Sprzęt do nagrywania w terenie

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Ijon_Tichy » sobota 19 mar 2005, 16:20

Chciałbym nabyć przenośny, najlepiej cyfrowy, sprzęt nagrywający o dobrych parametrach (44kHz, najlepiej stereo). Gdzie szukać i jakiej ceny się spodziewać? Większość internetowych sklepów, na jakie natrafiłem, oferuje dyktafony, które mają słabe parametry (próbkowanie najwyżej 16kHz). Często nie podają nawet tego parametru.


Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Dobmatt » sobota 19 mar 2005, 21:01

Edirol od niedawna sprzedaje dwa ciekawe i niedrogie urządzenia do tego celu, Marantz specjalizuje się w tym w ogóle, również Tascam. Na profesjonalnym poziomie sprawdź wyroby HHB. Polecam jedynie najnowsze rozwiązania oparte na pamięci Flash (taśmowe i CDR są bardzo zawodne w terenie - wilgotność, wstrząsy itp.)



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

erbs
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: erbs » niedziela 20 mar 2005, 13:35

Ja do nagrań w terenie używam MD. Mam model Sony MZ-R700PC przerobiony na R900. Do super profesjonalnych nagrań chyba się nie nadaje, ale nagrywa stereo i jakość nagrań jest bardzo dobra, jednak należy mieć dobry mikrofon (mikrofon dedykowany przez producenta kosztuje ok 650zł). Widzałem takie MD u radiowca ze znanego radia ;) podczas pracy w terenie. Biegał sobie z takowym MD przy pasku, słuchaweczkami Sennheisera na uszach i mikrofonikiem w ręku - wyglądał troche śmiesznie, ale jak widać radiowcy używają.

Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Ijon_Tichy » poniedziałek 21 mar 2005, 00:40

Dzięki bardzo! Mam już jakiś punkt oparcia, poszperam i może coś dla siebie znajdę, a może nasuną mi się nowe pytania. :)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Zbynia » poniedziałek 21 mar 2005, 04:24

minidisc hiMD nagrywa w formacie wav rowniez ale z tego co sie orientuje to tylko najwyzszy model

w eurortvagd 2000 pln na allegro 1300:D

Slavecky
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Slavecky » poniedziałek 21 mar 2005, 09:59

...Chciałbym nabyć przenośny, najlepiej cyfrowy, sprzęt nagrywający o dobrych parametrach (44kHz, najlepiej stereo). Gdzie szukać i jakiej ceny się spodziewać? Większość internetowych sklepów, na jakie natrafiłem, oferuje dyktafony, które mają słabe parametry (próbkowanie najwyżej 16kHz). Często nie podają nawet tego parametru.

...

**********************

Ja kiedyś używałem "minidiska" MZR70 Sony + mic pojemnościowy zasilany na jednego paluszka. Nagrywałem tym burzę, pociągi, przyrodę itp. :) Efekty były zadowalające. Czy aby naprawdę potrzebujesz tych 24bit?

http://www.minidisco.com/ecm-ms907.html



Podstawa to dobry mikrofon! - pojemnościowy (może być również kierunkowy - zależy co nagrywasz) W/w jest całkiem spoko, ale nie jest to jakiś profesjonal.

pozdro

Ijon_Tichy
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2004, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: Ijon_Tichy » poniedziałek 21 mar 2005, 21:18

Ja kiedyś używałem "minidiska" MZR70 Sony + mic pojemnościowy zasilany na jednego paluszka. Nagrywałem tym burzę, pociągi, przyrodę itp. :) Efekty były zadowalające. Czy aby naprawdę potrzebujesz tych 24bit?

http://www.minidisco.com/ecm-ms907.html



Podstawa to dobry mikrofon! - pojemnościowy (może być również kierunkowy - zależy co nagrywasz) W/w jest całkiem spoko, ale nie jest to jakiś profesjonal.

pozdro...

**********************

Nie potrzebuję 24 bitów, 16 mi w zupełności wystarczy... pisałem o 16kHz :P O właśnie o tego rodzaju nagrania mi chodzi... nie musi to być ultraprofesjonalny full wypas, wystarczy żeby było przyzwoite...

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Sprzęt do nagrywania w terenie

Post autor: szkudlik » wtorek 22 mar 2005, 08:30

...minidisc hiMD nagrywa w formacie wav rowniez ale z tego co sie orientuje to tylko najwyzszy model

w eurortvagd 2000 pln na allegro 1300:D...

**********************



nie, kazdy z modeli Sony HiMd nagrywa w PCM, jezeli tylko ma wejscie (najtanszy modelik opisany jako "player" nie ma wejscia analog)



okreslenie "format WAV" jest nieodpowiednie, WAV jest formatem otwartym i moze przechowywac w zasadzie dowolny system kodowania, z ktorego jednym jest PCM. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby w srodku WAVa bylo jednak cokolwiek innego, od AdPCM do MPEGow


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

ODPOWIEDZ