Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: peter1pl » czwartek 03 lut 2005, 11:14

W padzie triggery masz wbudowane. Trigger zewnętrzny, który mocujesz do bębna, wygląda na przykład tak: http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_ddrum_d1400_prodinfo.html - trigger do tomów....

**********************

To ja mam pytanie (sorry, może głupie ale jestem gitarzystą;) ) Widziałem pod tym linkiem, że są różne triggery do różnych bębnów (stopa, tomy, werbel). Jak się to łączy żeby grało razem - bo każdy z tych triggerów ma swoje własne wyjście (chyba) a karta ma jedną parę gniazd midi? Tylko nie mówcie że trzeba skorzystać z tego (bo cena jest "fajna") http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_ddrum_4_controller_prodinfo.html

:)

Dzięki z góry i Pozdrawiam!
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

molkon
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2004, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: molkon » czwartek 03 lut 2005, 11:27

...W padzie triggery masz wbudowane. Trigger zewnętrzny, który mocujesz do bębna, wygląda na przykład tak: http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_ddrum_d1400_prodinfo.html - trigger do tomów....

**********************

To ja mam pytanie (sorry, może głupie ale jestem gitarzystą;) ) Widziałem pod tym linkiem, że są różne triggery do różnych bębnów (stopa, tomy, werbel). Jak się to łączy żeby grało razem - bo każdy z tych triggerów ma swoje własne wyjście (chyba) a karta ma jedną parę gniazd midi? Tylko nie mówcie że trzeba skorzystać z tego (bo cena jest "fajna") http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_ddrum_4_controller_prodinfo.html

:)

Dzięki z góry i Pozdrawiam!...

**********************

Z tego tez możesz skorzystać.

Każdy trigger podłącza się przewodem do modułu/kontrolera, który oprócz wejść na triggery posiada midi in/out. Poprzez midi-out wychodzisz do karty.

Awatar użytkownika
Token_Ring
Posty: 113
Rejestracja: piątek 06 wrz 2002, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: Token_Ring » czwartek 03 lut 2005, 11:28



To ja mam pytanie (sorry, może głupie ale jestem gitarzystą;) ) (...)



*******************************************************



No, Stary... Teraz to pojechałeś gitarzystom ...



Jestem pracownikiem jednego z największych polskich sklepów internetowych w branży fongraficznej na etacie administratora baz danych. Oprócz tego młodym adeptem sztuki dziennikarskiej, a hobbystycznie także gitarzystą. Niegdyś prenumeratorem EiS, dziś oka

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: peter1pl » czwartek 03 lut 2005, 12:08

...

To ja mam pytanie (sorry, może głupie ale jestem gitarzystą;) ) (...)



*******************************************************

No, Stary... Teraz to pojechałeś gitarzystom ...

**********************

Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
goodsound
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 31 lip 2003, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: goodsound » czwartek 03 lut 2005, 13:13

......

**********************

witam!mam namiary na fajny zestaw polakustycznych padow ddrum.cena jest b.atrakcyjna 3000zł.ale z teo co wiem to nie wolno dawać ogłoszeń na forach bo admin sie wkur... my mail: goodsound@wp.pl
czarna muza dobry sound Quincy Jones

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: Jassio » czwartek 03 lut 2005, 23:10

No właśnie, ale do tych triggerów niezbędny jest jakiś kontroler- "tłumacz" uderzeń w triggera na midi. Czy jest jakiś tańszy odpowiednik tego co mamy link powyżej?

Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

molkon
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2004, 00:00

Re: Perkusja elektroniczna - jako kontroler midi

Post autor: molkon » poniedziałek 07 lut 2005, 08:11

...No właśnie, ale do tych triggerów niezbędny jest jakiś kontroler- "tłumacz" uderzeń w triggera na midi. Czy jest jakiś tańszy odpowiednik tego co mamy link powyżej?

...

**********************

Oczywiście, że jest - to jest moduł perkusyjny DDRUM`a, bardzo dobry, ale i nie ukrywajmy - drogi. Tak, jak było pisane wcześniej są także kontrolery, do których mozna podłączyć triggery, np.:

Roland PM-16 bądź jego nowszy, acz ograniczony w liczbe triggerów, które mozna do niego podpiąć, odpowiednik Roland TMC-6. Na upartego możesz także zainteresować się którymś z modułów perkusyjnych (posiadających midi-in/out), np.: Alesis D4 (używany 600-700 zł) czy Alesis DM5 (używany 800-100zł), albo jak masz kasę to Alesis DM PRO (nowy ok. 2500 zł), który jednak kupuje sie już ze względu na próbki. Jest jeszcze jedno rozwiązanie - moduł perkusyjny Roland TD-3 (nowy ok. 1200 zł) - możesz podłączyć bodajże 8-9 padów czy też triggerów lub też moduł perkusyjny Roland TD-6 (nowy ok. 2300 zł).


ODPOWIEDZ