Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
graduate
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00

Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: graduate » wtorek 29 lis 2005, 17:31

Od zawsze kręciło mnie granie hip-hopu na imprezach z gramofonów.

Mam z 50 płyt winylowych samego rapu.

Uwielbiam wosk i rap.

Chciałbym grać ta muzykę.



Nie wiem jednak jak się za to zabrać ?? Co kupić ??

Interesuje mnie granie tylko hip-hopu oraz skreczowanie oczywiście.

Mam około 2 tys zł.

Prosiłbym was o radę odnośnie zakupu odpowiedniego sprzętu.

Gramofonów, mat itd.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: Finger » wtorek 29 lis 2005, 20:42

...Od zawsze kręciło mnie granie hip-hopu na imprezach z gramofonów.

Mam z 50 płyt winylowych samego rapu.

Uwielbiam wosk i rap.

Chciałbym grać ta muzykę.



Nie wiem jednak jak się za to zabrać ? Co kupić ?

Interesuje mnie granie tylko hip-hopu oraz skreczowanie oczywiście.

Mam około 2 tys zł.

Prosiłbym was o radę odnośnie zakupu odpowiedniego sprzętu.

Gramofonów, mat itd.

z góry dziękuję i pozdrawiam...

**********************

Z takim budzetem mozesz smialo zapomniec. Jezeli chodzi o skrecz to w gre wchodza jedynie 2 firmy, technics i vestax. Jeden gramofon to wydatek rzedzu wlasnie 2 tysiakow(polecam klasyke technics sl1210,sl1200 czy nowsze ich wersje oraz vestaxa pdx2000,pdx2300) Szczerze odradzam wszelkie inne modele typu reloop 150 000 mk50 bo o ile przy graniu muzyki klubowej mozna jakos na nich zagrac to przy skreczach wychodza ich niedoskonalosci. Do gramofonow potrzebujesz mixera a to wydatek rzedzu 1000zl bo pozniej tego nie radze schodzic. Mixerow do skreczu jest bardzo duzo, wazne zeby mialy trwale potencjometry. Znow polecam Vestaxa ,ew modele Pionieera(707) i Denona(100,300). W tanich mixerach poleci Ci crossfader szybciej niz nauczysz sie podstaw skreczu. Do tego dochodzi jeszcze koszt wkladki, oczywiscie tylko ze szlifem sferycznym, eliptyczne zniszczysz zybciutko. Polecam ortofony concorde, najprostrzy z seri Pro-S a takze seria przeznaczona szczegolnie do scratchu o tejze nazwie :D mozesz tez bazowac na wersjach OM ale concorde ma lepsze wlasciwosci trakcyjne. Dobre sa tez wkladki Shure'a i ew. Stantona choc nie ja osobiscie nie przadam za ta firma, wkestia gustu. Wydatek na wkladki to od 250zl w zwyz za sztuke, igla jedna to koszt ok 100zl (ceny orientacyjne bo dawno nie kupowalem). Reasumujac zeby postawic dobra konsole (a w przypadku skreczy nie da sie isc na kompromisy) potrzebujesz ok 4500zl nie liczac jakiegos odsluchu czy sluchawek, ktore w przypadku skreczy moga byc wcale nie drogie (do domu rzecz jasna bo jesli chcesz grac na powaznie w klubie to potrzebujesz dobrych sluchawek, w gre wchodza jedynie modele SONY MDRV 300,500, 700(polecam), a takze technics 1200 i 1210 czy wrescie pionieer hdj 1000(nie polecam choc sa zwolennicy).

graduate
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: graduate » wtorek 29 lis 2005, 23:30

Spoko nie znam sie na sprzęcie dla DJ'ów dlatego się spytałem.

Znam na studyjnym, ale to całkiem inny rozdział widze.

Wiesz bo ja dopiero zaczne po zakupie tego sprzętu nauke ...

ALE OK to uzbieram te pieniądze. Znasz może jakąś strone, albo coś gdzie tłumaczą co jest do skreczingu i dlaczego to akurat itd. ??

POZDRAWIAM i i dziękuje

graduate
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: graduate » wtorek 29 lis 2005, 23:40

Aha i mówiłeś o 4.500 zł a ja naliczyłem to co wymieniłeś.

Razem by mnie wyszło koło 6.000 tys hehe gdzie podkradłeś 1,5 tyśka :> ??

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: Zbynia » środa 30 lis 2005, 00:46

jesli nic nie potrafisz to kup sobie jakis niedrogi zestaw - na poczatek ci wystarczy,nauczysz sie to kupisz lepszy...nie to duzo nie stracisz........



gramofony koniecznie z napedem bezposrednim........



co do miksera to najlepszy w tym momencie jest rane - fadery magnetyczne......

graduate
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: graduate » środa 30 lis 2005, 07:20

a tańszy tzn. jaki ?? marka, model ?? jakis przykładowy zestaw do nauki w miare do skreczingu (naprawde jestem prze-początkującym).

pozdrawiam

Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: SLP » środa 30 lis 2005, 10:22

...a tańszy tzn. jaki ? marka, model ? jakis przykładowy zestaw do nauki w miare do skreczingu (naprawde jestem prze-początkującym).

pozdrawiam...

