Jaki klawisz kupić?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
EzKiK
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 00:00

Jaki klawisz kupić?

Post autor: EzKiK » wtorek 13 gru 2005, 22:42

Witam

Zastanawiam sie jaki instrument klawiszowy sobie kupic. Dysponuje 800-900 zl. Zdaje sobie sprawe, ze za takie pieniadze to tylko cos uzywanego dostane. Zalezy mi na brzmieniach cos ala hammond i inne organy oraz pianina. Instrument bede uzywal na koncertach zespolu rockowego.

Moze keyboard jakis? Ale na pewno nie bede wykorzystywal tych wszystkich podkladow perkusyjnych, dem itp.

Albo klawiature sterujaca i modul jakis? Tylko jaki? I czy starczy mi kasy?

Bardzo prosze o rady.

pozdr

Awatar użytkownika
Groch
Posty: 437
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Groch » wtorek 13 gru 2005, 23:11

... czy starczy mi kasy?

**********************

Na to co w tytule (temacie) tak, nawet kilkadziesiąt klawiszy;), ale na nic innego. Nawet bardzo "ALA" hammond kosztuje więcej. Za tyle możesz mieć klawiaturę sterującą najwyżej.

R&M
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: R&M » wtorek 13 gru 2005, 23:11

...Witam

Zastanawiam sie jaki instrument klawiszowy sobie kupic. Dysponuje 800-900 zl. Zdaje sobie sprawe, ze za takie pieniadze to tylko cos uzywanego dostane. Zalezy mi na brzmieniach cos ala hammond i inne organy oraz pianina. Instrument bede uzywal na koncertach zespolu rockowego.

Moze keyboard jakis? Ale na pewno nie bede wykorzystywal tych wszystkich podkladow perkusyjnych, dem itp.

Albo klawiature sterujaca i modul jakis? Tylko jaki? I czy starczy mi kasy?

Bardzo prosze o rady.

pozdr...

**********************

Proponuję KORGA M1. Stary ale jary... Brzmienia można sobie zrobić super, a w tej cenie to chyba nic lepszego się nie znajdzie...

Awatar użytkownika
Groch
Posty: 437
Rejestracja: piątek 10 gru 2004, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Groch » wtorek 13 gru 2005, 23:26

...Proponuję KORGA M1. Stary ale jary... Brzmienia można sobie zrobić super, a w tej cenie to chyba nic lepszego się nie znajdzie......

**********************

Czy aby na pewno to będzie podobne do hammonda?

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: student » wtorek 13 gru 2005, 23:30

......Proponuję KORGA M1. Stary ale jary... Brzmienia można sobie zrobić super, a w tej cenie to chyba nic lepszego się nie znajdzie......

**********************

Czy aby na pewno to będzie podobne do hammonda?...

**********************

Wizualnie?

Nie będzie. :)

Ale to dobra propozycja.

Awatar użytkownika
EzKiK
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: EzKiK » środa 14 gru 2005, 01:32

Tak sobie szukałem w sieci i znalazlem cenowo nie drogie syntezatory: Roland D-50, Yamaha cs1x oraz Kawai K4.

Co sadzicie o brzmieniach tych instrumentow? Ktorym z nich warto sie przyjrzec, a ktore odpuscic? Jak wygladaja w porownaniu z Korgiem m1?

Przypomne ze potrzebuje brzmien ala Hammond i pianino.

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: student » środa 14 gru 2005, 08:39

...Tak sobie szukałem w sieci i znalazlem cenowo nie drogie syntezatory: Roland D-50, Yamaha cs1x oraz Kawai K4.

Co sadzicie o brzmieniach tych instrumentow? Ktorym z nich warto sie przyjrzec, a ktore odpuscic? Jak wygladaja w porownaniu z Korgiem m1?

Przypomne ze potrzebuje brzmien ala Hammond i pianino. ...

**********************

Z tego grona zdecydowanie M1.

Awatar użytkownika
EzKiK
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: EzKiK » sobota 17 gru 2005, 18:12

Jeszcze jedno pytanko. Jaka jest roznica miedzy Korgiem M1 a Korgiem X3? Czy na X3 uda mi sie osiagnac dobre brzmienia imitujace Hammondy i pianina??

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Gerry » niedziela 18 gru 2005, 00:16

...Jeszcze jedno pytanko. Jaka jest roznica miedzy Korgiem M1 a Korgiem X3? Czy na X3 uda mi sie osiagnac dobre brzmienia imitujace Hammondy i pianina??

Z gory dziekuje za odpowiedz....

**********************

Do takich brzmień zdecydowanie polecam korga. M1 i X3 to klawisze podobne brzmieniowo. M1 nie ma stacji dysków ale ma port kości pamięci. X3 ma to i to. Polecam ci X3, brzmienia ogólno dostepne w necie, całe banki hammondów itd.. pakujesz je na dyskietke, potem w klawisz i jedziesz. Uzywany X3 mozna kupic od 1000 do wzwyż
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: fabian » niedziela 18 gru 2005, 00:27

tak jak przedmowcy rzekli - M1 bedzie doskonalym produktem.. posiada naprawde solidne piano, a i organki mozna wykrecic niczego sobie..

kawai k4 sobie lepiej odpusc..mozna ewentualnie zastanowic sie nad yamaszka cs1x - brzmienie nie jest powalajace, piano rowniez ale hammondy jakiestam mozna wykrecic..



mimo wszystko najbardziej pro bedzie M1..
the Sun Personality

ODPOWIEDZ