FL - nagranie wokalu

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: FL - nagranie wokalu

Post autor: Zbynia » poniedziałek 11 kwie 2005, 12:25

mixdown,wxport to audio itp - zakladka file(standart)



we frucie nie ma sensu nagrywac ,ja wrzucam tam tylko accapelle by zrbic sobie aranz i nic wiecej

a do nagrywania sa programy ktore zrobia to tysiac razy lepiej a frutka mozesz w nich odpalic poprzez rewire czy vsti...choc to straszna zamula...

Awatar użytkownika
allajah
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2005, 00:00

Re: FL - nagranie wokalu

Post autor: allajah » poniedziałek 11 kwie 2005, 21:01

W mozliwie łopatologiczny sposób wyjasniłem zasade, jak mozna - nie jak trzeba :) W Nuendo mozna kupic do wielu rzeczy, rowniez do zgrania partii wokalnej, czyz nie ? :) Jednakze, istotnie wracanie do FL jest pozbawione sensu, nie mniej jednak _niektórzy_ z nas wracają po to by konretnie pod wokal poustawiac przejscia, efekty etc. Czasem jest to lenistwo, często przyzwyczajenie :)



Pozdrawiam...


[addsig]

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: FL - nagranie wokalu

Post autor: Darkthrone » poniedziałek 11 kwie 2005, 22:14

...Witam. Czy może ktoś mnie " oświecić", w jaki sposób w FL Studio, (chodzi mi oczywiście o wykonanie kolejnych kroków), nagrać ścieżkę z wokalem? Z góry wielkie dzięki!!!! ...

**********************



1. FL musi obsługiwac nagrywanie :) hehe czyli FL Producer Edition v. 5.02( ale tu nie wnikam- kazdy wie o co chodzi)

2. karte dzwiękową ustawic na nagrywanie z mikrofonu

3. mikrofon właczyc do wejscia mikrofonowego i to wszystko sprawdzic czy nagrywa w windowsie - zrobis jakis test obojetnie w czym,

4. jak juz mikrofon jest widziany przez katre muzyczna, to teraz włączyc FL , na próbe ułozyc sobie jakis song z podkładem perki- po prostu na próbe

5. wlaczyc FX - mikser- wybrac dowolny kanał np na próbe F8

6. W tym F8 na dole z lewej jest IN tam wybrac zródło nagrywania - trzeba znalezc mikrofon

7. na dole w FX z prawej jest dyskietka, trzeba ja nacisnąć i zapisac pod swoja nazwą plik wave który za chwile bedzie nagrany- jak sie zapisze to juz prawie mozna nagrywac

8. wsisnąc song ( nie patern) i takie cos 123... z prawej na górze

9. teraz record - powinno zrobic pyk pyk pyk 321... i start leci nagranie

10. na dole pod playlistą ukaze sie sciezka audio

To tyle w skrócie

11. podpowiedz- następna sciezke nagrywa sie znowu naciskajac dyskietke i zapisujac potencjalny następny wave pod inna nazwą - na tym samym F8 - i tak w koło

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Bitrate
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2002, 00:00

Re: FL - nagranie wokalu

Post autor: Bitrate » wtorek 12 kwie 2005, 19:12

...FL tu kpi sprawę, wogole sie do tego nie nadaje ... Lepiej jak wyeksportujesz sobie petle do Nuendo, albo Acida i tam zgrasz wokal...

Potem wracasz do FL, dajesz Insert>Audio clip, wybierasz plik, otwierasz...Montujesz



Pozdrawiam

...

**********************



Coz, oba programy mozna odpalic jednoczesnie i wtedy nie bedziesz musial

nic eksportowac.No chyba ze do Pro Toolsa HD :)))))



--

pozdrawia

bitrate

madzia88
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 sie 2019, 11:05

Re: FL - nagranie wokalu

Post autor: madzia88 » piątek 02 sie 2019, 11:09

Polecam Ci studio nagrań Music Records - świetny sprzęt, przemiła atmosfera. Na pewno będziesz zadowolona :)

ODPOWIEDZ