**********************

Na początek polecam jakieś gramofony Gemini - są niedrogie i dobre - to co cię najbardziej powinno interesować w parametrach to przede wszystkim napęd bezpośredni (nigdy paskowy!) oraz moment obrotowy -> od 2 kg/cm2 i wyżej.

Jest już na rynku nowa seria gramofonów Gemini i jest tam model, który ma 5kg/cm2 momentu obrotowego i kosztuje półtoraka - moim zdaniem to rewelacja.



Mixer - wiem, że jest już na rynku dużo ciekawych pozycji, ale w ciemno to możesz brać śmiało mixery Vestaxa - nie do zaje..........ania (..przez początkującego....) Osobiście polecam taki klasyki jak PMC-05, PMC-07, PMC-07D (z cyfrowym crossfaderem - praktycznie nie zniszczalny)



Jeśli szybko zamierzasz grać imprezy to zbieraj do tych 5-6 kafli i kupuj to radził ktoś wyżej, jak masz dużo czasu i chęci na naukę i trening to wystarczy ci nawet jeden z tańszych mixerów Vestaxa i dwa tanie gramofony, ale koniecznie z napędem bezpośrednim.







P.S. Ja przez lat kilka uczyłem się fachu na dwóch gramofonach Unitra Emanuel Stereo 902 - hardcore jeśli chodzi o jakość i całą resztę - ale gdy potem przesiadłem się na lepszy gramofon to i łokciem bez prolemu dało się skreczować.................. Pamiętaj: Trening czyni mistrza, a jego najmocniejszym punktem ma być POCZUCIE RYTMU!

Powodzenia.



Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: Finger » środa 30 lis 2005, 11:06

Nie kupuj slabych gramofonow bo sie zniechecisz do skreczy. Nie znam stronki bo gram inna muzyke zupelnie. Technicsy sl1210 kupisz juz za ok 1800zl za sztuke. Mixer np Denon DN-X100 za 1100zl, wkladki Ortofon Concorde Scratch S za 230zl. Lacznie to daje sume 4160zl. Jezeli chodzi o gramofony to nie baw sie w reloopy czy inne tego typu wynalazki, moment talerza nie jest az tak istotny, co z tego ze maja 3kg/cm2 skoro sa badziewnie wykonane. Technics ma 1,5kg/cm2 i jest klasyka. Liczy sie jakos, precyzja wykonania. To tak jakby oceniac glosniki po efektywnosci a nie jakosci dzwieku, nonsens. Jezeli chodzi natomiast o pozostale elementy to mozesz kombinowac ,zmieniac, zestawiac. Temat znam z doswiadczenia, napewno znajdziesz duzo "fachowcow" w tej dziedzinie ktorzy bazuja na artykulach, czy opiniach sprzedawcow, bez sensu. Gralem na naprawde wielu gramofonach i mixerach i mam ogromne porownanie. Wiele testow ,opini jest mocno naciaganych po to zeby sprzedac produkt, a dj'ing teraz jest bardzo modny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: Finger » środa 30 lis 2005, 11:07

...jesli nic nie potrafisz to kup sobie jakis niedrogi zestaw - na poczatek ci wystarczy,nauczysz sie to kupisz lepszy...nie to duzo nie stracisz........



gramofony koniecznie z napedem bezposrednim........



co do miksera to najlepszy w tym momencie jest rane - fadery magnetyczne.........

**********************

taaaa kup syfiaste gramofony to na bank ich pozniej nikomu nie sprzedasz. Lepiej zainwestowac w technicsy np bo na rynku wtornym maja ogromny popyt i mozesz je sprzedac po dobrej cenie jesli stwierdzisz ze Cie juz to nie kreci. Pozdrawiam

graduate
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00

Re: Pierwszy krok: DJ'ing, sprzęt, skreczing

Post autor: graduate » niedziela 04 gru 2005, 18:13

ok dzięki już wiem dzięki wam trochę rzeczy :)



Myśle, że mikser już wybrałem raczej.

Mówiliście, że ważny jest żywotny corssfader. Z tego co ja wyczytałem tutaj i w wielu magazynach ten jest mikser jest bdb.



http://shop.deck.pl/product_info.php/products_id/70



Czy mogę śmiało go brać ??



A jeśli chodzi o gramofony to dalej się wacham.

Nie będe miał tyle pieniędzy na te Technicsy (po 2000 zł każdy).

Jestem początkujący. W czym można wybierac jeśli chodzi o napęd bezpośredni i dobry do skreczingu. W przedziale 1000 - 1500 zł.

Bo jeżeli jest duża przepaść pomiędzy takimi GEMINI czy NUMARKAMI w takiej cenie a Technicsem czy Vestaxem o 500 złoty droższym to wtedy jasne że to drugie.



prosze o odpowiedź

pozdrawiam




ODPOWIEDZ