Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » czwartek 08 paź 2020, 18:22

Jeżeli jesteś zaintersowany IK Multimedia Studio 2 MAX, to odpalili właśnie kolejny raz promo na cały pakiet z 75% upustem ;-)
https://www.ikmultimedia.com/news/?id=t ... acular2020

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » czwartek 22 paź 2020, 03:39

dzięki Panowie za info. W sumie chyba wezme Izotope, Soundtoys i Nativ Instruments Komplete Ultimate + zmiana daw na studio one i bede miał chyba wystarczajaco wtyczek, ale przemyśle IK bo oferta zajebista...Co do Sklepu JUST MUSIC własnie obczajam stronę... powiem szczerze że za myśle że za tydzień/ dwa zamknął Nas znowu i zdeka boje sie jechać do Berlina teraz a kase mam mieć za kilka dni już cały budżet że tak powiem na upgrade studia. PWA Kolego miałeś racje .....polacy mnie olali...niewiem czemu, czy myśleli że konkurencja czy co, ale żaden sklep mi nic nie wycenił aby jeden gościu coś tam popisał chwile....Tragedia generalnie....w sumie kupa kasy sie szykuje do zarobienia i jak gardzą to trudno ide do niemca ( nie czaje tych "sklepikarzy") ! Czekam też na HEDD bo napisali ii ze beda dopiero dostepne pod koniec listopada....albo ryzykuje i kupuje w ciemno NEUMANN`y KH 310 , słuchałem na necie (tak wiem to nie to samo etc.) ale naprawde po tych "odsłuchach" i recenzjach / opiniach na gearslutz etc. myśle że sie zdecyduje. Że tak powiem mam jeszcze chwile...także dzięki za rady Panowie, napewno przemyśle jeszcze bo nie mała sume zamierzam zainwestować.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » piątek 23 paź 2020, 22:46

Że nie chcieli z Tobą gadać, to się nie dziwię, bo jak pisałem, przećwiczyłem to już kilka razy ;-)
iZotope, to świetne wtyczki, ale drogie nieco ;-). Poza tym, jak już kupować ich wtyczki, to w wersji Advance, bo nawet standard jest mocno zubożony, a o Elements to nawet nie piszę :-)
Widzę, że na Plugin Boutique jest trochę zbundlowanych zestawów... niektóre w promo np. Music-Production-Suite-4 z 40% upustem. Ale już komplet ich wtyczek, to ponad 2500€, więc tanio nie jest, aczkolwiek to świetne narzędzia.
Popatrz też na stronkę Waves, która też jest firmą z I ligi. Można tam kupić całe zestawy świetnych narzędzi ze sporym upustem. Przed Bożym Narodzeniem w zeszłym roku można było kupić świetne zestawy ich wtyczek za 10% teoretycznie ich faktycznej ceny.
https://www.waves.com/bundles#sort:path ... :number=20
Problem z Waves jest taki, że dość często zmieniają enginy, a upgrade jest ważny rok od zakupu, chyba że co?... chyba, że wykupisz subskrypcję na upgrade :-), czyli tzw. Update Plan :-)
Ludziska narzekają też na forach, że starsze wersje enginów są niewspierane i np. engine 9 nie chodzi na Cubase 10.5, no i jak masz projekty z ich wtyczkami ze starszych wersji i przejdziesz na nowszą wersję DAW, to nagle okazuje się, że połowa wtyczek nie działa :-). Nie wiem ile w tym prawdy, bo jeszcze takiej sytuacji nie miałem, a kilka wtyczek udało mi się uzbierać za free w ramach jakichś akcji promo.

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » sobota 24 paź 2020, 04:27

Waves czaje i widziałem kilka fajnych wtyczek najbardziej chyba emulacie API mnie interesują. Problem z tymi wszystkimi wtyczkami jest taki że nie opłaca sie kupować pojedynczych tylko bundle....szkoda że nie wymyślaja żeby klient mógł swój bundle złożyć np z 10 wtyczek, a nie kupował 50 po to żeby mieć 10 a reszta może kiedyś sie użyje....Dlatego myśle czy brać Komplete 13 czy Ultimate ( czy sie opłaca ....dla paru instrumentów i efektów wiecej złaszcza te ZAJEBISTE KOREKTORY zrobione przez Softube dla nich, pare pianin i bassów etc.) Rozważam też przestawienie sprzętu i przebudowe studia ale chyba czasu nie styknie, budżet jest niezły ale też nie rozciągnie sie niewiadomo jak...tym Bardziej nie rozumiem naszych "sklepikarzy"( tak ich bede określał...) skoro pytam o monitory za 15 koła + wtyczki , mikrofon coś tam jeszcze...to nie czaje ich podejścia za przeproszeniem chyba maja za dużo kasy. Ta Ik multimedia ciekawa opcja co podałeś obczajałem, ale muszę przemyśleć na czym mi bardziej zależy. W listopadzie pewnie zakupie wszystko w thomanie, zdeka mały rabat mi dali ale przynajmiej coś mi zaproponowali a nie jak "nasi sklepikarze"...(sory ale niewiem jak to skomentować ...delikatnie). Co do wtyczek jeszcze to jaram sie softube...ale wszystkiego nie kupie wiec chce możliwie sklepić sobie zajebisty pakiet. Komplete Ultimate myśle że bym normalnie nigdy nie zakupił...ale ze tak powiem drugiekj okazji moge nie miec wiec może wezmę. a jeszcz jedne wtyczki sa zajebiste tylko pamietam że obciazaja kompa bardzo moze teraz polepszyli a mowa o BRAINWORX teraz chyba Plugin Alliance. Polecam , tylko teraz chyba jest na zasadzie miesięcznych opłat i kupno cale pakietu za w ch.. hajsu. .. także z tym lipa. O jeszcz ejak bedziesz chciał obczaj sobie KUSH AUDIO tez zajebiste wtyczki i miesieczne plany,. Jak miksujesz wokale CLARIPHONIC zajebista wtyczka, fajny kompressor maja SILKA, obczaj sobie. Sie rozwinąłem....sory za błędy ale pisze jak letargu hehe. Pozdro PWA

ODPOWIEDZ