Komp nie łyka ustawień klawisza

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
x5
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 19 gru 2004, 00:00

Komp nie łyka ustawień klawisza

Post autor: x5 » sobota 19 mar 2005, 14:33

witam!

szanowni bywalcy podłączyłem korga x5 do programu cubase sx i nie wiedzieć czemu nie mogę zapisać informacji o ustawieniach klawisza. w cubase odznaczyłem filtry sysex a w klawiszu odnośnie filtrów znalazłem

PRG: NUM, PRG, ENA, DIS - cztery to za dużo żeby zgadywać

i tak samo jest:

AFT: ENA, DIS

CTRL: ENA, DIS

EX: ENA, DIS próbowałem już na różne sposoby i powoli zaczynam dostawać kota. HELP! i dzięki za razem.
interesuję się tworzeniem muzyki elektronicznej.

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Komp nie łyka ustawień klawisza

Post autor: student » sobota 19 mar 2005, 17:52

...witam!

szanowni bywalcy podłączyłem korga x5 do programu cubase sx i nie wiedzieć czemu nie mogę zapisać informacji o ustawieniach klawisza. w cubase odznaczyłem filtry sysex a w klawiszu odnośnie filtrów znalazłem

PRG: NUM, PRG, ENA, DIS - cztery to za dużo żeby zgadywać

i tak samo jest:

AFT: ENA, DIS

CTRL: ENA, DIS

EX: ENA, DIS próbowałem już na różne sposoby i powoli zaczynam dostawać kota. HELP! i dzięki za razem. ...

**********************

Nie widziałem z bliska tego Korga, ale: PRG to bankowo Program Change, AFT - to aftertoutch, CTRL - komunikaty Control Change, EX - komunikaty System Exlusive. Ustaw wszystko na ENA - Enable i powinno działać. Jeśli chodzi o zapis ustawień na tracku, należy wykonać komendę Dump w klawiszu, naciskając wcześniej Record w programie. Ładowanie zapisanych tak ustawień to po prostu Play tego tracku - oczywiście musisz podłączyć zarówno MIDI out jak i MIDI IN.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Komp nie łyka ustawień klawisza

Post autor: mr-hammond » sobota 19 mar 2005, 22:27

moze zamiast cubasa posłuzysz sie edytorem do korga ,jest wygodniejszy w przeglądaniu barw .

http://www.newhouse.nl/xedit/



http://www.squest.com/Windows/Instruments/x-5/

Powodzenia

Awatar użytkownika
x5
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 19 gru 2004, 00:00

Re: Komp nie łyka ustawień klawisza

Post autor: x5 » niedziela 20 mar 2005, 12:12



dzięki za zainteresowanie tematem. z tymi kabelkami to rzecz jasna wiem, ustawienia przewaliłem chyba już wszystkie ( same ENA też ). i powiem więcej, jeszcze niedawno wszystko mi hulało nie mam już pomysłów, niemniej dzięki za pomoc
interesuję się tworzeniem muzyki elektronicznej.

ODPOWIEDZ