Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: makaronix » czwartek 10 lut 2005, 17:05

nie wiem czy ktoś napisał , o ty m ,żeby nagrywac te samą partei kilka razy szcerze mówiąc nie pamiętam, anie chce mis ie czytać całej dyskusji czytać jeszce raz. W tych wszytoch zespołach partie gitar sa ponagrywane wiele razy i nałożone na siebie. A i chyba nie musze pisac, że kopiowanie tracków i przesuwanie ich o kilka milisekund, nic nie da, a wręcz przeciwnie pozdrawiam
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
spidi
Posty: 8
Rejestracja: sobota 22 sty 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: spidi » czwartek 10 lut 2005, 18:34

fajne łup można uzyskać przestrajając instrumenty .Choćby w gitarze obniżyć strunę e do d. Tak przestrojona gitara daje niezly czad grając nawet na lekkim blusowym przesterku.(TO sAMO W BASIE)oczywiście kwestia brzmienia i aranżacji jest tak samo ważna.
coś o sobie ok:) więć mieszkam i pracuje w radomiu, tu też muzykuje z dwoma zespolami radomskimi EGO i KOMISARIAT. Moja pasja to muzyka i gitary:)

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: peak » czwartek 10 lut 2005, 19:53

...fajne łup można uzyskać przestrajając instrumenty .Choćby w gitarze obniżyć strunę e do d. Tak przestrojona gitara daje niezly czad grając nawet na lekkim blusowym przesterku.(TO sAMO W BASIE)oczywiście kwestia brzmienia i aranżacji jest tak samo ważna....

**********************

W "Toxicity" Systemu dwie gitarki na początku są ładnie rozstawione w panoramie, a pierwsze "łup" wchodzi prawie w mono, kopa daje zwłaszcza gitara w niskim rejestrze na mocnym przesterze - niewiele nad basem.



Peak



PS:

Proponuję odwoływać się do konkretnych numerów, wtedy lepiej wiadomo o co chodzi...
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: peak » czwartek 10 lut 2005, 20:05

Z kolei w "Aeroplane" Red Hotów zupełnie na odwrót - początek jest w miarę "na środku" (nie licząć szerokiego efektu) a kopa dają bardzo szeroko rozstawione blachy i idealnie równe wejście wszystkich instrumentów:). Dla mnie zresztą cała płyta "One Hot Minute" to podręcznik "Jak może brzmieć gitara basowa" (np. "Falling into Grace" albo "Walkabout").



Peak
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

ODPOWIEDZ