Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: flove » piątek 23 wrz 2005, 17:02

Witam !



Panowie mam pytanie odnośnie profilaktyki związanej ze słuchem ... mianowicie czy ktoś z was miał/spotkał się z czymś takim jak nadwrażliwość słuchowa lub szumy uszne ? Słyszałem że np. sama nadwrażliwość jednego ucha może być powodowana krzywą przegrodą nosową ... jestem ciekaw czy ktoś z was się z tym spotkał ...



Pozdr


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: DJOZD » piątek 23 wrz 2005, 18:32

Ja nie na temat. Jesli chodzi o profilaktyke polecam świecowanie uszu świecami indian HOPI. Zdrowe,bezpieczne,skuteczne i lecznicze. Wyciaga zanieczyszecznia z kanalu usznego i jest bezpieczne dla sluchu.


Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: Finger » piątek 23 wrz 2005, 19:05

...Ja nie na temat. Jesli chodzi o profilaktyke polecam świecowanie uszu świecami indian HOPI. Zdrowe,bezpieczne,skuteczne i lecznicze. Wyciaga zanieczyszecznia z kanalu usznego i jest bezpieczne dla sluchu.

...

**********************

Cos wiecej napiszesz?? Gdzie to mozna dostac??

pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: pawelq » piątek 23 wrz 2005, 19:09

Wyciaga zanieczyszecznia z kanalu usznego i jest bezpieczne dla sluchu.

...

**********************



Nie wyciąga (wykazywano że zbierające się zanieczyszczenia pochodzą ze świeczki nie z ucha) i bywa niebezpieczne dla zdrowia.



Więcej tu:

http://www.audiostereo.pl/audiofilskie_woskowanie_uszu_17540.html

i tu:

http://www.audiostereo.pl/Stan_kanalow_sluchowych_a_brzmienie_21328.html



Co do głównego tematu - ja się osobiście nie spotkałem, nie mam szumów (nadwrażliwość może trochę ale innego rodzaju - na głupie dźwięki i brzydką muzyką ), ale ludzie z sąsiedztwa pracowali trochę nad szumami. Co cię interesuje?



I skąd ta informacja o szumach spowodowanych skrzywieniem przegrody?




Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: przemal » piątek 23 wrz 2005, 19:17

... Wyciaga zanieczyszecznia z kanalu usznego i jest bezpieczne dla sluchu.

...

**********************



Nie wyciąga (wykazywano że zbierające się zanieczyszczenia pochodzą ze świeczki nie z ucha) i bywa niebezpieczne dla zdrowia.



**********************



A to dziwne, miałem przeprowadzany tego typu zabieg i zaręczam że zanieczyszczenia nie pochodziły ze świeczki, tylko z ucha (a nawet z zatok) poza tym to nie jest taka typowa świeczka z wosku i nie jest krucha
Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: pawelq » piątek 23 wrz 2005, 19:21

A to dziwne, miałem przeprowadzany tego typu zabieg i zaręczam że zanieczyszczenia nie pochodziły ze świeczki, tylko z ucha (a nawet z zatok) poza tym to nie jest taka typowa świeczka z wosku i nie jest krucha...

**********************



Poczytaj linki jakie dałem w cytowanym (pierwszym) wątku z audiostereo. (mój nick tam to pq).


Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: flove » piątek 23 wrz 2005, 19:21





I skąd ta informacja o szumach spowodowanych skrzywieniem przegrody?



...

**********************



własnie podobno w takiej sytuacji ( krzywej przegrody ) jedno ucho może być bardziej wrażliwe i narażone na hałas ... związane jest to rzekomo z innym rozkładaniem się rezoanansów po czasce ...

pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: pawelq » piątek 23 wrz 2005, 19:26



własnie podobno w takiej sytuacji ( krzywej przegrody ) jedno ucho może być bardziej wrażliwe i narażone na hałas ... związane jest to rzekomo z innym rozkładaniem się rezoanansów po czasce ... ...

