Problem z monitorami pod Audiomedia III

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: Humbucker » czwartek 16 cze 2005, 12:56

Witam

Wlasnie kupilem sobie uzywane glosniczki Edirol ma-10a http://www.roland.com/products/en/MA-10A/specs.html . Podlaczylem je najpierw zamiast cykaczy od kompa, pod zwykla zintegrowana karte. Wszystko bylo ok. Nastepnie podlaczylem je juz pod audiomedie III(analog out) i odpalilem Pro Toolsa 6.1. Niestety slychac tylko takie "pukania" co jakas sekunde...odglos ten przypomina mi to troche tani limiter. Nie wiem za bardzo co robic, bo jak ustawie glosnosc bardzo cicholub podlacze pod nie sluchawki, to graja. Dodam jeszcze ze podejrzanie mocno sie grzeja jak na 10W. Czy to ma zwiazek z nominal input -10dB? Co to w ogole jest?

Prosze o wsparcie, gdyz sa to moje pierwsze monitorki i pragnalbym je w koncu uruchomic.

Awatar użytkownika
TheFender
Posty: 53
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 00:00

Re: Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: TheFender » czwartek 16 cze 2005, 13:06

...Witam

Wlasnie kupilem sobie uzywane glosniczki Edirol ma-10a http://www.roland.com/products/en/MA-10A/specs.html . Podlaczylem je najpierw zamiast cykaczy od kompa, pod zwykla zintegrowana karte. Wszystko bylo ok. Nastepnie podlaczylem je juz pod audiomedie III(analog out) i odpalilem Pro Toolsa 6.1. Niestety slychac tylko takie "pukania" co jakas sekunde...odglos ten przypomina mi to troche tani limiter. Nie wiem za bardzo co robic, bo jak ustawie glosnosc bardzo cicholub podlacze pod nie sluchawki, to graja. Dodam jeszcze ze podejrzanie mocno sie grzeja jak na 10W. Czy to ma zwiazek z nominal input -10dB? Co to w ogole jest?

Prosze o wsparcie, gdyz sa to moje pierwsze monitorki i pragnalbym je w koncu uruchomic....

**********************

Jeśli chodzi o cykanie to nie mam pojęcia, natomiast grzanie wewn. wzmacniacza może być spowodowane zbyt wysokim sygnałem na wejściu (za dużo dB). Prawdop. Twoja dźwiękówka daje więcej czadu niż karta zintegrowana i teraz grzanie może być spowodowane grzaniem się końcówki mocy (pewnie jest głośniej) albo jakiś limiter ostro pracuje (to mogłoby tłumaczyć pukanie).
Nie ważne jak się gra, ważne jak się przy tym bawi :D

Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Re: Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: Humbucker » czwartek 16 cze 2005, 18:03

a moze to cos z rozna impedancja monitorow i audiomedi.. gdzie moge sie dowiedziec jaka impedancje wyjsciowa ma audiomedia? bo w necie nigdzie nie moge tego znalesc:(

Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Re: Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: Humbucker » czwartek 16 cze 2005, 18:44

ludzie ale jaja zmienilem kabel na inny i wszystko dziala :)

Awatar użytkownika
TheFender
Posty: 53
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 00:00

Re: Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: TheFender » czwartek 16 cze 2005, 19:19

...ludzie ale jaja zmienilem kabel na inny i wszystko dziala :) ...

**********************

No nieeeeeeee

Słuchaj, nie stosujesz w życiu praw Murphyego jedno z nich mówi:

"Jeżeli skomplikowane urządzenie nagle, z niewyjaśnionych przyczyn zaczyna się zachowywać nieprawidłowo i niezgodnie z przeznaczeniem i instrukcją sprawdź

- czy włączyłeś wtyczkę do gniazdka,

- czy przewód nie jest przerwany,

- czy na pewno wziąłeś dobrą instrukcję ,

(...) "



hehe pozdrawiam
[addsig]
Nie ważne jak się gra, ważne jak się przy tym bawi :D

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Problem z monitorami pod Audiomedia III

Post autor: Pewu » czwartek 16 cze 2005, 20:28

...ludzie ale jaja zmienilem kabel na inny i wszystko dziala :) ...

**********************

A rozesłałeś już newslejter?
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

ODPOWIEDZ