Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Whiteman » środa 09 lut 2005, 11:00

Najczesciej jednak to nie sprzet i nie umiejetnosci maja wplyw na to tak przez wszystkich poszukiwane "amerykanskie" brzmienie.. Raczej otoczenie i czynniki pozastudyjne. Cos jest w tych ulicach NY, LA, Nashville i Chicago, co powoduje ze wszystko brzmi tak a nie inaczej. Tam sie inaczej zyje i inaczej patrzy na swiat.

**********************



A ja zawsze uważałem, że to chodzi o dobry piec, wiosło, palce gitarzysty no i... odpowiednią akustykę studia...

Hmm... Czy mógłbyś mi polecić jakiś dobry i niedrogi model ulicy??? Może gdzieć w centrum Opola??? Czy ktoś już "grał" na takim "wyposażeniu"?









PS: to oczywiście tylko żart! Nie gniewaj się :)!
I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

labonda
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: labonda » środa 09 lut 2005, 14:09

LUDZIE!!!!! JA WAS POGODZĘ!

Nigdy nikt nie uzyska dobrego i mocnego udeżenia z wtyczek czy innych technicznych nowinek! To musi udeżyć MUZYKA! to material musi byc tak dobry,tak energetyczny i tak przemyslany ,że nawet jak bedzie nagrany na kasecie mono to tak zapierd.....że dupe urwie! Ku....... zapomnie liście wszyscy ,że te wasze techniczne nowinki mają słóżyć muzyce! to ona jest najważniejsza-jak ona bedzie dobra to wszystko wyjdźie z niej samo!!!!-panowie "realizatorzy"!:)
Muzyk, gitarzysta i skrzypek. Zajmuję się również komponowaniem, aranżowaniem utworów i ich produkcją w moim studio. Zapraszam do współpracy!

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: makaronix » środa 09 lut 2005, 17:09

NO ROZBAWIL MNIE TEN PAN:)))))

CHCE UZYSKAC COS CO SIE NIKOMU W POLSCE NIE UDALO I NIE UDA

A W DODATKU JESZCZE ZACZYNA:)))))

WTYCZKJA CI NIE JEST ZADNA POTRZEBNA ONA TU NIC NIEDA:))))

CALE TO NOWE BRZMIENIE CZYLI. P.O.D . LINKIN PARK . PAPA ROACH. BREAKING BENJAMIN . THE USED,SMILE EMPTY SOUL ,PUDDLE OF MUDD... ITD. DLUGO BY MOZNA....JEST ROBIONE W TAAAAAAKICH STUDIACH...TASMA .. STOLY NEVE... KLOCKI LA2A UNIVERAL AUDIO ITD., DWA ZESPOLY KTORE SA DOSC ZNANE CZYLI IRA , I PTAKI CHCIALY TAK ZABRZMIEC.....PROSZE SOBIE POROWNAC....HAHAHAHAHAHHAAH ,,RACZEJ NIE MA CZEGO:))))

TROCHE POKORY PANOWIE ....BO NIE DOGONIMY ICH NA TYM NASZYM UWIELBIENIU DO KOMPUTEROW ,WTYCZKACH ITD...... GDYBY DALO SIE UZYSKAC TO NA KOMPUTERKACH I W PROSTYCH S TUDIACH TO TE WIELKIE JUZ BY DAWNO UPADLY:)))))))

JEDYNE CO MOGE TEMU PANU DORADZIC TO

CZESC PRZED TYM WEJSCIEM CZYLI PRZED BUM

ODFILTROWAC Z BASU I LEKKO Z GORY ZEBY UZYSKAC EFEKT SLUCHAWKI

TO TROCHE OSZUKA SLUCH I POTEM JAK WEJDZIE PELNE PASMO

TO BEDZIE BUUM:))))))

POZDRAWIAM.........

**********************

pewnie raz próbował i mu nie wyszło,więc stwierdził " ale jak to, przecież jestem najlepszy na swiecie, skoro ja nie potrafie, to znaczy ,ze sie tak nie da.
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: ZomZom » środa 09 lut 2005, 18:25

To musi udeżyć MUZYKA!



**********************



Tak, tak, ja się już czuję udeŻony (bynajmniej udem żony) - i to przez duże RZ.
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Whiteman » środa 09 lut 2005, 21:15

...To musi udeżyć MUZYKA!

**********************



Nie no... Facet ma rację! I ja też uważam, że kluczem do sukcesu jest dobra aranżacja!



Jednak nikt tu nie wspomniał o jednej rzeczy - mocne brzmienie gitar uzyskuje się głównie poprzez następujący zabieg: dobór odpowiednich strun i obniżenie stroju wiosła o 2 tony.



A tak swoją drogą... dlaczego rozmawiając o "mocnym brzmieniu" wymienia się tu takich "tuzów" jak Linkin' Park??? Czy to jakaś legenda? Bo ja uważam ich tylko za komercyjny wytwór... W ogóle new-metal to już nie muza... a raczej poza.



