Program w TVN24 o zakładaniu studia

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: alius » niedziela 18 gru 2005, 21:56

Miło, że pojawił się Bodek Pezda. Pozdrowienia od The Disconauts z rodzinnego miasta .

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Paweł » poniedziałek 19 gru 2005, 10:19

Powiem jedno - ten odcinek to jakaś kosmiczna bzdura!



Kilka przykładów:



-studio ma nagrywać na komputer, a w wydatkach nie przewidziano takiego szczegółu jak karta dźwiękowa. Chyba że zwrot "nagrywanie na komputer" potraktowali zbyt dosłownie.



- adaptacja pomieszczeń 8000 zł.



- zero perkusji, wzmacniaczy, JEDEN MIKROFON i oni takie studio chcą potem podnajmować za 100zł/godz.!



To tak kilka pierwszych przykładów z brzegu. Generalnie przygotował to ktoś kompletnie bez pojęcia.

Awatar użytkownika
Zenon-L.
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 15 gru 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Zenon-L. » poniedziałek 19 gru 2005, 11:03





To tak kilka pierwszych przykładów z brzegu. Generalnie przygotował to ktoś kompletnie bez pojęcia....

**********************

Bo ten program jest kompletnie bez pojecia. mowi tylko o minimum , zreszta tak naprawde mozna powiedziec o kosztach po jakims czasie, nie da sie powiedziec ze koszt zbudowania studia to tyle i juz . z jednej prostej przyczyny , technologia która jest dostepna w momecie projektowania, moze byc juz nie opłacalna w momecie finalizacji . Zreszta wpolsce mało co jest przewidywalne wiec trzeba zawsze brac duzy margines w kosztorysie.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: BigGuns » poniedziałek 19 gru 2005, 18:10

z góry wiadomo było że to nie będzie coś rewelacyjnie oświecającego. ale tak właśnie należy traktować TV: jakaś część tego co tam pokazują może się do tego przydać (i to głównie ludziom totalnie nieobeznanym z danym tematem), ale do całej reszty należy podchodzić z duuuużym dystansem.



w końcu każdy kto choć raz się zetknął z TV wie jak to działa. wymyślamy temat, robimy parę wywiadów, raz-dwa i nakręcone. z tego względu nie możemy wymagać od nich rzetelności. właściwie niczego od nich nie możemy wymagać



szukać jakichś naprawdę pożytecznych informacji w TV to tak jak szukać w Mac Donaldzie dania a'la beef strogonoff

Awatar użytkownika
mst
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2003, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: mst » poniedziałek 19 gru 2005, 18:57

I ja wtrące trzy grosze... Owszem, jestem zawiedziony programem. Sam właśnie składam małe studio i to co widziałem w TV wydało mi się jakby nierealne.. czy coś takiego :) .

A może siłami tu obecnych forowiczów, policzmy jakieś sensowne koszta na dzień 19.12.2005?

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Pewu » poniedziałek 19 gru 2005, 19:15

...A może siłami tu obecnych forowiczów, policzmy jakieś sensowne koszta na dzień 19.12.2005?...

**********************

Pomysł niegłupi, choć wcześniej należałoby sprecyzować jakieś założenia (tylko bez "szabelek" ). A dalej... już jazda!
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Finger » poniedziałek 19 gru 2005, 19:18

...I ja wtrące trzy grosze... Owszem, jestem zawiedziony programem. Sam właśnie składam małe studio i to co widziałem w TV wydało mi się jakby nierealne.. czy coś takiego :) .

A może siłami tu obecnych forowiczów, policzmy jakieś sensowne koszta na dzień 19.12.2005?

Pozdrawiam!

...

**********************

Ten program jest do bani. Pokazuje dla laikow ile kosztuje (pomijam fakt ,ze bardzo sie rozmineli) studio ale spojrzmy prawdzie w oczy. Ktos kto nie ma pojecia o tym inwestujac pieniadze wywala je w bloto. Inwestycja zbyt ryzykowna.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: Tadeo » poniedziałek 19 gru 2005, 19:25

......A może siłami tu obecnych forowiczów, policzmy jakieś sensowne koszta na dzień 19.12.2005?...

**********************

Pomysł niegłupi, choć wcześniej należałoby sprecyzować jakieś założenia (tylko bez "szabelek" ). A dalej... już jazda!...

**********************

to nierealne.

O jakim typie studia chcecie tu rozmawiac, co chcecie wyliczac....wyjdzie kolejna glupota -taka jak ten program tv

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: alius » poniedziałek 19 gru 2005, 19:41

.........A może siłami tu obecnych forowiczów, policzmy jakieś sensowne koszta na dzień 19.12.2005?...

**********************

Pomysł niegłupi, choć wcześniej należałoby sprecyzować jakieś założenia (tylko bez "szabelek" ). A dalej... już jazda!...

**********************

to nierealne.

O jakim typie studia chcecie tu rozmawiac, co chcecie wyliczac....wyjdzie kolejna glupota -taka jak ten program tv...

**********************

Eee tam.... Wystarczy uśrednić wymagania. Mało to home recorderowców po cichu nagrywa za "piwo"? Pomysł faktycznie nie głupi.

Potrzeba tylko ustalić max. budżet i przystąpić do prezentowania propozycji set up'u.

wuwaldi
Posty: 218
Rejestracja: środa 09 lis 2005, 00:00

Re: Program w TVN24 o zakładaniu studia

Post autor: wuwaldi » poniedziałek 19 gru 2005, 20:36

- zero perkusji, wzmacniaczy, JEDEN MIKROFON i oni takie studio chcą potem podnajmować za 100zł/godz.!



**********************

Ta cena to może z realizatorem?
reżyser dźwięku, rencista

ODPOWIEDZ