Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
amol
Posty: 32
Rejestracja: piątek 31 gru 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: amol » niedziela 20 lis 2005, 23:49

o tak lepiej wtedy spacji nie wstawilo...



[]___[] ->monitory

|||||||||

|||||||||_[] -> sub

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: MB » niedziela 20 lis 2005, 23:57

wyszukiwarka znajduje się u dołu strony, poniżej forum, po lewej

Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: vasyl » poniedziałek 21 lis 2005, 00:02

Ale numer.. sprawdziłem ile kosztują truth 3031w niemczech.

160 ojro..

Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: vasyl » poniedziałek 21 lis 2005, 00:08

heh, ale za sztukę.. a już myślałem, że jest jakaś promocja

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 00:09

Widac debata bedzie sie ciagnac bez przerwy a nie dojdziemy do zadnej decyzji. Bez sensu

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Jassio » poniedziałek 21 lis 2005, 00:14

Przy okazji chciałem zadać pytanie, które mnie ciągle nurtuje. Mam problem z wymyśleniem konkretnego hasła dla wyszkuwarki, więc przepraszam jesli to pytanie juz sie pojawiało na forum.



Ucho ludzkie słyszy dźwięki o max. f=20KHz. Po co robi się sprzęt który obsługuje większe pasmo, skoro i tak tego nie usłyszymy uchem?
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
ghospore
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: ghospore » poniedziałek 21 lis 2005, 00:19

...Przy okazji chciałem zadać pytanie, które mnie ciągle nurtuje. Mam problem z wymyśleniem konkretnego hasła dla wyszkuwarki, więc przepraszam jesli to pytanie juz sie pojawiało na forum.



Ucho ludzkie słyszy dźwięki o max. f=20KHz. Po co robi się sprzęt który obsługuje większe pasmo, skoro i tak tego nie usłyszymy uchem? ...

**********************



Pasmo przenoszenia podane jest zazwyczaj w spadku 3 decybelowym (czasem nawet 10 decybelowym). Do tego, końcówka pasma przenoszenia częstotliwości jest zazwyczaj pofalowana. Poszerzenie pasma wyżej, do 25 czy 30 kHz sprawi, że zakres do 20 kHz znajdzie sie na odcinku liniowym przenoszenia - a o to przecież chodzi.



pozdrawiam
pozdrawiam

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Leff » poniedziałek 21 lis 2005, 01:51

...No właśnie. W TR5 i 6 jest jeszcze gorzej z basem niż w MSP5, chociaż średnicę mają ładną....

**********************

W żadnym wypadku nie mogę się z tym zgodzić. Mam TR 6, miałem je jeszcze zanim sprzedałem MSP 5 i robiłem sobie porównawcze testy. TR 6 mają bas nieporównanie lepszy niż MSP 5, schodzą z nim naprawdę nisko jak na 6cio calowe membrany. Nie wiem, czy jest to rzeczywiście obiecywane przez producenta 45 Hz, ale MSP 5 oferują jedynie zarys tego, co można usłyszeć na TR 6. Ponadto nie przekłamują zbytnio - z Yamahami było tak,że wszystkie nagrania brzmiały na nich ładnie. I te dobre i te złe. Natomiast na TR 6 kiepskie nagrania brzmią źle i to naprawdę źle, a dobre dobrze.Czyli zachowują się tak, jak oczekiwalibyśmy od studyjnych monitorów. Gdy kilka projektów robionych jeszcze na MSP 5 usłyszałem na Eventach, pierwsze co zrobiłem, to zdjąłem sporo basu :). Polecam TR 6. Jak się mają sprawy TR 5 nie wiem.

Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » poniedziałek 21 lis 2005, 08:33

......No właśnie. W TR5 i 6 jest jeszcze gorzej z basem niż w MSP5, chociaż średnicę mają ładną....

