Jaki klawisz kupić?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
EzKiK
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: EzKiK » niedziela 18 gru 2005, 00:38

Wielkie dzieki za odpowiedz.

Prosze o rade jeszcze raz. Co wybrac Korg X3, X5 czy moze 01/W ? Znalazlem, oferty tych trzech instrumentow. Ich ceny sa w miare podobne, ale jak wyglada sprawa z brzmieniami? Ktory ma lepsza klawiature? Ktorego byscie mi polecili?

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: student » niedziela 18 gru 2005, 06:56

...Wielkie dzieki za odpowiedz.

Prosze o rade jeszcze raz. Co wybrac Korg X3, X5 czy moze 01/W ? Znalazlem, oferty tych trzech instrumentow. Ich ceny sa w miare podobne, ale jak wyglada sprawa z brzmieniami? Ktory ma lepsza klawiature? Ktorego byscie mi polecili?...

**********************

M1 ma znakomitą klawiaturę, jest jednak dość ciężki... 01/W jest dużo młodszy, nowocześniejszy, więc i o brzmienie potrzebne łatwiej, ale nie wiem jaką ma klawiaturę..... Najlepiej, gdybyś miał okazję pograć na jednym i drugim, zanim się zdecydujesz...

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Gerry » niedziela 18 gru 2005, 22:49

...Wielkie dzieki za odpowiedz.

Prosze o rade jeszcze raz. Co wybrac Korg X3, X5 czy moze 01/W ? Znalazlem, oferty tych trzech instrumentow. Ich ceny sa w miare podobne, ale jak wyglada sprawa z brzmieniami? Ktory ma lepsza klawiature? Ktorego byscie mi polecili?...

**********************

Wybierz x3 lub 01/W. x5 nie ma stacji dyskietek więc ciezko ci bedzie załadować brzmienia
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
implant
Posty: 100
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: implant » poniedziałek 19 gru 2005, 12:33

Poszperaj jeszcze - poszukaj YAMAHE SY77 - coprawda ciężko będzie ją kupić za 900 ale naprawde warto wydać pare stówek więcej - a brzmienia pian ma rasowe i niepowtarzalne (synteza FM).
Analogi i cyfry fajne są :)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 19 gru 2005, 14:16

Ja nie na temat.

Z perypektywy czasu, smieszne wydają się moduły brzmeiniowe tych maszyn. Zaledwie pare MB probek, wszystkie połaczone wtorze syntezy z ofektami i zaloopowane. Kiedys ludzie o tym nie myśleli że ich worksation za kupe szmalu ma 6MB waverom. Porównując z nowymi, tym badziej bibliotekami sampli dla samplerów progamowych.

Jekież tez pianino mozna wsadzic w pół MB, czy też stringi. Wiadomo wszystko mozna ładnie zaloopowac. hehe.

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Gerry » poniedziałek 19 gru 2005, 19:04

...Ja nie na temat.

Z perypektywy czasu, smieszne wydają się moduły brzmeiniowe tych maszyn. Zaledwie pare MB probek, wszystkie połaczone wtorze syntezy z ofektami i zaloopowane. Kiedys ludzie o tym nie myśleli że ich worksation za kupe szmalu ma 6MB waverom. Porównując z nowymi, tym badziej bibliotekami sampli dla samplerów progamowych.

Jekież tez pianino mozna wsadzic w pół MB, czy też stringi. Wiadomo wszystko mozna ładnie zaloopowac. hehe. ...

**********************

No i to jest godne braw jak i podziwu, ze TAKIE czy inne brzmienie można było zmiescic na pol MB
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 19 gru 2005, 19:37

No i to jest godne braw jak i podziwu, ze TAKIE czy inne brzmienie można było zmiescic na pol MB...

**********************

Szczerze to wszystkie brzmienia naturalnych pianin w tych klawiszach są fatalne. Jedynie co sie broni to wielowarstwowe Performance poskladane zkilku probek powyginanych obwiedniami czy filtrami. Niektore brzmienia mogą zabrzmiec wmiare dobrze, ale tyczy sie to tylko niektorych np. Rhodes czy Hammond. Wynika to ze specyfiki tych brzmien, mozna jest zalopowac. Lecz czesto zrodłowe sampkle zawarte w ROM są niskiej rozdzielczości, krotko problowane. Co wymusza zapętlanie. Nie cierpie pianian z efektem petli po fasie ataku. To troche tak jakbym gral Soundfontem. No ale coz sie bedziemy rozdrabniac. To byly inne czasy.

Zresztą nowoczesne instrumenty też specjalnie nie kasują wielkością próbek. Wiadomo że chodzi o wykorzystanie Live.


Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 19 gru 2005, 20:00

x5 i x3 to te same maszyny tyle ze jedna ma sekwencer, stacje fdd i chyba to tyle róznic . Jeśli chodzi o 01w to próbka 255 w nim sie bardzo dobrze broni , ale nie jestem pewien czy nie pojawia sie ona dopiero w modelu 01w pro , bo ta pierwsza 001 jest taka jak w serii X ;)

O1w ma lepszy sound niz seria x wszystkie barwy lepiej brzmią , ale chyba nie posiada banku gm . Więc jeśli na tym ci nie zalezy to polecam o1w .

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Finger » poniedziałek 19 gru 2005, 22:25

Zeby nie zakladac nowego tematu to podpinam sie pod watek. Chce kupic klawisz zeby mama mogla sobie stukac i zebym ja mial jako sterownik Midi. Co byscie polecili z uzywanego sprzetu do 800zl??

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Jaki klawisz kupić?

Post autor: Jassio » wtorek 20 gru 2005, 00:01

Chce kupic klawisz zeby mama mogla sobie stukac i zebym ja mial jako sterownik Midi.

**********************



Keyboard czy synth? A moze stage piano? Czego oczekuje Twoja mama?



Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

ODPOWIEDZ