**********************



ciekawe - masz jakiś link? BTW szumy uszne są najczęściej późną konsekwencją urazu akustycznego, nie sądzę więc by stosunkowo niewielka (tak myślę ) różnica spowodowana budową przegrody mogła miec wpływ. Ale może jest inny mechanizm?


Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: flove » piątek 23 wrz 2005, 19:30





ciekawe - masz jakiś link? BTW szumy uszne są najczęściej późną konsekwencją urazu akustycznego, nie sądzę więc by stosunkowo niewielka (tak myślę ) różnica spowodowana budową przegrody mogła miec wpływ. Ale może jest inny mechanizm?

...

**********************



poszukam i wrzuce linka jak znajde ... no masz calkowita racje ... czasmi jest to tez spowodowane choroba w uchu wewnetrznym o ile sie nie myle ... hmmm ... a pytam wogole o to bo wlasnie ostatnio zaobserowalem u siebie dziwna "nadwarzliwosc" w lewym uchu ... nie mam tego w uchu prawym ... bylem u laryngologa ... stwierdzil iz w sumie nie wie co to moze byc bo wszytsko wyglada normalnie ... troche to dziwne ... przyznam szczerze i stad moje pytanie ... czy moze ktos z forumowiczow mial/am podobne doswiadczenia i co z tym mozna zrobic ...

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa

Post autor: DJOZD » piątek 23 wrz 2005, 20:16

... Wyciaga zanieczyszecznia z kanalu usznego i jest bezpieczne dla sluchu.

...

**********************



Nie wyciąga (wykazywano że zbierające się zanieczyszczenia pochodzą ze świeczki nie z ucha) i bywa niebezpieczne dla zdrowia.



Więcej tu:

http://www.audiostereo.pl/audiofilskie_woskowanie_uszu_17540.html

i tu:

http://www.audiostereo.pl/Stan_kanalow_sluchowych_a_brzmienie_21328.html



Co do głównego tematu - ja się osobiście nie spotkałem, nie mam szumów (nadwrażliwość może trochę ale innego rodzaju - na głupie dźwięki i brzydką muzyką ), ale ludzie z sąsiedztwa pracowali trochę nad szumami. Co cię interesuje?



I skąd ta informacja o szumach spowodowanych skrzywieniem przegrody?



...

**********************

Jesli wswiecy nie znajdują żadne zanieczyszczenia znaczy to że wkanale usznym nie znajdowaly sie ani woskowina ani inne zanieczeszczenia pochodzące z zatok. Ktos kto twierdzi ze siwcowanie (a nie woskowanie!!!) nie zna mechanizmu dzialania i nigdy widocznie nie probował tego sposobu leczenia. Po pierwsze musi to robic osoba wykwalifikowana z certyfikatem (np. ORANUI Warszawa) a nie jakas osobka ktora nie przeszla specjalistycznego szkolenia. Wtedy mamy pewnosc ze nie jest to szkodliwe. Po drugie, muszą to byc prawdziwe profesjonalne świece indian Hopi a nie jakies badziewia z kartonika i spirytusu.



Sam profilaktycznie stosuje te metode i cieszę sie bardzo dobrym sluchem i brakiem jakiechkolwiec nierownosci miedzy prawym a lewym uchem. Zabiegi przeprowadza moja kobieta ktora jest wykwalifikowanym teraputą Ma-Uri z certyfikatem.

Jesli ktos ma jakies zastrzezenia, proszę bardzo. Ja uważam po wlasnych doświadczeniach że jest to rewelacja. Wstosunku do płukania uszu (w przypaku nadmiernego zanieczyszczenia kanałow) u laryngologa - bezporównywalnie bezpieczniejsza. Widzialem jakie brudy wychodzily z moich uszu, takie ktorych nie moznabylo wyciągąc zadnymi sposobami.



Świece mozna dostac wysyłkowo lub w dobrych sklepach zielarskich. Efekt mozna uzyskac juz po pierwszysm razie. Z doświadcznia jednak - gwarancje poprawy daje kilkukrotne potworzenie zabiegu.


ODPOWIEDZ