Harmonizer do wokalu?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Harmonizer do wokalu?

Post autor: Gerry » czwartek 09 cze 2005, 19:14

Jestem tu nowy i pragne wszystkich przywitac! Amatorsko zajmuję się tworzeniem muzyki. Siedze troche w Acid, Sound Forge, FL i paru innych programach. Mam też pierwsze pytanko, manowicie czy istnieje jakis plugin dx, ktory bedzie działać jak harmonizer? chce nalożyć harmonie na wokal i nie wiem czym sie posłużyć. Dzieki za porady i pozdrowienia dla wszystkich
[addsig]
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Darkthrone » czwartek 09 cze 2005, 22:43

...Jestem tu nowy i pragne wszystkich przywitac! Amatorsko zajmuję się tworzeniem muzyki. Siedze troche w Acid, Sound Forge, FL i paru innych programach. Mam też pierwsze pytanko, manowicie czy istnieje jakis plugin dx, ktory bedzie działać jak harmonizer? chce nalożyć harmonie na wokal i nie wiem czym sie posłużyć. Dzieki za porady i pozdrowienia dla wszystkich

...

**********************

Witaj! Ja wiem, że nowy, ale sprecyzuj ? Co to znaczy według Ciebie, cyt: /...nalożyć harmonie na wokal.../ ? Ja bym Ci poradził żebyś powiesił harmonię na wokaliście i będziesz miał to, co chcesz...Nie gniewaj się, ale ja nie rozumiem pytania )

Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Humbucker » czwartek 09 cze 2005, 23:13

najlepiej do takich rzeczy uzyc celemony melodyne, tam sie wszystko da :)


Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Liftlitr » czwartek 09 cze 2005, 23:44

......Jestem tu nowy i pragne wszystkich przywitac! Amatorsko zajmuję się tworzeniem muzyki. Siedze troche w Acid, Sound Forge, FL i paru innych programach. Mam też pierwsze pytanko, manowicie czy istnieje jakis plugin dx, ktory bedzie działać jak harmonizer? chce nalożyć harmonie na wokal i nie wiem czym sie posłużyć. Dzieki za porady i pozdrowienia dla wszystkich

...

**********************

Witaj! Ja wiem, że nowy, ale sprecyzuj ? Co to znaczy według Ciebie, cyt: /...nalożyć harmonie na wokal.../ ? Ja bym Ci poradził żebyś powiesił harmonię na wokaliście i będziesz miał to, co chcesz...Nie gniewaj się, ale ja nie rozumiem pytania )...

**********************

albo niech wokalista śpiewa przez harmonijkę ustną i wtedy będzie harmoniczny wokal



... no co ? o tej porze każdy cos powiedzieć może Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Monaster
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 10 cze 2004, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Monaster » piątek 10 cze 2005, 05:49

.........Jestem tu nowy i pragne wszystkich przywitac! Amatorsko zajmuję się tworzeniem muzyki. Siedze troche w Acid, Sound Forge, FL i paru innych programach. Mam też pierwsze pytanko, manowicie czy istnieje jakis plugin dx, ktory bedzie działać jak harmonizer? chce nalożyć harmonie na wokal i nie wiem czym sie posłużyć. Dzieki za porady i pozdrowienia dla wszystkich

...

**********************

Witaj! Ja wiem, że nowy, ale sprecyzuj ? Co to znaczy według Ciebie, cyt: /...nalożyć harmonie na wokal.../ ? Ja bym Ci poradził żebyś powiesił harmonię na wokaliście i będziesz miał to, co chcesz...Nie gniewaj się, ale ja nie rozumiem pytania )...

**********************

albo niech wokalista śpiewa przez harmonijkę ustną i wtedy będzie harmoniczny wokal



... no co ? o tej porze każdy cos powiedzieć może Pozdrawiam...

**********************

Panowie....więcej kultury.Nie czepiajcie się słówek....Osobiście proponuję wprawnemu wokaliści (rym niezamierzony),zaśpiewac poszczególne głosy i nagrać na ścieżki.Istnieją wtyczki VST np. Steinberga,Akai,ale nie polecam.Brzmi to zbyt sztucznie.

Krizz
Posty: 263
Rejestracja: sobota 09 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Krizz » piątek 10 cze 2005, 09:30

Widzę że niektorzy lubią się znęcać nad nowymi, tyle że sami z siebie robią idiotów...

Harmonizery są często uzywane przez znanych producentów popowych. Nagrywanie wokalu na różnych tonacjach i nałożenie ich na siebie jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, brzmiącym mniej profesjonalnie i po prostu "tanio" (choć być może jest to też kwestia gustu). Wprawdzie profesjonaliści uzywają ozwiązan sprzętowych, to osobiście chętnie dowiedziałbym się cos na temat rozwiązań programowych.

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: spiker » piątek 10 cze 2005, 09:38

Zdecydowanie Celemony Melodyne. To jedyny soft pozwlający po ludzku wokal ( i nie tylko ) wzmogacić o harmonie. "Po ludzku" w moim pojeciu oznacza: "tak jak ja chcę a nie tak jak chce maszyna ).Tyle że to sakramencko drogie rozwiązanie. Zdaje się że istnieje jakaś "lajtowa" wersja Celemony, ale i tak kosztuje niemało. Gdybym jednak potrzebował tego mechanizmu często to nie wahałbym sie dłużej.



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: DogHead » piątek 10 cze 2005, 10:30

Drobne ale istotne sprostowanie: Harmonizer® to TYLKO Eventide - niezaleznie od tego czy sprzetowy czy softowy.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: MB » piątek 10 cze 2005, 13:03

Nagrywanie wokalu na różnych tonacjach i nałożenie ich na siebie jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, brzmiącym mniej profesjonalnie i po prostu "tanio" (choć być może jest to też kwestia gustu).

**********************

ja chyba źle widzę?



zastąpienie pracy żywego artysty ułomnym algorytmem nazywasz rozwiązaniem tanim?? Sztucznie generowane harmonie brzmią "bardziej profesjonalnie" od prawdziwego śpiewu? Co to za herezje?

Można się naprawdę załamać wyczytując takie rzeczy. Co się dzieje z tym światem???




Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Harmonizer do wokalu?

Post autor: Bartolomeo » piątek 10 cze 2005, 14:07

Kolega Krizz napewno sie pomylił

Napewno miał co innego na mysli co innego napisał czasem tak jest

Popraw sie Krizz bo będziesz przegrany

ODPOWIEDZ