Jak nagrać wszystko?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Isotope
Posty: 11
Rejestracja: środa 24 lip 2002, 00:00

Jak nagrać wszystko?

Post autor: Isotope » piątek 27 maja 2005, 12:57

Witam Szanownych Forumowiczów.

Czy moze ktos podac mi nazwe programu który nagrywalby wszystko co leci przez glosniki??Chodzi mi o to zebym mogl np. nagrac gitare po przepuszczeniu przez AmpliTube UNO wraz z efetem przez ten program dodanym(a nie czysty sygnal linoiwy).

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: JacekH » piątek 27 maja 2005, 15:58

...Witam Szanownych Forumowiczów.

Czy moze ktos podac mi nazwe programu który nagrywalby wszystko co leci przez glosniki??Chodzi mi o to zebym mogl np. nagrac gitare po przepuszczeniu przez AmpliTube UNO wraz z efetem przez ten program dodanym(a nie czysty sygnal linoiwy).

Z gory dziekuje i pozdrawiam ...

**********************

Np. Cubase SX/SL. Wpina się takiego Amplitube na tor wejściowy.



Ale dlaczego nie użyjesz tej wtyczki na nagranym materiale? Nie prościej? albo robisz mixdown tej ścieżki z zapiętym efektem i potem importujesz do projektu...



Jacek

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: Jassio » piątek 27 maja 2005, 18:51

W "regulacji głośności" Windowsa ustawiasz w zakładce "nagrywanie" suwak z nazwą "Wave".
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: ast » sobota 28 maja 2005, 15:27

......Witam Szanownych Forumowiczów.

Czy moze ktos podac mi nazwe programu który nagrywalby wszystko co leci przez glosniki??Chodzi mi o to zebym mogl np. nagrac gitare po przepuszczeniu przez AmpliTube UNO wraz z efetem przez ten program dodanym(a nie czysty sygnal linoiwy).

Z gory dziekuje i pozdrawiam ...

**********************

Np. Cubase SX/SL. Wpina się takiego Amplitube na tor wejściowy.



Ale dlaczego nie użyjesz tej wtyczki na nagranym materiale? Nie prościej? albo robisz mixdown tej ścieżki z zapiętym efektem i potem importujesz do projektu...



Jacek...

**********************

Amplitube UNO to darmowa wersja Amplitube, która pracuje tylko jako standalone
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: fabian » sobota 28 maja 2005, 21:27

total recorder - kiedys uzywalem - nagrywa wszystko, co jest generowane przez Twoja karte muzyczna..



wavelab (jak masz)..



podejrzewam, ze inne edytory dzwiekowe (sf, cool edit) tez posiadaja ta fukcje..



pozdrawiam..
the Sun Personality

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: JacekH » niedziela 29 maja 2005, 22:49

Ale dlaczego nie użyjesz tej wtyczki na nagranym materiale? Nie prościej? albo robisz mixdown tej ścieżki z zapiętym efektem i potem importujesz do projektu...



Amplitube UNO to darmowa wersja Amplitube, która pracuje tylko jako standalone...

**********************

Ooops, to przepraszam, faktycznie pomyliłem z Amplitube VST.



Jacek

Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Jak nagrać wszystko?

Post autor: SLP » poniedziałek 30 maja 2005, 13:15

...total recorder - kiedys uzywalem - nagrywa wszystko, co jest generowane przez Twoja karte muzyczna..



wavelab (jak masz)..



podejrzewam, ze inne edytory dzwiekowe (sf, cool edit) tez posiadaja ta fukcje..



pozdrawiam.....

**********************

Dokładnie - jeśli twoja karta nie ma możliwości nagrywania "what you hear" i jako wejścia pokazuje się tylko fizyczny "line in" karty, to Total Recorder załatwia sprawę.



Pamiętaj jednak, że gdy już nie będziesz miał takiej potrzeby, to odinstaluj ten programik, bo b. obciąża wydajność kompa - tak się "wczepia" (mimo zmian ustawień!) w windowsowe ustawienia audio, że cały czas działa - czy tego chcesz czy nie. A dokładniej: sygnał z programów audio, odtwarzaczy, gier itd jest kierowany prosto do total recordera, a dopiero potem do wyjścia karty.

Pozdrawiam.







Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

ODPOWIEDZ