Zamiana dysku - jak zachować dane?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: a » piątek 22 kwie 2005, 13:39

Czołem

1. Mam za mały dysk - 120 GB

2. Musze mieć większy

3. Na starym mam kupę danych, muzy, sampli itd

4. Chce to mieć na tez na nowym

5. Prócz tego mam systemowy C - malutki

6. Jak to zrobić by dane ze starego 120 GB mieć po zmianie dysku na tym który podłączę zamiast niego, większym???



HELP! To dla mnie bardzo ważne. Będe wdzięczny za wszelkie mądre rady :)



Pozdr.

a
http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Bartolomeo » piątek 22 kwie 2005, 14:04

Chyba na każdej płycie głównej są przynajmniej dwa wejścia na taśme, na każdej taśmie możesz podłaczyć dwa dyski.Jeżeli mówisz, że masz mały systemowy oprócz niego 120 Gb, no i pewnie jeszcze cd-rom, to na pierwszej taśmie masz systemowy i cd-rom, a na drugiej 120 i wolne miejsce,w które możesz podłaczyć nowy dysk Jeżeli jednak się myle i masz to jakoś inaczej podłaczone, to możesz wyjąć cd-rom, zamiast niego wpiąć nowy dysk, przekopiować wszystko, następnie wypiąć stary dysk zamiast niego podłaczyć cd-rom i gotowe Ładnie namotałem mam nadzieje, że zrozumiesz :P Jeszcze pewnie bedziesz musiał pobawić się w biosie, aby koputer to wszystko wykrywał na swoim miejscu.

Pozdrawiam:

Bartek

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Whiteman » piątek 22 kwie 2005, 22:24

Jeszcze pewnie bedziesz musiał pobawić się w biosie, aby koputer to wszystko wykrywał na swoim miejscu.

**********************



wystarczy, że konfiguracja zworek slave i master będzie się zgadzać
I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Bartolomeo » piątek 22 kwie 2005, 22:27

...Jeszcze pewnie bedziesz musiał pobawić się w biosie, aby koputer to wszystko wykrywał na swoim miejscu.

**********************



wystarczy, że konfiguracja zworek slave i master będzie się zgadzać...

**********************

Teoretycznie tak:-D

Praktycznie bywa różnie ja mam taką płyte, że...

Awatar użytkownika
modest
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek 07 lut 2005, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: modest » piątek 22 kwie 2005, 23:08

...Jeszcze pewnie bedziesz musiał pobawić się w biosie, aby koputer to wszystko wykrywał na swoim miejscu.

**********************



wystarczy, że konfiguracja zworek slave i master będzie się zgadzać...

**********************



zgadzam sie...ale trzeba pamietac ze nie zawsze na wszystkich komputerach jest identycznie (dla poczatkujących).

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: makaronix » sobota 23 kwie 2005, 00:23

1. sprawdź czy zasialcz Ci pociągnie 3 dyski i CD-ROM

2. Nie podłączaj dysku i CD-romu na jedej taśmie, to chyba najgłupsze rozwiązanie z mozliwych, bo dysk bedzie pracował tak wolno jak CD-Rom, nie potrafie podac konckretów, ale ja tak kiedyś zrobiłem, kumpel szybko mnie nawrócił i to jest prawda, bo jak podłączyłęm dysk razem z CD-Rom to wszytko chodziło wolno, a jak przepiałem na IDE to było o.k. To sie bierze stąd, ze CD-Rom podpinasz taśmą 40 zyłową, a dyski 80 zyłową.

3. Najlepiej kup se nagrywarke DVD i archiwizuj wszytko, bo dyski moga Ci sie wywalic w najmniej oczekiwanym momencie i wszytko stracisz, jak kupisz nagrywarke to Ci sie miejsce zwolni na dysku.

4 Ja miałem akcje, ze zmieniałem płyte głóna i włąśnie 120 giga poszło w niepamięc, zaden program nie był w stanie tego odzyskac, a jak odzyskał to wawvy były posklejane, albo nie grały wcale więc pamiętaj ARCHIWIZUJ DANE NA NOSCNIKACH ZEWNĘTRZYCH!!!!

5. jak juz musisz miec te 2 dyski, to wywal ten mały i postaw sytem na któryms z tych duzych, bo jak podłaczesz 3 dyski to zaczniesz oglądac niebieski windowsowy ekran, albo Ci sie uda i zasilacz wydoł

Pozdrawiam
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Zbynia » sobota 23 kwie 2005, 01:31

bez jaj ale byle zasilacz pociagnie 3 dyski i cdrom.....moze nie na najnowszych prockach i grafice ale chyba nie masz nowosci?

masz jedendysk?to podlacz drugi(na tej samej tasmie co pierwszy byle by nie byl zaden dysk na tej samej tasmie z cd)i ciesz sie dobra wydajnoscia...

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Blaviken » sobota 23 kwie 2005, 10:32

2. Nie podłączaj dysku i CD-romu na jedej taśmie, to chyba najgłupsze rozwiązanie z mozliwych, bo dysk bedzie pracował tak wolno jak CD-Rom, nie potrafie podac konckretów, ale ja tak kiedyś zrobiłem, kumpel szybko mnie nawrócił i to jest prawda, bo jak podłączyłęm dysk razem z CD-Rom to wszytko chodziło wolno, a jak przepiałem na IDE to było o.k. To sie bierze stąd, ze CD-Rom podpinasz taśmą 40 zyłową, a dyski 80 zyłową.

**********************

Piszesz ze nie potrafisz podac konkretow a pozniej owe 'konkrety' podajesz w postaci 'kwiatka':

"To sie bierze stąd, ze CD-Rom podpinasz taśmą 40 zyłową, a dyski 80 zyłową".

Jesli nie wiesz to pozostan przy tym i nie zmyslaj, bo potem osoby ktorym radzisz beda te, delikatnie mowiac 'wymysly' rozpowszechniac. Reszta posta jak najbardziej w temacie.

Pozdrawiam,

www.blaviken.com

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: Bartolomeo » sobota 23 kwie 2005, 10:39

Czy naprawde podłaczenie dysku na jednej taśmie z cd ma wpływ na jego prędkość, a jeśli tak to niby dlczego

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: peak » sobota 23 kwie 2005, 10:48

...Czy naprawde podłaczenie dysku na jednej taśmie z cd ma wpływ na jego prędkość, a jeśli tak to niby dlczego ...

**********************

Kontroler może pracować tylko w jednym trybie i dostosowuje się do najwolniejszego urządzenia. Wyobraź sobie że masz dysk obsługujący ATA/100 i CD-ROM obsługujący ATA/33. Jeżeli kontroler będzie pracował w standardzie ATA/100 to CD-ROM zwyczajnie nie będzie widziany - bo go nie obsługuje...



Peak
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

ODPOWIEDZ