Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Master » niedziela 20 lis 2005, 12:56

.Natomiast wlasnie czekam za tr6 maja przyslac do sklepu na odsluchy,ogladajac zachodnie strony tr6 to ponoc rewelacja posluchamy zobaczymy

pozdrawiam...

**********************

zapewniam Cie ze sie rozczarujesz, TR5 i TR6 nie maja basu , moim zdaniem najlepsze rozwiazanie to Behringery + subwoofer takze tej firmy , wczoraj słuchałem takiego zestawu , naprawde graja zawodowo .

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: MB » niedziela 20 lis 2005, 12:59

No właśnie. W TR5 i 6 jest jeszcze gorzej z basem niż w MSP5, chociaż średnicę mają ładną.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Zbynia » niedziela 20 lis 2005, 13:26

za to tr8 maja problem ze srednica....

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » niedziela 20 lis 2005, 16:29

...No właśnie. W TR5 i 6 jest jeszcze gorzej z basem niż w MSP5, chociaż średnicę mają ładną....

**********************

to mnie MB zalamujesz!!Poniewaz myslalem ze tr6 dysponuje wiekszym zakresem tonow niskich, w takim razie jaki monitor bedzie dysponowal niskim zakresem ale nie takim jak mk2 (niekontrolowany bas) a zarazem bedzie mial dokladna srednice i nieprzeklamana gore,i musimy sie wmiescic do 2,5 tys.Pozdrawiam
clasic trance

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » niedziela 20 lis 2005, 17:25

...to mnie MB zalamujesz!!Poniewaz myslalem ze tr6 dysponuje wiekszym zakresem tonow niskich, w takim razie jaki monitor bedzie dysponowal niskim zakresem ale nie takim jak mk2 (niekontrolowany bas) a zarazem bedzie mial dokladna srednice i nieprzeklamana gore,i musimy sie wmiescic do 2,5 tys.Pozdrawiam...

**********************

No to w takim wypadku KRK RP-8. W Anglii stoją po 400£. Ze sprowadzeniem wyjdzie koło 2500zł. To są naprawde dobre monitory. Zerknij TUTAJ



Pozdrawiam...

**********************

co znaczy "niekontrolowany bass"?? Ja sie zastanawiam nad alessisami, mam maly pokoj, akustycznie nieprzewidywalny a chce robic muzyke klubowa. Po tym temacie zglupialem, a bylem juz zdecydowany na alessisy. MB help ja wiem ,ze wazne jest brzmienie i trzeba samemu zdecydowac ,ale nie oklamujmy sie, nie bede robic takiego mastera jak np dla muzyki rockowej, chodzi raczej o to zeby zrobic master ktory dobrze by gral w klubie, ladne bassy. BTW nie mam mozliwosci posluchania wszystkich monitorow bo mieszkam w malej wsi ktora nazywa sie Krakow i o zgrozo jedynie znalazlem w sklepie Yamaha mp5 Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Orbit
Posty: 423
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Orbit » niedziela 20 lis 2005, 18:14

swego czasu szukałem alternatywnego odsłuchu , przetestowałem naprawde sporo typów monitorów, EVENTY - TR6, TR 8 to były monitory na których w swoim studio nie potrafiłem nic ustawic mam na mysli poziomy poszczególnych instrumentów ,wszystko brzmiało dziwnie . Jedyne z tanich Eventów na których cos wykreciłem to były 20/20 pasywne , aktywnych nie słuchałem.

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » niedziela 20 lis 2005, 21:46

... swego czasu szukałem alternatywnego odsłuchu , przetestowałem naprawde sporo typów monitorów, EVENTY - TR6, TR 8 to były monitory na których w swoim studio nie potrafiłem nic ustawic mam na mysli poziomy poszczególnych instrumentów ,wszystko brzmiało dziwnie . Jedyne z tanich Eventów na których cos wykreciłem to były 20/20 pasywne , aktywnych nie słuchałem. ...

**********************

to masakra z tymi eventami a cena podobna do sprawdzonych msp5 ktore znowu nie posadaja dolnego zakresu ktory mi jest niestety potrzebny (muzyka elektroniczna) i dylemat jest nadal bo krk 8 raczej odpada ze wzgledu ze w polsce ich brak co robic ?

pozdrawiam

clasic trance

Awatar użytkownika
amol
Posty: 32
Rejestracja: piątek 31 gru 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: amol » niedziela 20 lis 2005, 23:47

Powiedzmy ze pare wypowiedzi przekonuje mnie do beningerow.

Ale czy same monitory bez subbufera dobrze sie sprawdza...?

Bo jesli nie to minimalny wydatek to 2,5 tys.

Moje powmieszczenie odsluchowe jest stosunkowo male i nie wiem czy uda mi sie wpakowac sub w odpowiednie miejsce bo przeceiz musi to by odpowiednio umiesczony....

czy subbofer moze byz z w jednej lini lecz z boku glownych odslochow i niżej..?



[] [] -> monitory

-----------

|

| [] -> sub


ODPOWIEDZ