Nagłośnienie imprez plenerowych

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
grzegorzper
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 paź 2005, 00:00

Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: grzegorzper » niedziela 23 paź 2005, 18:01

Witam !!!

Na początku pozdrawiam wszystkich!!!

Jestem pracownikiem Domu Kultury. A tu pewnego dnia dyrekcja mówi mi że ma + - 30 000 zł na zakup sprzętu nagłośnieniowego generalnie chodzi tu o festyny nagłaśnianie koncertów niewielkich zespołów lepszych i tych gorszych. Zastanawiałem się bardzo długo co wybrać ale od tego przepychu w sklepach to aż się w głowie przewraca. Dlatego POMÓŻCIE CO WYBRAĆ jeśli możecie.

Na początku myślałem

1. System JBL SRX 715 x2 do tego dół SRX 718 x2 do napędzania końcówki QSC serii RMX

2. Wersja

System Mackie aktywny Mackie SA 1232 x2 dół Mackie SWA 1801 x2



W obu przypadkach Mikser Mackie cfx 20 mkII (w domu używam cfx 16mkII i jestem zadowolony )

Do tego mikrofonki shure SM i beta

kompresory coś z Samsona np s com plus itp



Wiem to przekracza 30 000 ale może macie jakieś inne pomysły: może paki inne, mikser ,mikrofony. ja już nie wiem i liczę na Waszą pomoc.

Piszcie

Jeszcze raz pozdrawiam !!!


silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: silver_sound » poniedziałek 24 paź 2005, 09:17

Witam

Jeśli za ten kesz chcesz zakupić wszystko, i w tym takie nagłosnienie, to mam potęzne wątpliwośći, czy wystarczy tego keszu.

Według mnie basiski JBL-a, o ile wiem na 2 x 18 cali, spokojnie, przy odpowiednim napędzie oczywiście, da sobie radę z małym plenerkiem(mowa po jednym na stronie, bo nie zrozumiałem dokładnie jak to widzisz).

Natomist ma watpliwości, czy ta nadstawka nie będzie za słaba...



jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: acoto » poniedziałek 24 paź 2005, 09:57

przy tej kwocie stać cię jedynie na wersje "budżetową". Zauważ że

powinieneś mieć ok.20 mikrofonów + pyta + dobre kabelki a to lekko licząc

połowa Twoich pieniędzy. Więc może zamiast sm/beta , seria pg, AT pro

czy niższe EV? niewiem kogo tak naprawdę będziesz musiał nagłaśniać

na amatorskie kapele zdecydowanie wystarczy. Pozatym powinieneś mieć

kilka mikrofonów bezprzewodowych / minimum 2/ a także ze dwa odsłuchy. Ciężko radzić.. sam miałem kiedyś taki problem i wybrałem

krajowe paczki i wzmaki / wówczas były dużo tańsze/. Może dobrym

rozwiązaniem byłoby zlecenie tego zakupu jednej firmie, można w takich

sytuacjach sporo wynegocjować.

mandaryn
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 14 wrz 2004, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: mandaryn » poniedziałek 24 paź 2005, 10:15

Hej



Po słubku na stronę to za mało.Sam wiesz że zawsze mocy jest za mało.

Za 30 000 możesz kupić po 2 słupki na stronę (góra i dół ) i będziesz miał 2 x 4000 W RMS - to już trochę gada.

Jeśli jesteś zainteresowany to podaj e-mail - wyśle Ci to co kupił mój Dom Kultury.


silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: silver_sound » poniedziałek 24 paź 2005, 10:16

Witam

Kolega Acoto, ma rację, nawet krajowe nagłosnienie, (same paczki)gdzie bas byłby równoważny temu JBL-owi,(2 szt 18 cali w jednej paczce) oraz nadstawka 2 x 12 cali(tuba)+driver 2 cale , to koszt ponad 20000 pln.....

A gdzie reszta....wzmacniacze, kabelki...i to co wymienił kolega???

jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: joszko » poniedziałek 24 paź 2005, 14:46

Ja bym polecił paczki POL AUDIO. Mam JBL'a SF-25 i grałem na POL Audio (nie pamietam modelu, ale na głosnikach m.in. BMS'a ) własnie w domu kultury (MDK Skoczów). Końcówka na doły była JuliRogers, a na górki wzmacniacze firmy PRO Audio p.Szeptyckiego z Gliwic w klasie H.



Mikser to ja bym kupił cyfrowy. Yamaha 01V96. Policz sobie ile cie w sumie wyjdzie taki Mackie i kompresory, dobry efekt, bramki które masz na każdym kanale Yamahy. Poza tym zapis scen, kiedy przyjdzie ci zrobić pod rząd kilka kapel, to będziesz miał mniej roboty przy szybkiej zmianie. Zaoszczedzisz na Case'ach na te wszystkie analogowe peryferia. A moze starczyła by ci yamaha 01V.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

mandaryn
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 14 wrz 2004, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: mandaryn » poniedziałek 24 paź 2005, 16:58

U mnie kupili 2 x 4000 W rms Peavey z końcówkami.Mam po 2 góry i 2 doły na stronę.Zewnętrzny crosover, EQ, Alesis 3630,Dokupiłem Shura mikrofonki i jest ok.Polecam

Awatar użytkownika
toadi
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 06 paź 2002, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: toadi » sobota 29 paź 2005, 19:29

U mnie za to kupili RCFa doly i topy aktywne w sumie 2x1,6kilo (top to pro4001 dol nie pamietam) gra nawet ladnie i calkiem wydajnie ale przy mocniejszym przyduszeniu sprzetu tak ze wchodzi limiter wylaczaja sie czasem suby (chyba temperatura) to samo slyszalem ze mackie lubia sie przegrzewac i ludzie wiatraki zakladaja na radiatory.

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: silver_sound » sobota 29 paź 2005, 21:48

...U mnie za to kupili RCFa doly i topy aktywne w sumie 2x1,6kilo (top to pro4001 dol nie pamietam) gra nawet ladnie i calkiem wydajnie ale przy mocniejszym przyduszeniu sprzetu tak ze wchodzi limiter wylaczaja sie czasem suby (chyba temperatura) to samo slyszalem ze mackie lubia sie przegrzewac i ludzie wiatraki zakladaja na radiatory. ...

**********************

Witam

Według mnie to sa za słabe systemiki na plenerki

Według mnie minimum to dobre ciśnieniowe basiki 2 x 18 cali na stonce

i 2 x 12 cali+ driver 2 cale na stronę, 12 koniecznie w tubie, cosik jak Daynacord, ..

Basiki po 2-3 kW, a nadstawki po 1000- 1200 Wacików....

przy spl poczatkowej ok 107-108 dB/1w/1metyr....

jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagłośnienie imprez plenerowych

Post autor: bart770 » niedziela 30 paź 2005, 14:30

Witam

JBL SRX jak najbardziej , ja rozpoczynałem przygodę na SR teraz wymieniłem na SRX starsza seria i naprawdę polecam można powiedziec na początek zestaw "turystyczny" 1 x Subbas +2 x góra 4733 no ale + końcówki to już bedziesz sie mieścił w granicach 30tyś.nawet patrząc na sprzęt używany bo o nowyej serii SRX700 bedzie cieżko.

Jeżeli udało by sie znaleźć sprzęt z drugiej ręki to polecam np. w niemczech dwa basy mozna wyrwac za ok.1400E sprawa rachunku - nie wiem

Pozdro

Bart

ODPOWIEDZ