Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
multivision
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2007, 00:00

Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Post autor: multivision » wtorek 17 kwie 2007, 12:09

Czy ktoś może wie jak zmusić Motif ES do zapisania w pliku SMF lub w innym na początku utworu danych tak, aby po wczytaniu songa do czystego instrumentu skonfigurował wszystkie brzmienia.
Jak na razie to wszystko gra mi pianinem.
Może wie ktoś jak edytować komunikaty SysEx za pomocą instrumentu?
Interesuję się komponowaniem muzyki elektronicznej i pop z wokalem. Skłaniam się bardziej ku elektronice (moje autorytety muzyczne: Tangerine Dream, Future Sound of London, Jarre, Kayanis itp.). Szukam wokalu, zapraszam do współpracy

Awatar użytkownika
havier3
Posty: 344
Rejestracja: czwartek 06 kwie 2006, 00:00

Re: Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Post autor: havier3 » wtorek 17 kwie 2007, 14:49

...Czy ktoś może wie jak zmusić Motif ES do zapisania w pliku SMF lub w innym na początku utworu danych tak, aby po wczytaniu songa do czystego instrumentu skonfigurował wszystkie brzmienia.
Jak na razie to wszystko gra mi pianinem.
Może wie ktoś jak edytować komunikaty SysEx za pomocą instrumentu?...
**********************
Nie mam co prawda Motifa ES lecz Motifa 6, ale to chyba bez różnicy w tym przypadku - no więc zapamiętaj hasło "bulk dump", otwórz sobie instrukcję i poszukaj tego hasła - no i tam krok po kroku będzie wszystko opisane. Mogę tylko dodać że to jest kwestia wciśnięcia 3 guzików.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Post autor: lukaszg » wtorek 17 kwie 2007, 16:27

Gdzieś był temat o zapisywaniu syxexow w Yamaszce Qs300, może u Ciebie będzie podobnie, poszukaj na forum.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
multivision
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Post autor: multivision » czwartek 19 kwie 2007, 08:14

...Gdzieś był temat o zapisywaniu syxexow w Yamaszce Qs300, może u Ciebie będzie podobnie, poszukaj na forum.
Pozdrawiam :)...
**********************

Wielkie dzięki. Naprawdę dużo mi pomogły sugestie.
Program do SysEx spoko.

Okazuje się, że za pomocą bulk dump dane przesyłane są poprawnie, problem leży w innym miejscu.
Wykorzystywane przeze mnie mixed voices nie są ładowane. Czyli ustawia odpowiednio brzmienia ale nie ładuje samych brzmień.

Może komuś udało się ten temat rozgryźć. Jak zrobić aby w pliku SMF były dane dotyczące Mixed Voices.
Interesuję się komponowaniem muzyki elektronicznej i pop z wokalem. Skłaniam się bardziej ku elektronice (moje autorytety muzyczne: Tangerine Dream, Future Sound of London, Jarre, Kayanis itp.). Szukam wokalu, zapraszam do współpracy

igorbremek
Posty: 4
Rejestracja: sobota 03 cze 2023, 18:51

Re: Yamaha Motif ES, zapis brzmień, SysEx

Post autor: igorbremek » sobota 03 cze 2023, 19:10

Czy Yamaha nadal jest niezawodną marką w 2023 roku?
dream of car accident but not hurt

ODPOWIEDZ