Program do liczenia bpm?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
JokerReason
Posty: 37
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: JokerReason » czwartek 02 mar 2006, 19:54

...Witam !



Znacie jakis program który bardzo dokladnie policzy mi bpm z dokładością do 0,001 ?



...

**********************

Polecam program Recycle za stajni Propellerhead liczy z taką dokładnością jaka cię interesuje i jest jak dla mnie jedynym programem do obróbki i konwersji sampli i beat'ów.

pzdr

JokerReason
GG 5332405

tboy
Posty: 25
Rejestracja: środa 08 lut 2006, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: tboy » sobota 04 mar 2006, 02:34

jestem na tym forum od niedawna

a juz zdazylem sie do niego zrazic :(((



za kazde pytanie "glupio postawione" dostaje smutne komentarze ...



nie umiecie tego zrozumiec ze nie kazdy jest mędrcem ?



kazdy z was tez kiedys mial swoje poczatki i nie wiedzial wszystkiego



od tego mysle sa takie fora zeby sie uczyc , wymieniac poglady i pomagac sobie nawzajem ...



no ale ... jestesmy w koncu w polsce.



dobrze sie sie wyprowadzam z tego kraju bo rzygac mi sie juz nim chce.



p.s. normalnym dziekuje za rady.bardzo sie przydaly.

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: mellodeque » sobota 04 mar 2006, 09:01

TBOY - don't worry... troszke dystansu zawsze zachowaj... to, że czasami popiszemy głupoty, to tak dla odreagowania napięć dnia powszedniego...



Po co licznik BPM - wiadomo DJ'em bardzo przydatne (szczególnie na początku, ale i tym zaawansowanym się często przydaje, tak samo jak wskaźnik Beatu)



Mi osobiście czasem sie też przydaje wiedzieć ile dany utwór ma BPM, jak np. robie nową muzę do filmu na wzór starej, gdzie muzykę trzeba zrobić pod konkretny montaż...



jednak ja jak napisałem wcześniej wole sam sobie to wyliczyć, jak to robie napisałem wyżej... wycinam z utworu fragment / powiedzmy 4-8taktów, tak by sie zapętlało...



potem wkładam to do programu muzycznego - co 4-8 taktów, i tak ustawiam tempo by ten loopek odgrywał się swobodnie, tj, koniec trafiał w początek drugiego... - właściwe BPM tak wyliczysz w 10-20sek.



Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: MB » sobota 04 mar 2006, 09:58

http://www.teragon.org/products/BeatCounter/index.html



IMHO liczenie BPM z większą dokładnością niż 1 miejsce po przecinku nie ma sensu. Po pierwsze dlatego, że nie da się niezawodnie i wiarygodnie określić początku uderzenia w obecności wielu składników miksu. Po drugie dlatego, że nawet spasowane z taką dokładnością do 0,001 BPM wzorce rytmiczne mają tendencję do rozjechania się po pewnym czasie, po trzecie dlatego, że w przypadku większości nagrań tempo i tak pływa.



PS. O ile mi wiadomo, SoundForge w ogóle nie ma detekcji tempa, tylko wylicza je z długości próbki podzielonej przez zadeklarowaną w próbce liczbę taktów. Bardzo łatwo uzyskać kompletnie bzdurny wynik.

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: Finger » sobota 04 mar 2006, 13:06

No dobra kochanie to ja z innej beczki ale w podobnym temacie. Jak zmieniac tempo utworow bez zmiany wysokosci?? Time stretching odpada bo zmienai wysokosc i przy duzych zmianach znaczaco znieksztalca dzwiek. Potrzebuje zmieniac np tak jak w soundforge pitch bend'em tylko zeby majac wyjsciowa wartosc BPM wprowadzic oczekiwana i caly proces z glowy. Chce uzyskac efeket dj'skich cd playerow gdzie zmienia sie tempo ale przegrywanie kazdego tracka z CD traci sens. Pozdrawiam

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: richtig » sobota 04 mar 2006, 13:13

Jak zmieniac tempo utworow bez zmiany wysokosci?? Time stretching odpada bo zmienai wysokosc

**********************

Toć właśnie time stretching NIE odpada, bo jest chyba jedynym wyjściem. I przede wszystkim nie zmienia wysokości dźwięku.





... i przy duzych zmianach znaczaco znieksztalca dzwiek.

**********************

To owszem. Ale w djskich odtwarzaczach też przy dużych zmianach słychać zniakształcenia.

Cudów nie ma (jak na razie)



www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: Finger » sobota 04 mar 2006, 14:01

...Jak zmieniac tempo utworow bez zmiany wysokosci?? Time stretching odpada bo zmienai wysokosc

**********************

Toć właśnie time stretching NIE odpada, bo jest chyba jedynym wyjściem. I przede wszystkim nie zmienia wysokości dźwięku.





... i przy duzych zmianach znaczaco znieksztalca dzwiek.

**********************

To owszem. Ale w djskich odtwarzaczach też przy dużych zmianach słychać zniakształcenia.

Cudów nie ma (jak na razie)



...

**********************

Hehe moj zonk mialem na mysli ze TS ingeruje w wysokosc zeby byla na wyjsciowym poziomie, ale ja chce perfidnie ze zmiana tempa uslyszec zmiane wysokosci. A co do CD to jest opcja "key" ktora sie wlacza i wylacza i faktycznie przy zmianie o 7% brzmi kulawo

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: AndrzejG » sobota 04 mar 2006, 14:27



Hehe moj zonk mialem na mysli ze TS ingeruje w wysokosc zeby byla na wyjsciowym poziomie, ale ja chce perfidnie ze zmiana tempa uslyszec zmiane wysokosci. A co do CD to jest opcja "key" ktora sie wlacza i wylacza i faktycznie przy zmianie o 7% brzmi kulawo...

**********************

Cubase Sx :

Audio->Process->Pitch Shift->Envelope (rysujesz wielopunktową krzywą zmiany wysokosci dżwięku )

Awatar użytkownika
Abluba
Posty: 50
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: Abluba » sobota 04 mar 2006, 14:39

Chyba nie wiesz o czym piszesz dziecko...Moim zdaniem zwykly pitch shifting czy jak to tam nazwiesz to JEDYNA dobra metoda zmieinania predkosci kawalków.jakiekolwiek rozciaganie , texturowanie itd zniszczy ci caly podklad albo na przyklad nie bedzie slychac połowy kików.Przykladowo funkcja master tempo z pionierów - jest po prostu beznadziejna slychac jakby sie kik miksowal z innym --- bez sensu.
Nyarlathotep - głos i język wszystkich bogów zewnętrznych. Jego jedynym panem jest Azatoth - wielki i bezmyślny bóg... pełzający chaos nuklearny

Awatar użytkownika
Abluba
Posty: 50
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 00:00

Re: Program do liczenia bpm?

Post autor: Abluba » sobota 04 mar 2006, 14:40

do paluszka to było
Nyarlathotep - głos i język wszystkich bogów zewnętrznych. Jego jedynym panem jest Azatoth - wielki i bezmyślny bóg... pełzający chaos nuklearny

ODPOWIEDZ