Podatki /DG/ Umowy

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Podatki /DG/ Umowy

Post autor: dasefx » poniedziałek 05 paź 2020, 19:37

Witam, nie chce sie za bardzo rozpisywać więc przejde do konkretów:
Planuje otworzyć działaność gopodarcza - głownie miks i mastering, ale jesli bedzie zapotrzebowanie i popyt to nagrania wokali , sprzedaż muzyki/ dystrybucja , kurs etc.
1) Podatki- skala czy ryczałt?? skłaniałem sie do ryczałtu, doradca podatkowy twierdzi że nie jest to wykluczone a UP twierdzi że tylko dwa pod punkty nie sa reszta na skalę podatkowa ;/ Co Wy o tym sądzicie / jakie są Wasze doświadczenia? Mozliwości ugryzienia tematu???
2) Jak wyglądaja Wasze umowy ( może jakiś link do przykładowej) na taki zakres usług jak powyżej ? domyslam sie że każdego rodzaju jest pewna różnica ale byłbym wdzięczny za podesłanie czegoś na podpórkę.
3) Jesli udało sie Wam i jestescie na ryczałcie to czy 8,5 % czy 17 % płacicie ? czy róźnie? Jesli Vat to do wszystkiego doliczacie vat i po ptakach czy jakoś innaczej ograniacie te sprawy?
4) Usługi chcę świadczyć głównie ONLINE, jakieś zugestie? dobry serwis wymiany plików z kilentami? serwis obsługujący płatności? Jaki sposób preferują klienci jeśli chodzi o rozliczenia - za godzine/ za utwór/ za plyte/ pakietami etc.??? Jakie macie stawki ( jesli to nie tajemnica) powiedzmy za godzinę ?
Bede wdzieczny za wszystkie cenne porady. Pozdrawiam

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Podatki /DG/ Umowy

Post autor: dasefx » czwartek 08 paź 2020, 00:17

hmmm Nikt sie nie wypowie?

ODPOWIEDZ