 maja 2020, 17:54

Re: Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: koxu357 » czwartek 14 maja 2020, 08:31

msankowski pisze:
czwartek 14 maja 2020, 06:06
koxu357 pisze:
msankowski pisze:
środa 13 maja 2020, 22:33
Nikt nie odpowiedział to może ja spróbuję. UMC302HD to dobry interfejs do hobby. Posiada niezłe drivery ASIO producenta. Sądzę że mikrofon podłączony przez interfejs plus ASIO pozwoli uzyskać niską latencję.
Mikrofon USB też można obsłużyć driverem ASIO, chociaż w przypadku AT chyba nie ma firmowego. Jednak konwerter a/c i preamp w interfejsie audio powinny być sporo lepsze.
A Focusrite Scarlett Solo 3rd gen? ;) Lepszy?
Preamp ma lepszy. Ale jest jednokanałowy, czyli nie nagrasz równocześnie np mikrofonu i gitary, wokalu w stereo. Tudzież nie da się nim zgrać cyfrowo sygnału z płyty lub taśmy.
Jeśli to nie stanowi problemu to Solo pewnie lepszy.
A to nie jest tak, że mikrofon podłącza się do wejścia mikrofonowego XLR, a gitarę do wejścia instrumentalnego i wówczas można nagrać jednocześnie? Tak myślałem...

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Latencja - mikrofon pojemnościowy USB czy z wejściem XLR?

Post autor: msankowski » czwartek 14 maja 2020, 08:46

Przejrzałem Manual. Rzeczywiście dwa wejścia mogą pracować równocześnie. Natomiast z racji że są elektrycznie inne, działają jako 2 wejścia mono. Lepszy jest Scarlett 2i2 bo ma dwa identyczne wejścia.

ODPOWIEDZ