**********************

W żadnym wypadku nie mogę się z tym zgodzić. Mam TR 6, miałem je jeszcze zanim sprzedałem MSP 5 i robiłem sobie porównawcze testy. TR 6 mają bas nieporównanie lepszy niż MSP 5, schodzą z nim naprawdę nisko jak na 6cio calowe membrany. Nie wiem, czy jest to rzeczywiście obiecywane przez producenta 45 Hz, ale MSP 5 oferują jedynie zarys tego, co można usłyszeć na TR 6. Ponadto nie przekłamują zbytnio - z Yamahami było tak,że wszystkie nagrania brzmiały na nich ładnie. I te dobre i te złe. Natomiast na TR 6 kiepskie nagrania brzmią źle i to naprawdę źle, a dobre dobrze.Czyli zachowują się tak, jak oczekiwalibyśmy od studyjnych monitorów. Gdy kilka projektów robionych jeszcze na MSP 5 usłyszałem na Eventach, pierwsze co zrobiłem, to zdjąłem sporo basu :). Polecam TR 6. Jak się mają sprawy TR 5 nie wiem.

Pozdrawiam - Leff...

**********************

koniecznie musze sprawdzic te tr6 niestety w poznaniu pojawia sie pod koniec tygodnia sprawdzimy zobaczymy

pozdrawiam
clasic trance

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » poniedziałek 21 lis 2005, 12:45



**********************

co znaczy "niekontrolowany bass"?? Ja sie zastanawiam nad alessisami, mam maly pokoj, akustycznie nieprzewidywalny a chce robic muzyke klubowa. Po tym temacie zglupialem, a bylem juz zdecydowany na alessisy. help ja wiem ,ze wazne jest brzmienie i trzeba samemu zdecydowac ,ale nie oklamujmy sie, nie bede robic takiego mastera jak np dla muzyki rockowej, chodzi raczej o to zeby zrobic master ktory dobrze by gral w klubie, ladne bassy. BTW nie mam mozliwosci posluchania wszystkich monitorow bo mieszkam w malej wsi ktora nazywa sie Krakow i o zgrozo jedynie znalazlem w sklepie Yamaha mp5 Pozdrawiam...

**********************

A moze BlueSky Media Desk 2.1 1,930.00zł brutto .



W Krakowie posłuchasz:



-KRK , Behringer -FLASH ul Kochanowskiego 30 .(KRK mieli na targach z subwooferem przy prezentacji gramofonów , Behringera sciagna ci na prezentację (przynajmniej maja szczera chęć ) Ja czekałem 2 tygodnie po czym dostałem maila ze jeszcze miesiąc trzeba czekac na dostawe więc dałem sobie spokój .



-M-Audio , Mackie - Music Info ul. Madalinskiego 11A, z tym ze technik który podpinał sprzęt demonstrował chyba kompatybilnosc z trybem mono , bo podpinał tylko jeden głośnik .



Tak wiec WIOCHA na MAXA .



I jak tu nie kupowc za granicą jesli 2031A wraz z kosztami przesyłki mozna miec za (198+10e transport za pare , 2 lata gwarancji).





,,...co znaczy "niekontrolowany bass"?? ..."



1.Aktualnie w nowoczesnej muzyce klubowej bass drum zszedł z czestotliwoscia do 40 Hz , a najnizsza harmoniczna bassu odzywa sie juz przy 20 Hz .

2.Ucho ludzkie ma nielinowa charakterystyke odbioru niskich częstotliwosci , im ciszej tym słabiej je słychac , a im głośniej tym lepiej , przy tym samym ich udziale.

3. W klubach są na prawde potezne zestawy z subwooferami.



Wiec w zaciszu twojego pokoju na samych monitorach na 100 % niskie pasmo basowe nie bedzie kontrolowane (bo i jak , chyba ze podeprzesz sie słuchawkami ) a na 90 % wystapi tendencja do tzw. ,, przewalania basu" , chyba ze jako twórcę zadowoli cie kick brzmiacy na monitorach jak pudelko kartonowe (oczywiscie z grubego kartonu który w rzeczwistosci ma o wiele szersze spektrum niskich częstotliwości .



Pozdrawiam








ODPOWIEDZ