15 lat temu to był metal... i rock!!! Ech... to były czasy...



Pozdrawiam!





I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Marck9 » środa 09 lut 2005, 22:54



15 lat temu to był metal... i rock!!! Ech... to były czasy...



**********************



Owszem ale jak porównam brzmienie "south of heaven" Slayer'a i "untouchables" Korn'a to jednak "nietykalni" wg mnie brzmią lepiej choć muzycznie wolę "południe niebios"



pozdrawiam

Marck

Marck9 - Warszawa

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Marck9 » środa 09 lut 2005, 23:06

Oh i te stopy i werbel na "south of heaven" nagrane bez triggerów.
Marck9 - Warszawa

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Elfuello » środa 09 lut 2005, 23:40

No to czas na moją kolej.

Kwestia dobrej aranżacji - pominę tą kwestię i pozostawię amatorom.

Kwestia muzyki amerykańskiej, że nie osiągniemy tego - czyli czego?? Po prostu oni dają więcej energii do muzyki, więcej poweru w kompozycjach. Nie mówie o Britney kontra nasze Ich Trzech;) Chodzi mi tu bynajmniej o sam przekaz tej muzyki.Przykład? Wokaliści są za bardzo grzeczni....najlepiej im, jak stoją sobie przy statywie i śpiewają jak na mszy w kościele. A gitarzyści mocno oszczędzają tego niskiego i ciężkiego brzmienia. Grali by tylko solówki do tła basu. Nie chce jednak poruszac nowego problemu, bo zaraz będzie czca dyskusja na temat, które zespoły lepsze itp. Nie o to mi chodzi. Wzrouję się bardziej na tej mocnej energii przekazu, mocnego brzmienia gitar. Niektórzy napisali - obniżyć dobre struny itp. ....mam firmowe struny, świetną gitarę, strojenie do Des/Cis jak kto woli;) Choć nagrywam ją i powielam (a aranżacja jest uwierzcie mi - bardzo "uderzeniowa")....tak jednak brak mi doświadczenia w zabawie dynamiką i kompresją. Wydaje mi się, że tutak tkwi cały problem. Tylko jak "uderzyć" , by nie było trzeszczenia na głośnikach, by po chwili w dalszej części utworu znormalizować dźwięk? ? Tutaj mam ten problem. Muzycy grają bardzo agresywnie. Gdy już wszystkie ściezki grają na raz to utwór jest w porządku. Brakuje jednak tego MOCNEGO wstępu. A samo intro naprawdę nie posiada prawie basu, bo to melodia np. fleciku:)



Tak jednak dziękuję za wiele porad i postaram się je wprowadzać w życie....a może się uda
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: shearly » czwartek 10 lut 2005, 01:58

Zależy czym dla Ciebie jest dobra gitara... Nagrywałem zawodową gitarę z menzurą 27", strój--->H, dźwięk z paki 4x12" w niezłym pomieszczeniu 3 mikrofonami... po dwóch próbach pojemnik odleciał, został shure i Audix do stopy... w miksie został shure... a i tak sporo brakuje tej gitarze... wiesz, co było nie tak? Gitarzyści bardzo lubią przewalony bas, maja tak ustawione piece, że cała energia skupia się na bardzo niskich rezonansach. Jak grasz sobie sam w domu, to to kopie, jak zagrasz unisono z basem, robi się muł... i niby sprzęt dobry, graty zawodowe, gitzarzysta też trzydziestodwójki zapieprza (jak mu nikt nie przeszkadza ), ale dalej nie ma łup... pointa: przester sam w sobie jest kompresorem strasznym, jeśli do tego dodasz lekką kompresję śladu, to w zupełności wystarczy. Skup uwagę na korektorze (nie bój się ekstremalnych ustawień) i współbrzmieniu z basem i stopą (bo w sumie kopać mają razem, nie?)



Powodzenia.
...phi...

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Whiteman » czwartek 10 lut 2005, 16:52

Wartoby wspomnieć jeszcze o jednym zjawisku:



*** każdy muzyk wie najlepiej, jak powinien brzmieć jego instrument ***



Owszem, każdy wie... ale... z reguły muzycy nie zastanawiają się jak jego instrument zabrzmi w miksie. A wiem, że realizatorzy rzadko wtrącają się do brzmień instrumentów. A nawet jeśli to robią, to po jakichś 5 sekundach uderza w nich lawina pełnych oburzenia inwektyw w stylu "k..a, to ja tu jestem artystą!"



Oczywiście, może lekko przerysowuję, ale jednak naszym rodzimym muzykom brakuje pokory i bardziej "globalnego" spojrzenia. Każdy chciałby być na 1 planie. Ech...
I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

ODPOWIEDZ