ESI Wamirack 192X

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
STE
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 maja 2003, 00:00

ESI Wamirack 192X

Post autor: STE » środa 28 maja 2003, 17:33

Czy ta karta jest warta zakupu?Tworzę małe studio ,którego sercem jest komputer i jestem ciekawy czy Wamirack jest kartą o wysokiej jakości z przyszłością,z możliwościami?Może ktoś zna profesjonalną kartę muzyczną godną polecenia plasującą się ceną między 3000 a 5000zł?

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: Helmer » środa 28 maja 2003, 17:51

...Czy ta karta jest warta zakupu?Tworzę małe studio ,którego sercem jest komputer i jestem ciekawy czy Wamirack jest kartą o wysokiej jakości z przyszłością,z możliwościami?Może ktoś zna profesjonalną kartę muzyczną godną polecenia plasującą się ceną między 3000 a 5000zł? ...

**********************



Miedzy 3 a 5 tysiace masz cala mase fajnych kart: Echo Layla24, Steinberg/ RME Audiolink Multiset, Aardvark Q10, Midiman Delta 1010....i wiele innych.

Prosba i podpowiedz: jakie oprogramowanie bedzie w studio, jakie zlacza potzrebne Ci sa (cyfra: S/PDIF, TosLink, ADAT czy analog - ile i czy z preampami?). jak wyobrazasz sobie prace w tym studio? To bedzie pomocne do okreslenia karty dla Ciebie.


Awatar użytkownika
STE
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 maja 2003, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: STE » środa 28 maja 2003, 19:00

To wygląda mniej więcej tak: Nie mam w planach nagrywania żywych instrumentów.Hip hop opiera sie na samplingu,a sample z kolei otrzymuje sie zazwyczaj z winyli więc chciałbym coś co wiernie spróbkuje muzykę z mixera gramofonów i zapisze to na dysku z dobrą jakością.Do tego dochodzi midi tzn.klawiatura.Mikrofon pojemnościowy więc fantom niezbędny.Stopniowo dojdą też do tego jakieś efekty np.Lexicona byc może zdecyduje sie tez na jakis zewnetrzny preamp do mic'a.Zatem te wszystkie elementy załatwia Wamirack.Tylko co to wogóle za firma ESi??!!Generalnie mało sie o niej słyszy i głównie to powoduje moje wątpliwości.Pozatym zastanawia mnie rola mixera analogowego w studiu ,ktore w 90% opiera sie na samplingu.Sample zgrywam na kompa i tam poddaję je obrobce softwarowej.Czy istnieje np sposob ktory pozwala na edytowanie sampla za pomocą analogowego zewn. mixera odsłuchu w czasie rzeczywistym i wprowadzania tych modyfikacji do sampla w komputerze jednocześnie??

Awatar użytkownika
STE
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 maja 2003, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: STE » środa 28 maja 2003, 19:02

aha jesli chodzi o oprogramowanie to standart cubase,sounforge,acid.Jesli chodzi o podkłady to fruity loops-klasyka w polskim hh

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: cichydd » środa 28 maja 2003, 19:15

Cp prawda ESI to firma koreańska ( chyba ? w każdym razie Azja i nie Japonia ) to preampy w wersjach X są amerykańskie. Wydaje mi się że dobrze kombinują chłopaki z Korei - wiedzą na czym oszczędzić a na czym nie. Zresztą na stronach ESI sa nowe serie które wyrywają z kamaszy ( 24/192 z modułami 8 x 8 ) więc najwyraźniej się rozwijają. Sam łyknąłbym racka X gdyby mnie było stać. Drivery do wszystkiego, dobre brzmienie dynamika 120 dB. Full wypas.

Awatar użytkownika
entryspace
Posty: 32
Rejestracja: sobota 10 maja 2003, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: entryspace » środa 28 maja 2003, 19:21

Tylko co to wogóle za firma ESi??!!Generalnie mało sie o niej słyszy i głównie to powoduje moje wątpliwości.

**********************

dość uznana, mało się słyszy o samej firmie (moim zdaniem niepotrzebnie zmienili nazwę), za to sporo o jej kartach. Waveterminale 192 są następcami znakomitego Waveterminala 2496. Z praktyki użytkownika wskazałbym jednak na beznadziejny support klienta, na maile odpowiadają albo od rzeczy, albo wcale... inna rzecz, że ten ich support nie jest zbyt potrzebny, bo karta (WT 2496) działa bez zarzutu z chyba każdym możliwym programem audio jaki znam.
cieszę się życiem

Awatar użytkownika
Azzam
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sie 2002, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: Azzam » czwartek 29 maja 2003, 07:22

miałem okazję popracowac w WAMI 192X przez kilka chwil ostatnio i ... bardzo Jej zazdroszczę właścicielowi. Właśnie w HipHopowej konfiguracji grała - komputer + MPC2000. Karta ma w sobie ogromny potencjał i brzmi naprawdę baaardzo przejrzyście
z tych, których "prawdziwi" muzycy nie lubią...

Awatar użytkownika
STE
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 maja 2003, 00:00

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: STE » czwartek 29 maja 2003, 15:33

DZIĘKI ZA POMOC WSZYSTKIM.

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: ESI Wamirack 192X

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:33

STE pisze:
środa 28 maja 2003, 17:33
Czy ta karta jest warta zakupu?Tworzę małe studio ,którego sercem jest komputer i jestem ciekawy czy Wamirack jest kartą o wysokiej jakości z przyszłością,z możliwościami?Może ktoś zna profesjonalną kartę muzyczną godną polecenia plasującą się ceną między 3000 a 5000zł?
http://vikidramas.tv/

ODPOWIEDZ